Previzualizare: România U23 vs Noua Zeelandă U23

Sports Mole trece în revistă meciul olimpic de fotbal masculin de miercuri dintre echipa sub 23 de ani a României și echipa sub 23 de ani din Noua Zeelandă, incluzând predicții, știri despre echipe și posibile formații.

România U23 asuma Noua Zeelandă U23 23 miercuri la Jocurile Olimpice, unde victoria asigură că ambele părți vor avansa în playoff.

Ambele echipe și-au câștigat meciurile de deschidere, dar au pierdut ultima dată, ceea ce înseamnă că Grupa B este într-o poziție perfectă înaintea ultimelor meciuri de grup.

Previzualizare meci

Jucătorii României își sărbătoresc primul gol pe 22 iulie 2021© Reuters

Concurând în fotbal la Jocurile Olimpice pentru prima dată în 57 de ani, România U-23 a obținut o victorie surprinzătoare asupra Hondurasului. Elvin OlivaAutogolul său în meciul de deschidere.

In orice caz, Mirel RadoiEchipa s-a întors pe Pământ după înfrângerea de 4-0 în Coreea de Sud duminică, dându-și drastic speranța de a ajunge în sferturile de finală în acest proces.

Destinul rămâne în cele din urmă în mâinile lor, deși acest lucru este valabil pentru toate cele patru echipe din grup, deoarece se îndreaptă spre confruntarea de miercuri cu Noua Zeelandă Under-23.

Probabil că vor intra în joc ca subiecți, având în vedere că Noua Zeelandă are jucători de calitate din Premier League Chris Wood Și Winston Read, dar nu există niciun motiv pentru care nu pot câștiga jocul.

Neozeelandezul Chris Wood sărbătorește marcarea primului său gol alături de coechipierii săi pe 22 iulie 2021© Reuters

Noua Zeelandă ar fi putut intra în meciul împotriva României fără nicio presiune pe umerii lor dacă ar fi reușit să reziste duminică împotriva Hondurasului, dar două goluri întârziate au provocat o înfrângere dezamăgitoare cu 3-2.

READ  Tottenham - Arsenal 1-1: Vivian Midema înscrie cu întârziere pentru a-l exclude pe Tottenham de la baschetul feminin | știri despre fotbal

eliberați kakas Wood a lovit ambele părți în prima repriză pentru a da Oceaniei un avantaj de 2-1, dar Juan Carlos Obregón Și Rigoberto Rives Ambii au marcat în ultimele 12 minute din timpul normal pentru a-și menține speranțele țării lor de a avansa în fazele eliminatorii pentru a treia Olimpiadă consecutivă.

Noua Zeelandă, pe de altă parte, nu a reușit să ajungă în sferturile de finală ale acestui turneu, ceea ce face ca testul de miercuri împotriva României să fie cel mai mare.

În cazul în care vor evolua la fel ca în primele două meciuri, Danny Hai El va avea încredere că echipa sa va concura în acest weekend și poate dincolo.

Fotbal olimpic masculin românesc U-23 Model de fotbal:

Clasamentul olimpic de fotbal masculin din Noua Zeelandă masculin:

Știri despre echipă

Antrenorul României Miriel Radoi la 31 martie 2021© Reuters

Cazul României nu a ajutat-o ​​tocmai Ion georgian El a primit două cartonașe galbene în prima repriză, Coreea de Sud revoltând prin adăugarea a trei goluri după pauză.

Mijlocașul va rata meciul de miercuri din cauza unei suspendări cu Theodore Ballotta Este posibil să-l înlocuiesc, cu excepția cazului în care Marius Marine Revine la linia mediană centrală.

Florin Stefan Este puțin probabil să apară după ce a ieșit în prima jumătate a meciului de deschidere pentru România din cauza accidentării, în timp ce Alex Pascano Marin ar putea reveni în centrul apărării.

Între timp, Noua Zeelandă nu a făcut nicio schimbare în ceea ce privește numărul de bărbați împotriva Hondurasului și este probabil să joace din nou aceeași linie de start, în ciuda înfrângerii lor.

READ  EA Sports stabilește un fond de antrenament cu UEFA Women's Champions League

Cu toate acestea, Hay ar putea reveni la 4-4-2 împotriva României, după ce a început cu mai multe sisteme 3-4-3 duminică, deși asta înseamnă că Cacace pornește dintr-o poziție nominală mai profundă pe flancul stâng.

Echipa posibilă pentru România U-23:
Iwani. Rațiu, Pascanu, Ghita și Roboc; Dulka, Pallotta; Dupre, Ciopano, Sefer; Gene

Posibilă formație de start a Noua Zeelandă U-23:
Wood Ingham, Bejnacker, Reed, Kakas; Stensense, Bill; Lewis, Just; Makwat, Wood

SM cuvinte fundal verde

Spunem: echipa României U-23 0-1 Noua Zeelandă U-23 23

Ne putem gândi la o mică victorie pentru Noua Zeelandă, asigurându-i locul în sferturile de finală.

Încrederea României va fi probabil pe teren după înfrângerea lor grea din mâna Coreei de Sud, în timp ce echipa lui Hai a fost nefericită că a pierdut în fața Hondurasului.

ID: 457000: 1false2false3false: QQ :: De pe desktop desktop: LenBod: collect8524: