Europa League: Roma a trecut cu Salzburg, Bayer Leverkusen are nevoie de penalty-uri împotriva lui Monaco

Bayer Leverkusen l-a eliminat pe Monaco din Liga Europeană la penalty-uri după ce a câștigat cu 3-2 joi seară în principat, în timp ce Roma l-a eliminat pe Brendis Salzburg.

Florian Wirtz i-a pus pe bărbații lui Xabi Alonso în avantaj pentru a urmări un avantaj de 3-2 la Monaco.

Wissam Ben Yeddar a marcat din penalty în minutul 19 pentru a egala, înainte ca Ekequiel Palacios să retragă două minute mai târziu.

Bundesliga

„Este încă foarte devreme” – Alonso face un start puternic, dar pauza de iarnă va fi crucială

17.11.2022 ora 12:30

Leverkusen a preluat apoi conducerea în general în minutul 58, înainte ca atacantul elvețian Brielle Imolo să egaleze la general în minutul 84 pentru a urca cu 5–5.

Niciuna dintre echipe nu a marcat în prelungiri, forțând meciul la lovituri de departajare, Moussa Didabi marcând penalty-ul final într-o victorie de 5–3.

Roma Ei au depășit un deficit de 1-0 pentru a câștiga pe Stadio Olimpico în fața RB Salzburg, cu o victorie cu 2-0 pentru a-i duce în turul următor.

Andrea Belotti a marcat în minutul 33 pentru a egala lucrurile la general, înainte ca coechipierul său din vară, Paulo Dybala, să înscrie învingătoarea șapte minute mai târziu.

Manchester United a venit din spate pentru a scoate Barcelona din turneu, câștigând cu 2-1 în acea seară.

Echipa lui Xavi Hernandez a luat conducerea printr-un penalty de Robert Lewandowski după 18 minute, Fred a egalat la doar două minute în repriza secundă, iar finalizarea fină a lui Anthony în minutul 77 a sigilat victoria.

Şahtior Doneţk Învins Ren În Franța după ce a căzut cu 2-1 noaptea, înainte de a câștiga cu 5-4 la penalty-uri.

READ  Fotbal orb: Campioana europeană a fost surprinsă de România

Golurile lui Ruben Knouchi, Josip Juranović și Danilo Doekhi le-au oferit gazdelor un start cu avantaj Union Berlin a castigat cu 3-1 ajaxCare a marcat de Mohamed Kodos și l-a expulzat pe Edson Alvarez în minutul 97.

Sporting Lisabona Ei au lucrat ușor în manșa secundă împotriva echipei daneze Midtjylland.

Sporting a câștigat cu 4-0 după ce a condus cu 1-0 cu ei din prima manșă, cu Sebastian Coates care a deschis scorul, Pedro Goncalves a marcat de două ori și Stefan Gartenmann a marcat acasă, Paulinho i-a eliminat pe danezi. 38 de minute.

Eindhoven a rămas scurt vs Sevilla, cu echipa Spaniei în frunte cu 3-0 după prima manșă. Naționala Olandei a marcat primul gol în 77 de minute prin Luc de Jong, fost jucător al Sevilla, iar Fabio Silva a mai adăugat un gol în timpul opririi, înaintea lui Mauro Junior, jucătorul PSV, în minutul 97.

Juventus a depășit Nantes cu o victorie ușoară în Franța. Angel Di Maria, legat de transferuri gratuite către Atletico Madrid și Barcelona în această vară, a marcat un hat-trick în primele 20 de minute și l-a eliminat pe Nicolas Baloa din Nantes în al 17-lea.

În Europa League, echipa ucraineană Dnipro Acesta a fost găzduit la Kosicka Futbalova Arena din Slovacia, ca urmare a invaziei ruse, cu AEK Larnaca Reținând un egal 0-0 pentru un avans total de 1-0, în ciuda faptului că gazdele domină posesia nominal.

Fiorentina înfrângere Braga. Formația italiană a condus cu 4-0 din prima manșă, dar golurile lui Rolando Mandragora, Ricardo Saponara și Arthur Cabral le-au oferit o victorie cu 3-2. Echipa portugheză a marcat de două ori, prin André Castro și Álvaro Jallow, conducând pentru scurt timp cu 2-0 înaintea golului lui Mandragora din minutul 37.

READ  (P) Burse pentru liceeni care fac sport - înscrierile sunt deschise

De ce Boznan? Într-o victorie cu 1-0 în fața lui Bodo/Glimt, el a marcat singurul gol pentru egalarea, în timp ce îndrăzneț A depășit un deficit de 1-0 cu o victorie cu 2-0 în fața echipei turce Trabzonspor.

Sherif A intrat în optimile de finală cu o victorie cu 3-2 la ambele egalități Partizan. Ei au câștigat manșa secundă cu 3-1, după ce Partizan a preluat conducerea prin Quincy Menig în minutul 13, doar pentru o lovitură de pedeapsă marcată de Cedric Badoulou și o doudă a lui Mohamed Diop, chiar înainte și după pauză.

Lazio Conduce cu 1-0 la general după un egal fără goluri în România vs Clujcare l-a eliminat pe Carlo Mohar la minutul 77.

Anderlecht bate Ludogorets 3-0 la penalty-uri după ce au câștigat cu 2-1 în Belgia, în timp ce colegii belgieni Gent De asemenea, a trebuit să se bazeze pe pedepse după bătăi Karabakh 1-0, câștigat cu 5-3 la loviturile de departajare.