Goluri și întâlniri: România 1-2 Franța în Campionatul European UEFA Under-19 2022 | 21.06.2022

De la ora 15:58 acum 2 ore

Vă mulțumim că v-ați alăturat acestui joc

Va multumim ca ne-ati alaturat transmisiei meciului Romania 1-2 Franta, va asteptam in Favel pentru mai multe transmisii.

De la ora 15:54 acum 2 ore

joc încheiat

Arbitrul fluieră la sfârșitul meciului și Franța câștigă meciul.

3:49 PM acum 2 ore

90′

S-au adăugat 5 minute de compensare.

De la ora 15:44 acum 2 ore

85′

Golul pentru România nu este permis, a fost un ofsaid.

De la ora 15:43 acum 2 ore

al treilea gol

Şutul lui Andrei Kubis din interiorul suprafeţei de pedeapsă se încheie cu gol.

3:40 PM acum 2 ore

81′

Gol Romania!

3:34 PM acum 2 ore

75′

România nu este în joc, are un joc prost cu doar 30% din poziţia mingii şi două lovituri în tot jocul.

acum 3 ore

67′

Franța a adunat 6 lovituri de colț și 23 de șuturi.

acum 3 ore

61′

În ultimele cinci minute, România are mai mult control asupra mingii și atacă de mai multe ori Franța.

3:15 pm acum 3 ore

56′

Franța face lobby în toată curtea căutând o gafă defensivă.

acum 3 ore

51′

România joacă poziții lungi pentru a pacifica Franța, care a fost supusă mai multor atacuri grave.

acum 3 ore

46′

începe a doua oară.

2:49 PM acum 3 ore

jumatate de timp

Ambele echipe merg la odihnă și rezultatul este România 0-2 Franța.

2:47 PM acum 3 ore

45′

Au fost adăugate două minute de compensare.

2:42 PM acum 3 ore

40′

Franța caută să marcheze al treilea gol și apasă pe întreg terenul.

acum 3 ore

35′

Franța are posesia mingii (75%) și patru șuturi pe poartă.

2:29 PM acum 3 ore

25′

Primul cartonaș galben al meciului îi revine românului Dan Serbo.

14:28 acum 4 ore

primul gol

Lom Chaawneh a finalizat cu piciorul stâng din centrul zonei.

2:23 PM acum 4 ore

20′

Golul Franței!

acum 4 ore

al 15-lea’

Prima lovitură de colț a Franței.

14:15 acum 4 ore

12′

2:12 PM acum 4 ore

10′

Joc foarte nivel, nicio echipă nu domină jocul și încă așteptăm primul gol din joc.

acum 4 ore

5′

Joc dur la mijlocul terenului, ambele echipe caută primele ocazii de gol.

acum 4 ore

0′

Meciul începe, iar cele două echipe vor căuta să rămână cu victorie.

acum 5 ore

recenzentul

Numele arbitrului pentru meciul de astăzi a fost următorul:
Arbitru: Matthew de Gabriel.
Asistenți: Luke Portelli și Pedro Martins.
Al patrulea oficial: Antonio Nobre.

acum 5 ore

Lupta pentru victorie

acum 5 ore

vreme

În Dunajská Streda, Slovacia, este vreme grozavă astăzi, ziua este însorită la 24 de grade și stadionul este în stare perfectă.

acum 5 ore

Istoric între cele două echipe

România U19 și Franța U19 nu s-au întâlnit niciodată. Astăzi va fi pentru prima dată când va avea loc un meci oficial între cele două echipe. Meciul este de așteptat să fie plin de faulturi, cartonașe galbene, lovituri de colț și multe goluri.

acum 5 ore

Cele mai bune piese din ultimul meci România

De la 1:03 PM acum 5 ore

Salut!

Suntem la mai puțin de o oră de startul meciului dintre România și Franța de la MOL Aréna. Ambele echipe vor ieși în căutarea victoriei. Cine o va face in seara asta? Urmăriți acoperirea noastră pe VAVEL.

1:16 am acum 17 ore

Când este meciul România și Franța în Campionatul European Under-19 2022?

Aceasta este data de start a meciului România vs Franța din 21 iunie în mai multe țări:
Argentina: ora 15:00 pe Star +.
Bolivia: 14:00 pe Star +.
Brazilia: ora 15:00 pe Star +.
Chile: ora 15:00 pe Star +.
Columbia: ora 13:00 pe Star +.
Ecuador: 13:00 pe Star +.
Statele Unite ale Americii (ET): 14:00 pe TUDN USA și ESPN3.

Ultima echipă a României pentru meci:
Robert Dimitri Popa, Gabriel Leonard Danulisa, Buttond Gergeli, Alexandro Panti, Sergio Porvolescu, Eduard Radaslavescu, Dan Serpo, Fledoy Andre Pandeli, Andreas Chirituyo, Luca Andronach si Stefan Bodesten.

acum 17 ore, ora 01:06

Ultima echipă din Franța

Echipa Franței pentru ultimul meci:
Timothy Lou Totala, Soliman Toure, Osman Camara, Joanne Haggam, Brian Pereira, Bondo Warren, Martin Adeline, Andy Diouf, Angie Johan Bony, Lum Chuna și Alan Verginius.

acum 17 ore

Jucătorii României de urmărit

Sunt trei jucători marcanți în cadrul echipei care sunt responsabili pentru atacul României. Incepem cu Stefan Bodesten (#11), joaca la FC Farol Constanta iar in meciul cu Italia a controlat foarte mult mingea. Mijlocașul este foarte important pentru echipă și este foarte probabil să marcheze un gol. Următorul jucător este Luca Andronach (#15), atacantul care joacă în liga României a reușit să marcheze ultimul meci. În fine, Eduardo Radaslavescu (#7) a avut un sezon grozav în România cu FC Farol Constanța, înscriind 1 gol în 8 meciuri. Mijlocașul de 17 ani va fi responsabil cu distribuirea mingii pe tot terenul și are foarte multe șanse să înscrie.

READ  Băiatul din Tennessee Pranav devine al 75-lea antrenor al Indiei | știri de șah

12:51 acum 17 ore

Jucătorii Franței de urmărit

Următorii trei jucători sunt cheia ofensivei și defensivei Franței. Primul Ange Johann Bony (nr. 13) joacă ca fundaș pentru Parma în Serie B și în sezonul regulat s-a remarcat prin înălțime și viteză. Este foarte probabil să-l vedem marcand în meci, iar el a marcat două goluri împotriva Slovaciei. Urmează Alain Virginius (nr. 7), joacă ca atacant la Sochaux, în linia secundă franceză a marcat 5 goluri în cele 30 de meciuri pe care le-a jucat. El va fi cheie la mijlocul terenului pentru a forma jocuri periculoase și pentru a menține controlul mingii. În fine, Lum Chuna (#10) joacă ca atacant la Rennes, a marcat două goluri în primul meci din faza grupelor și îl vedem din nou marcând în meciul de marți.

12:41 acum 17 ore

Campionatul European Under-19

Cunoscut anterior sub denumirea de FIFA Youth Championship, este un turneu internațional oficial disputat între echipele europene U-19 UEFA. Este acreditat de FIFA și are loc în fiecare an. Ultima campioană a fost Spania, pe 27 iulie 2019 au înfruntat Portugalia și au ajuns să câștige cu 2-0 echipa Spaniei. Campionatul European Under-19 acordă cinci locuri Cupei Mondiale FIFA U-20 anul următor.

00:31 acum 17 ore

Bine ați venit la transmisia live de la VAVEL.com a Campionatului European U19 U19 2022: România vs Franța!