Eala îi eliberează pe romani în tendința franceză

Alex Ayala s-a luptat din greu pentru fiecare punct din al zecelea joc al celui de-al treilea meci și a marcat o victorie alunecătoare asupra româncei Laura Ioana Barr, 6-3, 4-6, 6-4, marți în prima rundă a de la Ville W25 Ceașcă. De Grenoble în Grenoble, Franța.

Alex Ayala: La runda a doua

După ce Paar a fost forțat să abdice după o serie de schimburi îndelungate în a 10-a repriză a celui de-al treilea set, Ayala, care nu a fost semănat, a obținut un slot în runda a doua. Barr, în vârstă de 32 de ani, s-a predat după ce Ayala și-a păstrat serviciul la punctul de meci și trei egaluri la finalul meciului de două ore și 18 minute. Barr avea 4-3 în frunte când a ratat de două ori la începutul celui de-al optulea joc din ultimul set. Eyala a rămas acolo și a adus un scor de 30-0 înainte de a-l lega cu 4. Eroarea dublă a lui Barra în al nouălea joc i-a dat lui Ela o pauză în serviciu pentru a conduce 5-4. Spania, spaniolă Cristina Boxa, va fi următoarea adversară a lui Ayala în runda a doua. Boxa, în vârstă de 23 de ani, a adus-o înapoi pe Martina Di Giuseppe din Italia, cu 6-4.6-4, pentru a avansa în optimile de finală. Turcii Pimra Özgen și Victoria Golubic s-au alăturat lui Eyala în runda a doua, după foștii pușcași marini. Szostak din Franța, 6-4, 6-4, iar ultimul l-a oprit pe noul jucător francez în Harmony Tan, 4-6, 6-4, 4-1 (retras). Eyala, ambasadorul globului, care a ridicat clasamentul WTA la 903 săptămâna aceasta, s-a numărat printre 15 tineri jucători care au primit recent subvenții ITF junior de până la 25.000 de dolari. Este la al treilea an de pregătire la Academia Rafa Nadal din Mallorca. Peter Atensio

READ  Washington QB, Taylor Heinek, makes the argument to 'stay in this league a little longer' with effort vs. Tampa Bay Buccaneers

Declinarea responsabilității pentru comentariu: Comentariile cititorilor postate pe acest site nu sunt aprobate în niciun fel de Manila Standard. Comentariile sunt opiniile cititorilor manilastandard.net care își exercită dreptul la libertatea de exprimare și nu reprezintă sau reflectă neapărat poziția sau punctul de vedere al manilastandard.net. În timp ce își rezervă dreptul acestei postări de a șterge comentariile care sunt considerate jignitoare, inadecvate sau incompatibile cu Standardele de editare standard din Manila, Manila Standard nu poate fi considerat responsabil pentru orice informație falsă pe care cititorii o postează în această secțiune de comentarii.