Okita și Loyarova avansează în sferturile de finală la dublu la ITA Central Regional

Iowa City, Iowa Competiția pentru Asociația de tenis pentru femei din statul Kansas din Asociația Centrală Intercolegială de Tenis (ITA) a continuat sâmbătă (23 octombrie) la Complexul de tenis și recreere de hochei.

„Sunt foarte mulțumit de performanța noastră de astăzi”, a spus antrenorul. Jordan Smith. „Am simțit că astăzi a fost unul dintre cele mai bune tenisuri pe care le-am avut ca echipă în această toamnă și este cu adevărat interesant de când a venit în ziua 3. Mă bucur că am avansat atât simplu, cât și dublu în sferturile de finală astăzi. arată cu siguranță marea noastră profunzime în ambele. Ambele părți vor continua să concureze. târziu în eveniment.

Conducerea la egalitate de dublu după ce a câștigat cu 8-5 a fost un boboc Dinara Aluyarova Un student de anul doi Manami Okita. Duo-ul a câștigat o victorie asupra adversarilor Big 12 la Martina Zerolo și Alana Wolfberg din Oklahoma State.

student Deckers florentin și senior Iwana Jirgitta Nu au reușit împotriva lui Malikia Ngonwe și Maria Titova din Kansas și au renunțat la meciul de dublu cu 8-3.

vechi Maria Linares A învins-o pe Alexandra Pisareva de la Big 12 Rivals, Oklahoma. Jucătorul de origine venezueleană l-a învins pe Pizarev în trei seturi 6-7 (4), 6-3, 6-1. Câștigul nu a durat mult după ce Linares a căzut în două seturi în fața lui Thasaburn Naklu din Iowa State cu 6-4, 7-6 (2).

După ce a câștigat două meciuri ieri la simplu și la seniori Karen Marion Job Ea a menținut elanul după ce a învins-o pe Barbora Pocorna din Iowa cu 6-2, 7-5. Job a urmat spectacolul cu o altă victorie Wildcat, învingându-l pe Morgan Cross din Arkansas cu 6-3, 6-3.

READ  Rezultate deschise Mutua Madrid | sport national

În două grupuri, mare Rosana Maffei A căzut la Ivana Corley din Oklahoma cu 6-4, 6-4.

A fost o luptă grea, dar Okita nu a putut să o țină și a căzut în două seturi în fața lui Rachel Hanford din Minnesota 7-5, 6-3.

În timpul celei de-a doua runde a jocului de consolare, Gorgeta a cucerit o victorie asupra centralului Arkansas Maja Gledic în două seturi 7-6 (1), 6-1. Cea mare din România și-a urmat victoria cu o victorie cu 4-6, 6-2 (10-6) asupra Sofia Cabezas din statul Iowa.

Central Regional ITA va continua duminică (24 octombrie) cu Alloyarova și Ukita în sferturile de finală ale remizelor de dublu la ora 9:00 ora Cairo.

Pentru cele mai recente știri de tenis feminin K-State, urmați @kstatesports și KStateTEN pe Twitter sau Tenisul feminin Kansas State pe Facebook.