Goluri și goluri: Bosnia și Herțegovina 1-0 România în UEFA Nations League 2022 | 07.06.2022

De la ora 16:59 acum 12 minute

Vă mulțumim că ați urmărit emisiunea pe VAVEL

Vă mulțumim că ați urmărit transmisiunea meciului Bosnia-Herțegovina vs România. Meciul împotriva meciului 2 de astăzi din faza grupelor UEFA Nations League.

s-a terminat

Joc încheiat! Bosnia a obținut primele trei puncte în turneu și cu acest rezultat a terminat pe locul al doilea în grupă!

De la ora 16:47 acum 24 minute

84′

Pjanic a încercat să-i paseze mingea lui Gojak, dar a fost arestat pentru offside.

16:37 acum 34 minute

75′

Pjanic a fost aproape de a marca, dar șutul său a fost salvat de portar.

16:33 acum 37 minute

68′

GOOOOOOOL PENTRU BOSNIA! Golul Previjack! Echipa gazdă preia conducerea!

16:22 acum o oră

54′

O lovitură liberă periculoasă pentru România

16:10 acum o oră

Începe a doua jumătate

Începe repriza secundă, iar Bosnia și România sunt încă la egalitate și caută o victorie în restul de 45 de minute.

3:53 PM acum o oră

Sfârșitul primei reprize

Prima repriză s-a încheiat, Bosnia și România sunt 0-0 în acest moment.

15:45 acum o oră

36′

Prcic a pus o centrare înaltă în căutarea lui Dzeko dar atacantul nu a atins mingea.

3:35 PM acum 2 ore

30′

Şutul lui Stefanovic a trecut prin suprafaţă dar nu a găsit un atacant care să pună mingea în poartă.

De la 15:17 acum 2 ore

14′

Maxim a bătut la ușa Bosniei și au intrat într-o fugă pentru a deschide scorul.

3:11 PM acum 2 ore

7′

Prima încercare pentru Bosnia! Edin Dzeko se apropie de golul inițial

3:07 PM acum 2 ore

Jocul începe

Primele 45 de minute dintre Bosnia și România încep pe stadionul Bellino Polje, iar cele două țări vor căuta victoria pe tot parcursul celor 90 de minute.

2:46 PM acum 2 ore

Primele 45 de minute dintre Bosnia și România pornesc de pe stadionul Bellino Polje, iar cele două țări vor căuta victoria pe parcursul celor 90 de minute.

2:27 PM acum 3 ore

România este gata

acum 3 ore

Începutul Bosniei este gata unsprezece

14:19 acum 3 ore

Fapte amuzante despre România

România a primit în medie mai puțin de 3,5 cartonașe galbene în 4 din ultimele 5 meciuri în deplasare.
România are greu să găsească plasa deoarece în 9 din 10 meciuri jucate a marcat cel mult un singur gol.
România a marcat mai puțin de 1,5 goluri în 6 din ultimele 7 meciuri în deplasare din Liga Națiunilor.

2:13 PM acum 3 ore

Fapte amuzante din Bosnia

Bosnia a marcat mai puțin de 3,5 cartonașe galbene în 4 din 5 meciuri de acasă din UEFA Nations League.
Bosnia are în medie 2 ofsaiduri pe meci când joacă acasă
Bosnia se luptă să păstreze foaia goală acasă, deoarece în prezent a primit 11 din ultimele 12 meciuri.

acum 3 ore

fapte dure

Naționala Bosniei și Herțegovinei are o singură victorie în ultimele 7 meciuri din toate competițiile. Singura victorie a fost asupra Liechtensteinului cu o victorie simplă cu 1-0. Acum, au o șansă bună aici, jucând în fața suporterilor de acasă să câștige acest meci important împotriva echipei române care a ieșit din înfrângere.
Pe de altă parte, România a început foarte prost competiția, ajungând să piardă în prima zi cu Muntenegru cu scorul de 2-0. A fost un meci în care România a arătat foarte puțin cu un singur gol.

De la ora 13:54 acum 3 ore

Aceasta a fost dezbaterea României

Pe de altă parte, România nu s-a simțit bine în prima zi a UEFA Nations League, deoarece în meciul cu Muntenegru a pierdut două goluri la zero după ce a fost dominată de oaspeți, așa că acum va încerca să-și revină și să-și obțină primele trei puncte ale turneului împotriva Bosniei.

acum 3 ore

Așa a apărut Bosnia

Bosnia s-a confruntat cu Finlanda la debutul în UEFA Nations League 22, echipa bosniacă a încercat uneori să treacă înainte pe tabela de marcaj, dar o lovitură de pedeapsă marcată în repriza secundă pentru Finlanda i-a pus în dificultate, obligându-i să pună tot ce puteau. Pe grătar în ultimele minute și în ultima jumătate de meci au obținut golul care le-ar aduce un punct acasă.

