Actualizări live SUA Rugby vs România: Oaks Shock Eagles

Echipa națională de rugby a României a uimit Statele Unite pe 5 iulie pe Stadionul SeatGeek din Chicago, Oaks depășind o încercare a Statelor Unite în repriza a doua cu două lovituri de departajare transformate pentru a câștiga cu 22-20.

AJ McGinty a adus SUA în avantaj cu un șut în minutul 49, dar a avut două ocazii de la lovitura de pedeapsă pentru a-i da pe Eagles în avantaj în ultimele trei minute, dar le-a ratat pe ambele când România a câștigat Cupa Pershing.

Statele Unite vor trebui acum să-și revină rapid, deoarece Scoția îi așteaptă la Washington DC pe 12 iulie, care poate fi transmis prin FloRugby, aplicația FloSports.

Bucurați-vă de meciul USA Rugby împotriva României mai jos.

USA Rugby nu reușește să înscrie o lovitură de pedeapsă în ultimul minut, când România câștigă cu 22-20

În ultimul minut al timpului regulamentar, Statele Unite au luat un avans de un punct față de România când AJ McGinty a transformat lovitura.

Echipa de rugby a SUA nu poate beneficia de cartonașul galben acordat României

AJ McGinty a ratat o lovitură de pedeapsă cu patru minute rămase, care le-ar fi oferit Eagles un punct de avans.

Nu ratați ultimele 10 minute ale meciului naționalei SUA Rugby vs România

Mai sunt ultimele 10 minute, iar USA Rugby este în urmă cu două goluri față de România. Urmărește meciul în direct!

Trăiește acum · 6 iulie, ora 12:00 UTC

Seria SUA 2024: SUA vs România

România preia conducerea în minutul 68, România 22, SUA 20

România a mai adăugat trei puncte pentru a lua un avans de două puncte față de Eagles.

România conduce Statele Unite cu 20-19 într-un meci palpitant

România a mai înscris o lovitură de pedeapsă, ducând din nou scorul la un punct, cu aproximativ 15 minute înainte de finalul meciului.

US Rugby Union adaugă 3 jucători; Vulturii 20, România 16

AJ McGinty a oferit Statelor Unite un avans de patru puncte la o lovitură de pedeapsă în minutul 61.

România conduce grupa la golaveraj, înaintea SUA 17 și România 16

România a egalat cu 1-1 la Chicago, după ce a marcat o lovitură de pedeapsă pentru a face scorul 17-16 în minutul 59.

READ  Extindere retea de tramvai Bucuresti 15 km

AJ McGinty oferă SUA conducerea în campionatul de rugby; Vulturii 17, România 13

AJ MacGinty a marcat o încercare în minutul 49. El a transformat punctul în plus.

România conduce Statele Unite la penalty-uri 13-10

România a marcat o lovitură de pedeapsă în primele trei minute ale reprizei secunde pentru a conduce cu 13-10.

Startul reprizei secunde a meciului de rugby SUA cu România

Începe a doua repriză și meciul este la egalitate 10-10.

Naţionala de rugby a României ratează şansa de a avansa; Echipa națională de rugby a Statelor Unite ale Americii 10, echipa națională a României 10

România a ratat o lovitură de pedeapsă în ultimul minut al jocului, iar apărarea SUA a rezistat în prelungiri pentru a încheia prima repriză.

Echipa de rugby a SUA a egalat cu România cu 10-10

SUA a egalat cu România în minutul 26 printr-o lovitură de pedeapsă a lui AJ McGinty.

Echipa națională de rugby a României conduce pentru prima dată; România 10, Statele Unite ale Americii 7

România a marcat o lovitură de pedeapsă pentru a lua conducerea cu 10-7 în fața Statelor Unite.

Răspunsuri rapide despre rugby în România; SUA 7, România 7

Tevita Manomoa a marcat un gol uluitor pentru a ajuta la egalarea scorului la 7-7 în primele 10 minute.

USA Rugby preia conducerea în primele trei minute

Eagles au preluat conducerea față de România la 5:30, când Jamison Fa’anana Schultz a încercat și AJ McGinty a transformat-o pentru un avantaj de 7-0.

