Rezultate australiene pentru Jocurile Paralimpice de la Tokyo, Ziua 1, Australia în acțiune:

Echipa australiană de înot este așteptată să conducă acuzația în prima zi a Jocurilor Paralimpice de la Tokyo, cu o colecție de medalii afișate în piscină.

Echipa de tenis de masă va fi, de asemenea, puternică în ziua deschiderii, în timp ce bicicliștii noștri au o tendință puternică de a urmări medalii în Veldrum.

Va fi, de asemenea, o zi încărcată pentru evenimente pe echipe, întrucât echipele australiene de fotbal, baschet în scaun cu rotile și rugby în scaun cu rotile se pregătesc să înceapă campaniile miercuri.

Iată o listă completă a australienilor în acțiune în prima zi.

înot

10 a.m. – Brenden Hall – 400 m liber masculin Sezonul 9, runda preliminară 1
10.06 – Alexander Tockfield – 400 m liber masculin Sezonul 9, runda preliminară 2
10.21 – Eli Cole și Lakisha Patterson – 400 m liber feminin Sezonul 9 – Runda 2
10.55: Liam Schluter – Masculin 100 m Butterfly S14 Runda preliminară 1
10.59: Benjamin James Hanes – 100 m Butterfly S14 Runda preliminară 2
11.02 a.m. – Ricky Petar – Runda preliminară 3 a 100 m fluture masculin la S14
11.05am – Ruby Storm – 100 m fluture feminin Sezonul 14 Runda preliminară 1
11.09am – Paige Leonhart – Feminin 100 m Fluture Sezonul 14 Runda preliminară 2
11.12 – Ahmed Kelly – 50 m sân masculin SB3
11.27am – Rowan Crowthers – Masculin 50 m liber S10 Runda preliminară 1
11.30: Thomas Gallagher – Runda preliminară 2 masculin 50 m liber
11.35: Kira Stevens – Runda preliminară 2 m liber feminin 50 m
11.53: Kiraly Hayes – Feminin 100 m Fluture Sezonul 13, runda preliminară 3
12.28 Noon – Ben Popham – Masculin 100 m liber Runda preliminară 3

Finale de înot – TBD la calificare

READ  The next minute: Purdue - inside the hall

18:00 – Brendan Hall / Alexander Tockfield – TBC – Finala 400 m liber masculin în S9
18.10: Ellie Cole și Lakeisha Patterson – TBC – 400 m liber feminin S9
19.04 – Liam Schlutter, Benjamin James Hanes și Ricky Petar – TBC – 100 m masculin.
Butterfly S14 Ultimate
19.10 – TBC – Robbie Storm și Paige Leonhart – Finala 100 m Butterfly feminin la S14
19.38 – Ahmed Kelly – TBC – 50 m bras, masculin, final SB3
20.06 – Rowan Crothers & Thomas Gallagher – TBC – Finala 50 m liber masculin în S10
Ora 20:00 – Keira Stephens – TBC – Final feminin 50 m liber S10
20.38 – Kiraly Hayes – TBC – Sezonul 13, final fluture 100 m feminin
21.18 – Ben Popham – TBC – Finala 100 m liber masculin în S8

mingea de gol

20:00 – Australia – meciul feminin din grupa C împotriva Israelului

scaun cu rotile de baschet

18:00 – Australia – meciul feminin din grupa A împotriva Japoniei

Rugby în scaun cu rotile

3:00 pm – Australia – meci grup A mixt cu Danemarca

Ciclism

11:00 – Big Greco (J3) – Calificare individuală la prindere de 3000 m feminin
11.56am – Emily Petricola & Meg Lemon – C4 3000m simplu feminin
2.52pm – Big Greco (J3) – TBD – C1-3 feminin 3000m Final individual de recuperare – Aur
15:07 – Emily Petricola și Meg Lemon – Finala de simplu la 3000 m feminin –
A mers

tenis de masa

10 dimineața: Lina Li – Feminin Divizia 9, meciul grupei B împotriva Braziliei
10.40 a.m. – Lin Ma – Un meci sufocant clasic masculin la clasa a 9-a împotriva Marii Britanii
11.20 – Rebecca Ann Julian – meci simplu feminin, clasa a VI-a, grupa A, împotriva Ucrainei
12.40 PM – Nathan Pellisier – Masculin Divizia H, Grupa F, Marea Britanie
12.40 – Lisa de Toro – meci feminin simplu, categoria 4, grupa E, împotriva Germaniei
14:00 – Trevor Heath – meci simplu masculin, categoria F, grupa D împotriva României
17.40 – Joel Coghlan – Masculin Divizia 10 Grupa C meci simplu împotriva Muntenegrului
18.20 – Melissa Tapper – meciul feminin 10 Grupa B feminin împotriva Chinei Tapei
19:00 – Qianyang – Meci simplu feminin, categoria 10, grupa C, împotriva Chinei
19:40 – Samuel von Wan – Masculin simplu Divizia 11 Grupa C meci împotriva Japoniei
20.20: Jake Palestino – Meciul simplu masculin, clasa 7, grupa E, împotriva Egiptului
21:00: Lina Li – simplu feminin clasa 9 grupa B vs Polonia

READ  Urmăriți meciul de la Liverpool împotriva Fulham - Transmisie live pe internet și informații TV mondiale - Liverpool FC

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *