Anglia U-21 3-1 Germania U-21: Vollaren Balogun, Conor Gallagher și Cole Palmer înscriu într-o victorie amicală | știri despre fotbal

Anglia U21 și-a demonstrat acreditările la Euro 2023 cu o victorie uluitoare cu 3-1 în fața Germaniei U21 la Bramall Lane.

Al șaptelea gol sub 21 de ani al lui Vollaren Balogun, al treilea gol al lui Conor Gallagher și Cole Palmer au asigurat victoria Young Lions.

Gallagher de la Chelsea a condus recuperarea după deschiderea lui Felix Nmesha pentru a-i transmite lui Gareth Southgate un alt mesaj al dorinței sale de a revendica Cupa Mondială.

Anglia a jucat doar două amicale în martie înaintea campionatelor de anul viitor din România și Georgia, dar a emis un avertisment, deoarece caută să le câștige pentru prima dată din 1984.

Președintele Lee Carsley a vrut să-și testeze echipa, cu meciurile terminate, iar ei au trecut de prima cu o victorie cu 2-0, joi, în Italia.

Germania, pe locul trei în clasamentul sub 21 de ani, a prezentat o altă provocare, chiar dacă a fost un meci amical, dar unul dintre bărbații lui Karsley a fost la înălțime când a venit din spate la Sheffield.

Oaspeții au marcat 32 de goluri în 10 meciuri de calificare pentru a se califica la turneul de anul viitor și și-au creat prima șansă pentru o deschidere caldă când Jan Thielmann a trecut de 18 metri.

Echipa mai în vârstă a reușit luni palpitant 3-3 cu Germania la Wembley – o centrare împotriva lui Yorkshire – cu un final dramatic și a durat mult până când Nmecha a văzut o deviare de la țintă după 28 de minute.

Folarin Balogun a marcat egalarea pentru Anglia la finalul primei reprize
imagine:

Puțini dintre trupele lui Karsley mai aveau speranțe slabe la Cupa Mondială, Gallagher fiind punctul culminant, dar nu a fost deloc ritmul și starea de rău pe care antrenorul le-a cerut înainte de meci.

READ  Naomi Osaka se bucură de începutul său de a câștiga cu Real Madrid într-un efort de a pune capăt luptelor pe terenul de argilă

Au urmat exemplul când Germania a luat conducerea după 35 de minute cu un gol foarte simplu.

Young Lions au fost excluși atunci când Levi Colwill a întrerupt o încercare de epurare direct către Noah Katterbach pe stânga și Taylor Harwood-Bellis nu a reușit să închidă.

Linebackerul FC Colin a avut timp să ridice o centrare pentru următorul Nmesha, să se lupte cu Max Aarons și să dea din cap de la șase metri distanță.

Anglia sub 21 de ani
imagine:
Anglia a căzut devreme împotriva Germaniei

Din fericire pentru ei, Anglia a răspuns puternic, cu James Garner lovind bara transversală dintr-o lovitură de colț a lui Harvey Elliott, și au egalat cu patru minute înainte de pauză.

Jacob Ramsey și Anthony Gordon au participat, iar atacantul Everton a reușit să-i trimită o centrare lui Balogun, împrumutat lui Reims de la Arsenal, pentru a călca provocarea Angelo Stiller și a se antrena la post.

James Trafford aproape că a apăsat butonul de autodistrugere imediat după aceea, când a durat atât de mult pentru a-i permite lui Stiller să o împingă în Thielman, doar pentru ca portarul Manchester City să-și revină.

Young Lions după prima repriză au dat dovadă de energie reînnoită și au luat conducerea la două minute în a doua repriză.

imagine:
Anglia s-a calificat deja la Euro U21 vara viitoare

Ramsey a mers înainte și când șutul său a deviat în Gordon, a trecut prin Gallagher pentru a-l transforma de la o distanță apropiată.

Garner a tras de la 30 de metri și Balogun ar fi trebuit să facă 3-1 când perseverența lui Gallagher l-a făcut să se clătinească, doar pentru șutul său puțin pe lângă.

READ  Fundașul fotbalului Kim a exclus din Republica Coreea, din moment ce Beijingul a fost suspendat

Dintr-o dată, Germania a intrat în atac și Balogun s-a ondulat pe larg, în timp ce Anglia a avansat la al treilea, care a ajuns în cele din urmă în timpul opririi.

Suploantul Palmer a fost eliminat de Oliver Skipp, iar atacantul lui Manchester City a găsit cu încredere colțul de jos de la 18 metri.