Curtis Jones: Eddie Butheroid spune că mijlocașul Angliei U-21 este expulzat într-o „poziție foarte emoțională” | știri despre fotbal

Managerul Angliei U-21, Eddie Boothroyd, spune că demiterea lui Curtis Jones după fluierul final împotriva naționalei U-21 a Poloniei a fost rezultatul unei „situații foarte emoționale”.

Scopul uimitor al lui Dumajuj Bradaric în timpul pauzelor a spulberat inimile Angliei U-21 de a-i priva pe Young Lions de un loc în sferturile de finală ale Euro 2021, în ciuda victoriei cu 2-1 asupra Croației miercuri seară.

Curtis Jones a fost furios cu normă întreagă când s-a ciocnit cu jucătorii croați U-21 pe teren câteva momente după fluierul final. Mijlocașul lui Liverpool a fost expulzat în timp ce nervii s-au aprins în mijlocul unei certuri de grup.

Previzualizați imaginea

4:18

Repere ale meciului Croației cu Anglia în meciul lor din Grupa D la Campionatul European U-21

Bothroyd a crezut că combinația dintre sărbătoarea jucătorilor croați și abilitățile lor de joc în timpul meciului a declanșat reacția lui Jones.

„Toată echipa lor era pe teren și petrecea cu unii dintre jucătorii noștri și s-a cam înghesuit”, a spus Boothroyd. Sky Sports După joc.

Jucătorii Angliei U-21 se confruntă cu jucătorii Croației U-21 în fluierul final după ieșirea din Euro 2021

0:30

Eddie Butheroid spune că sentimentele se fierb într-o „situație foarte emoțională”, în timp ce Curtis Jones s-a ciocnit cu petrecăreții Croației după ce Young Lions au fost eliminați din Campionatul European din 2021.

Trebuie să ajung în partea de jos a cărții [for Curtis Jones]. Nu am putut vorbi încă cu arbitrul. O să știu ce când vei fi acolo.

„Este una dintre acele situații foarte tensionate în care lucrurile se pot întâmpla uneori și, din fericire, ambele echipe au rezolvat-o”.

Portugalia a condus grupa D după ce a câștigat cu 3-0, iar Croația, nu Anglia, va întâlni Spania în sferturile de finală din mai.

Butheroid, al cărui contract a expirat în vară, a declarat după ieșirea Angliei că va continua să-l susțină pe managerul principal Gareth Southgate.

Butheroid speră să rămână

În ciuda unei alte ieșiri proaste din faza grupelor și a plasării sale iminente în contract, Butheroid a declarat pentru Sky Sports Sperase să rămână antrenor al celor sub 21 de ani și să-i conducă la campania pentru al patrulea Campionat European.

Când a fost întrebat dacă este cel mai bun om în funcția de manager al Young Lions, el a spus: „Cred că da. Numărul de jucători care au trecut prin acest sistem indică faptul că există o cale de lucru. Cei mai tineri jucători noștri vin în clădire știind avem șansa de a juca în prima echipă, ”Modul în care îl organizăm.

„Mi-ar plăcea să fiu implicat cu acești jucători. Îmi place foarte mult, ceea ce face ca relația cu el să fie mai dificilă, să ies și să vorbesc cu tine și să răspunzi la această întrebare. Este o întrebare corectă care trebuie pusă, voi continua și vom vedea ce se întâmplă „.

Ieșiri anterioare pentru Anglia U-21 sub Pothroid

Euro 2017

Nathan Redmond a ratat penalty-ul crucial în înfrângerea Angliei la U-21 la Germania la Euro 2017.
imagine:

Boothroyd a antrenat echipa Angliei U-21 în ultimele două meciuri din calificări și și-a păstrat pasul neînvins în finală, deoarece Young Lions a pierdut la penalty-uri în semifinale împotriva Germaniei. Anglia a egalat cu Suedia în primul meci de grupă, dar și-a revenit pentru a învinge gazdele Slovaciei și Poloniei înainte de a remarca 2-2 cu Germania în timpul normal în ultima etapă a patra.

Butheroid a spus atunci: „S-ar putea să nu fi fost în cele mai bune condiții pentru perioade lungi de timp, dar am arătat un adevărat spirit de buldog britanic. Am fi putut juca, dar asta este fotbalul. Am antrenat, am exersat și ne-am antrenat la penalty-uri, dar portarul a salvat de două ori. Efort real – sprijin real uneori împotriva zidului. „A fost o călătorie lungă. Turneul a fost grozav. Sunt sigur că vor fi jucători extraordinari în viitor în această echipă”.

Numele echipelor recomandate: Jordan Pickford, Ben Chilwell, James Ward Prause, Dimaray Gray, Tami Abraham

Euro 2019

Mason Mount și Aidy Boothroyd, după ce au învins Anglia U-21 de România la Euro 2019
imagine:

Anglia s-a calificat din nou fără înfrângere – dar golurile târzii ale Franței și României au dus la eliminarea Angliei din faza grupelor cu un meci. Franța a marcat în minutele 89 și 94 pentru a obține o victorie cu 2-1 în meciul de deschidere înainte ca România să câștige 4-2 cu golurile lor în minutele 89 și 93, și a ajuns pe locul trei din cauza unei greșeli a lui Dean Henderson. Pentru a adăuga sare în răni, Croația a marcat egalul în ultimele zece minute pentru a lega grupa a treia cu cauciuc mort, 3-3.

Butheroid a spus atunci: „Chiar am crezut că o putem face, dar vina lui Dean Henderson, cu toții facem greșeli și este important să ne asigurăm că știe cât de important este pentru noi. Dacă nu îți asumi șansele și nu ești suficient de disciplinat pentru a rămâne pe picioarele, veți fi pedepsiți. Pentru că ați trecut peste acest lucru, „Trebuie să obținem rezultatele pozitive. Suntem pe drumul cel bun în ceea ce privește modul în care am jucat jocul, dar trebuie să corectăm greșelile.”

Numele echipelor recomandate: Dean Henderson, Fikkayo Tomori, Mason Mount, James Madison, Harvey Barnes, Dominic Calvert Lewin, Phil Foden, Dimary Grey, Tammy Abraham

READ  Unde să vizionezi Finalissima: Vizionarea TV, Streaming | Final