20:28 acum 21 ore

Urmărește aici scorurile live ale meciului Bosnia-România

Nu ratați niciodată detaliile meciului cu actualizări live și comentarii de la VAVEL. Urmărește-ne cu toate detaliile, comentariile, analizele și formațiunile pentru asta Meci Bosnia și România.

20:23 acum 21 ore

Care sunt datele meciului Bosnia-România din Liga Națiunilor 2022?

20:18 acum 21 ore

Atenție la acest jucător din România:

20:13 acum 21 ore

Atenție la acest jucător din Bosnia:

20:08 acum 21 ore

Cea mai recentă echipă a României:

Nita N. Bancu, A. Rus, V. Chiriches, A. Ratiu; Olaru, I. Cristea, R. Marin; În Milhaila, F. Tanase, A. Ivan.

20:03 acum 21 ore

Cea mai recentă echipă a Bosniei:

I.Sehic Q. Kolasinac, Dr.; Hadzikadonic, A.; Ahmeddzic, c. Gazi Begovic; S. Prcic, M. Pjanic, A. Hadziahmetovic; Krunic R, Dzeko E, Stefanovic M.

19:58 acum 21 ore

fundal:

Bosnia și România s-au întâlnit de 4 ori (1 victorie pentru Bosnia și 3 victorii pentru România) cu soldul în favoarea echipei vizitatoare. La capitolul goluri, naționala României are în avantaj cu 9 goluri în palmaresul cap la cap cu a doua Bosnia. Ultimul lor duel datează de la preliminariile Euro 2011, când România a învins Bosnia cu 3-0.

19:53 acum 21 ore

Despre stadion:

Bilino Polje este un stadion de fotbal situat în orașul Zenica din Bosnia și Herțegovina, cu o capacitate de 15.600 de spectatori, unde NK Čelik Zenica din Premier League Spaniolă își joacă meciurile acasă. Este, de asemenea, unul dintre cele două stadioane folosite de echipa națională de fotbal a Bosniei și Herțegovinei. De asemenea, este uneori folosit pentru meciurile de rugby ale echipei naționale a Bosniei. După o renovare din 2012, stadionul este acum un stadion de Categoria 3 în conformitate cu reglementările UEFA și poate găzdui meciuri internaționale.

19:48 acum 21 ore

Așteptările continuă să crească

Echipa României va căuta să facă istorie în UEFA Nations League trecând prima de faza grupelor și avansând în fazele eliminatorii pentru a încerca să câștige turneul. În meciurile preliminare au remizat și au pierdut, la fel ca echipă similară, împotriva Greciei au pierdut minim și cu Israel au remizat 2-2 într-un duel incitant cu goluri. În mod similar, în calificările pentru Cupa Mondială din Qatar 2022, ei au făcut o performanță grozavă, deoarece s-au încadrat în Sharp din calificarea pentru calificări, dar Macedonia de Nord este echipa calificată care a câștigat locul doi în grupă.

READ  Bulgaria și România depășesc obiecțiile Austriei și obțin aprobarea parțială pentru aderarea la spațiul Schengen

19:43 acum 21 ore

În căutarea unui nou drum

Echipa națională de fotbal a Bosniei se va strădui să ridice ștacheta și mai sus în această nouă ediție a UEFA Nations League. Naționala Bosniei vine dintr-un egal cu Finlanda la prima apariție în această nouă versiune a Ligii Națiunilor 1-1 după ce a marcat golul care va salva cel puțin un punct de delirul meciului și în confruntările pregătitoare dinainte. acest nou. Evenimentul a avut o victorie în fața Luxemburgului și o înfrângere în fața Georgiei, iar în preliminariile pentru Cupa Mondială a avut rezultate atât de proaste încât nici nu au putut visa la un meci de playoff, așa că vor căuta pentru că acum totul este diferit și vor trece în playoff. . a acestei Ligi a Natiunilor.

19:38 acum o zi

Începutul Ligii Națiunilor Europene

Competițiile din liga națională s-au încheiat și, odată cu aceasta, sezonul 2021-2022, totuși, sezonul de vară începe în timp ce țările se luptă pentru ultimul Campionat al Națiunilor înainte de începerea Qatarului 2022. În Europa, începe Liga Europeană a Națiunilor, unde se vor face din nou. încercați să găsiți țara care se dovedește a fi cea mai bună din jurul Teritoriului. În acest meci, Bosnia va înfrunta România în al doilea meci din UEFA Nations League, în căutarea noului campion al UEFA Nations League.

19:28 acum o zi

Bine ați venit la transmisia live de la VAVEL.com a UEFA Nations League 2022: Bosnia vs România!