Analiza meciului: România 0-3 Olanda – momente importante, omul meciului, statistici

Sports Mole oferă o analiză aprofundată a victoriei cu 3-0 a Țărilor de Jos în fața României în optimile de finală ale Euro 2024, inclusiv cele mai importante momente, omul meciului și cele mai bune statistici.

Olanda Au făcut o încercare puternică de a-și asigura locul în Euro 2024 Sferturi de finală cu o victorie cu 3-0 România La Munchen.

Liverpool Cody Jackpo A mai reușit să-și avanseze țara Ronald KoemanEchipa Red Devils a irosit o serie de ocazii pentru a adăuga golul secund.

Cu toate acestea, presiunea constantă olandeză a dat roade în cele din urmă Donyell Malin A marcat de două ori în ultimele momente pentru a-și asigura o victorie confortabilă.

Aici, Aluniță sportivă Oferă o analiză aprofundată a competiției, inclusiv cele mai importante momente, omul meciului și cele mai bune statistici din ceea ce a fost un meci unilateral.

Repere

Minutul șase: Xavi Simmons A marcat primul șut pe poartă. Tânărul de 21 de ani și-a încercat norocul de la distanță, dar șutul său a fost ușor blocat de portar. Florin Nita.

Minutul 13: Oportunitate pentru România. Dennis Mann A pornit din flancul drept înainte de a trase un șut stânga care a trecut peste bară.

Minutul 20: Gol! România 0-1 Olanda (GAKPO)

Jackpo primește mingea pe partea stângă, o pasează pe piciorul său drept favorit înainte de a șuta puțin la stâlpul apropiat. Poate că Nita este dezamăgită că nu a putut să o țină departe.

Minutul 26: Unii fani olandezi cred că este acceptabil. Stefan de Vrij El se strecoară spre stâlpul îndepărtat pentru a pune mingea cu capul în plasa laterală după o lovitură de colț adânc.

READ  Irlanda 82-8 România: Campionii celor șase națiuni încep cu stil provocarea Cupei Mondiale de rugby, în timp ce Johnny Sexton stabilește recordul

Minutul 44: Simons primește mingea într-o poziție excelentă în mijlocul careului, dar se străduiește să o scoată din picioare și șutează pe lângă poartă lui Neeta.

Sfârșitul primei reprize: România 0-1 Olanda

Minutul 53: Cum nu s-a înregistrat asta? Malen, care a intrat ca înlocuitor în repriza a doua, a avut un șut blocat înainte ca următorul șut al lui Depay să se ciocnească de doi fundași. În cele din urmă, Neita a reușit să prindă mingea pentru a ușura presiunea asupra României.

Minutul 58: Virgil van Dijk Mingea lovește bara! Apărătorul se ridică sus pentru a întâlni o lovitură de colț și îl trimite cu capul în stâlp.

Minutul 62: Jackpo își vede șutul său puternic de la distanță mare blocat de Neeta întins în jurul stâlpului

Minutul 63: Gol interzis. Jacobo a crezut că a marcat al doilea gol din colțul următor, dar șutul său din apropiere a fost exclus pentru o ofsaid.

Minutul 67: Depay șutează mingea din poartă. Atacantul a tras o lovitură liberă pe zidul uman românesc, dar șutul său a trecut pe lângă bara apropiată.

Minutul 73: O altă oportunitate trece dincolo de olandezi. alternativă Joey Fairman Încearcă să tragă mingea din colțul îndepărtat, dar trimite șutul său scăzut pe lângă poarta lui Neeta.

Minutul 83: Gol! România 0-2 Olanda (Malin)

Jacobo a dat dovadă de o mare hotărâre de a împinge mingea peste linia porții, de a o menține în joc și de a o transmite lui Malen pentru a marca un gol ușor.

90+3 minute: Gol! România 0-3 Olanda (Malin)

Este din nou Malin. Atacantul Borussia Dortmund învârtește mingea în colțul de jos pentru a încheia un contraatac devastator.

Scor final: România 0-3 Olanda

Omul meciului – Cody Jacobo

Olandezul Cody Jacobo sărbătorește că a marcat primul său gol cu ​​Xavi Simons pe 2 iulie 2024© Reuters

Poate că Malen a marcat de două ori de pe bancă, dar Jacobo ar trebui să fie omul meciului după ce a terminat cu două goluri.

Golul de la deschidere a contribuit la stabilirea tonului meciului, deoarece a oprit avântul României după începutul pozitiv și le-a dat olandezilor un impuls crucial de încredere în primul lor meci de la înfrângerea în fața Austriei.

Jucătorul lui Liverpool trebuie lăudat și pentru determinarea pe care a dat dovadă de a-l opri pe Radu Dragoșin să păstreze posesia în timp ce ia pasat mingea lui Malen pentru a marca al doilea gol al Olandei.

Moment notabil

Jucătorul olandez Donyiel Malen sărbătorește marcarea celui de-al doilea gol al țării sale pe 2 iulie 2024© Reuters

Deși Malin și-a încheiat cu ușurință primul gol în meci, și-a arătat priceperea și viteza de a marca două goluri cu un șut individual minunat.

După ce a intrat în posesia mingii lângă linia de jumătate, Malen a alergat spre teren cu mare viteză și a pătruns în teren pentru a crea un unghi potrivit pentru a trage mingea în colțul de jos.

Poate că a profitat de apărarea obositoare a României, dar performanța sa îl pune cu siguranță în cadrul pentru a începe în sferturile de finală.

Erori: România 8-9 Olanda

READ  Romelu Lukaku: Atacantul Inter Milan ajunge la Londra pentru a finaliza transferul recordului Chelsea | știri despre fotbal

Formațiuni

România (4-1-4-1): Nita; Ratiu, Dragocin, Borka, Mojos (Rakovitan 38′); Mann, Stanciu (Ollaro 88′), M Marin (Cicaldao 72′), R Marin, Hagi (Alipec 72′); Dragos (Mihaela 72′)

Olanda (4-3-3): Întârziere; Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake (Van de Ven 69′); Schouten (Vierman 69′), Simons, Reinders; Bergwijn (Malen 46′), Jacobo (Wighorst 83′), Depay (Blind 90+2′)

ID:547277:1false2false3false:QQ:: Din baza de date Desktop:LenBod:collect10737:Nu există informații despre analiza datelor