Echipele de hochei feminin a României și Bulgariei au acumulat 554 de puncte

Doar în cazul în care nu te-ai uitat la hochei feminin IIHF Division III. De ce nu? Pentru că aceste doamne au făcut un spectacol cu ​​suficiente minute de penalizare pentru a-l face pe Dave „The Hammer” Schultz să roșească.

Campionatul Mondial IIHF feminin Divizia III a avut loc săptămâna trecută. După aspectul site-ului IIHF, turneul a folosit un format round-robin, Hong Kong luând titlul.

Totuși, jocul care i-a făcut pe toată lumea să vorbească a fost ultimul din program. S-a ajuns la concluzia că acest meci a ocupat locul al patrulea în turneu și le-a înfruntat pe rivale România și Bulgaria acum luptă între ele.

România a avut o explozie de atac în a treia perioadă cu șapte goluri în drum spre o victorie confortabilă cu 10-2. Dar la buzzerul final, o luptă cu pucul în colț a dus la o ceartă legitimă pentru curățarea bancii, care probabil l-a lăsat pe marcatorul oficial cu un caz grav de sindrom de tunel carpian.

Puteai vedea niște jucători bulgari sărind peste unul dintre români și apoi jocul se prăbuși în haos.

România și Bulgaria au colectat peste 550 de PIM

Așa e, copii: 554 de minute de penalizare.

Recordul NHL pentru cele mai multe minute de pedeapsă combinate aparține Philadelphia Flyers și Ottawa Senators, care au stabilit „Numai” 419 pe 5 martie 2004.

READ  Membrii familiei regale române deschid publicul atelierul de mașini al regelui Mihai - Royal Central

Acum, merită remarcat faptul că pedeapsa pentru luptă este mai severă atunci când se joacă conform regulilor IIHF. În NHL, este o majoră de 5 minute, de obicei pentru a preveni abaterile sau o minoră suplimentară pentru inducție.

Privind foaia de scor, 18 jucători au primit 25 de minute pentru a lupta (altul a primit 25 de minute pentru o lovitură greșită/dură), în timp ce României a primit și o penalizare de 20 de minute pentru manipularea greșită a unui arbitru.

Se pare că a fost un joc chibi. Există o mulțime de penalizări pe tot parcursul jocului, dar în mare parte sunt doar minori.

Acum că turneul s-a terminat, niciuna dintre acele penalități nu a fost executată, trebuie să vă gândiți că ar putea veni niște suspendări sau poate niște amenzi.

Urmărește pe Twitter: @angajat