Startul meciului de rugby dintre Statele Unite ale Americii și România

Astăzi a început la Chicago un meci de lovituri de departajare între naționala Statelor Unite de Rugby și naționala României, în cadrul căreia aceasta din urmă caută să câștige.

Echipa de rugby a SUA va fi favorită să învingă România

Da, România a participat la Cupa Mondială de Rugby 2023 Nu, România nu s-a calificat de fapt la Cupa Mondială de Rugby.

Este complicat și se vede.

România a participat la Cupa Mondială de Rugby din 2023, deoarece Spania a fost descalificată pentru că a trimis jucători neeligibili. Echipa națională nu va fi scuzată de a juca Cupa Mondială de rugby, dar a pierdut trei meciuri în fața Africii de Sud și Irlandei, care se joacă pe 6 iulie, și a Scoției cu un scor total de 242-8.

READ  Compania română Growceanu va investi până la 1 milion de euro în 18 start-up-uri în 2021

Aceasta nu este o greșeală de tipar.

Însă Statele Unite nu s-au calificat la Cupa Mondială de Rugby după ce un meci uriaș împotriva Portugaliei în noiembrie 2022 s-a încheiat la egalitate 16-16. Acest lucru a dus la excluderea ei din turneul la care a participat de șase ori la rând.

În ciuda faptului că a jucat împotriva unei echipe naționale care a jucat în Franța în 2023, Bindon a spus că Statele Unite sunt favorite pentru a câștiga împotriva României.

„Au o șansă foarte bună de a câștiga acest meci”, a spus Bindon „Din față, SUA este o echipă mai bună decât România în ceea ce privește talentul”.

Formații pentru meciul de rugby SUA-România: Iată cine va începe în USA Rugby

Vulturii tăi sunt gata să plece în România.

🗓️ Vineri, 5 iulie – 20:00 ET
📺@fluororgby

— Uniunea SUA de Rugby (@USARugby) 4 iulie 2024

Formații pentru meciul de rugby SUA-România: Iată cine va începe meciul cu România

🇺🇸🇹🇩 #Stegary Pentru mine cu @USARugby Cu cine se vor certa în acest meci, ora 03:00 (ora Romaniei) pe stadionul SeatGeek din Chicago 👉https://t.co/jy1ZOBu1qP.

📹💻 Mesajul poate fi transferat pe pagina de Facebook RugbyRomania, doar pe teritoriul României.#Tutti_Pintru_Romania pic.twitter.com/sq4M1EngyT

— Rugby România (@RugbyRomania) 5 iulie 2024

Truse USA Rugby pentru meciul României

Istoricul meciului de rugby dintre Statele Unite și România

Acest meci face parte din Seria Americii și continuă rivalitatea dintre Statele Unite și România. Este cea de-a 100-a aniversare a jocului SUA vs România de la Jocurile Olimpice de la Paris din 1924 și vine la doar o zi după 4 iulie.

Statele Unite au câștigat medalia de aur în 1924 datorită unei victorii asupra României, care a câștigat în cele din urmă medalia de bronz. Vulturii au fost cei mai slabi în meciul împotriva României, dar Charles Doe a marcat 13 puncte, iar americanii au câștigat cu 37-0 înainte de a învinge Franța cu 17-3 în jocul pentru medalia de aur.

READ  Premierul României și Președintele EAU discută despre aprovizionarea cu petrol și gaze

Urmărește videoclipul de promovare al naționalei SUA de Rugby înaintea meciului României

USA Rugby a lansat un videoclip promoțional înaintea meciului cu România.

Cum să urmărești meciul echipei de rugby a Statelor Unite împotriva naționalei României

Meciul echipei naționale SUA Rugby vs România va fi difuzat pe aplicația FloRugby și aplicația FloSports. Redifuzarea meciurilor, momentele importante și știrile de ultimă oră vor fi disponibile pe ambele platforme.

SUA v Scotland Rugby în iulie 2024

SUA vor găzdui Scoția la Audi Stadium din Washington, D.C., pe 12 iulie, la ora 17:30. Acest meci va fi transmis pe FloRugby și aplicația FloSports.

Clasamentul mondial de rugby pentru SUA

Vulturii ocupă locul 17 în Campionatul Mondial de Rugby cu 67,94 puncte, în timp ce România este pe locul 20 cu 61,66 puncte.