Belgia vs România: Cum să urmărești, Euro 2024 difuzat pe TSN

Powerhouse Belgium va căuta să revină după o înfrângere sfâșietoare, când va înfrunta sâmbătă cu România la Euro 2024.

Urmărește Belgia vs România în direct sâmbătă, la 15:00 ET/amiază PT, pe TSN1/4, aplicația TSN și TSN.ca.

Belgia a ieșit dintr-o înfrângere cu 1-0 în fața Slovaciei, atacantul slovac Ivan Schranz marcând un gol în minutul șapte.

Se pare că atacantul vedetă belgian Romelu Lukaku a marcat egalarea de două ori în meci, dar ambele goluri au fost anulate de arbitrul asistent video.

Belgia a fost eliminată în sferturile de finală în două turnee succesive, încercând în continuare să-și repete cel mai bun rezultat în turneul din 1980.

România a obținut o victorie puternică în fața Ucrainei cu 3-0 în meciul de deschidere de luni.

România a primit goluri de la Nicolae Stanciu, Răzvan Marin și Denis Dragoș, în ciuda posesiei mingii a Ucrainei cu 68 la sută din meci.

Victoria asupra Ucrainei a fost a doua victorie a României la acest turneu din istoria țării.

România s-a calificat la cinci turnee, ieșind în faza grupelor o singură dată – în 2000, când a fost eliminată de Italia în sferturile de finală.

Cum să urmărești Euro 2024: Belgia vs România

Puteți urmări Belgia vs. România, precum și fiecare meci de la Euro 2024, în direct pe TSN, TSN.ca și aplicația TSN.

când: Sâmbătă, 22 iunie

Ora de începere înainte de meci: 14:00 ET / 11:00 PT

Acoperire principală: ora 15. ET/amiază PT

Unde să vizionezi: TSN1, TSN4, CTV, TSN.ca și aplicația TSN

Programul complet de difuzare poate fi găsit aici.

READ  „Sclavii moderni” romani ard gunoaie pentru a-și câștiga existența | Newsline