România 1-1 Irlanda de Nord: Perioada lui Ian Paraclov începe cu un punct de curaj | știri despre fotbal

Irlanda de Nord și-a demonstrat poziția nedescrisă cu o remiză 1-1 cu România în Liga Națiunilor, în ciuda faptului că a jucat 51 de minute cu 10 jucători.

Mandatul lui Ian Paraklov a început într-o manieră frustrantă când atacantul lui Reading (25), George Puskas, se întoarce acasă înainte ca lucrurile să meargă prost când Josh Magnes a fost concediat pentru al doilea cartonaș galben cu doar 39 de minute.

El a fost un fundaș din acel moment, dar portarul Billy Peacock Farrell a preluat provocarea României, făcând o serie de salvări impresionante, în ciuda faptului că nu a jucat un meci competitiv din noiembrie anul trecut.

Turneele de portar ale lui Burnley au păstrat speranța unui gol de egalare, iar înlocuitorul Gavin White a profitat de ocazie când a venit (86) după ce a învins un knockout al lui Kyle Lafferty.

card rosu
imagine:
Josh Magnes apare cu cartonaș roșu în prima repriză

A fost începutul creșterii impulsului pentru Baraklov, care s-a ridicat din rolul său de antrenor sub 21 pentru a prelua conducerea primei echipe și va conduce echipa în semifinalele cruciale ale Cupei Europei 2020 împotriva Bosniei și Herțegovinei în octombrie. .

Evaluările jucătorului

Irlanda de Nord: Peacock Farrell (9), McNair (7), Cathcart (7), Ballard (7), Dallas (6), Davis (6), Evans (6), Lewis (6), Saville (6), Magines (6) ), Washington (6)

Submarine: Lafferty (7), alb (7)

Omul meciului: Billy Peacock-Farrell

Un regizor diferit, aceeași curajoasă Irlanda de Nord …

A fost un început plin de speranță, cu noul venit Daniel Ballard – în absența lui Johnny Evans – susținând, dar meciul a fost întrerupt în mare măsură de arbitrul Francois Leitkeser, care a acordat 22 de lovituri libere doar în prima repriză.

READ  Campionii din Boston și deținătorii recordurilor americane revin 2023 BAA 10K, prezentat de Brigham and Women's Hospital

România a marcat unul dintre aceste goluri în minutul 25.

Știri despre echipă

Daniel Ballard a fost recrutat în Centrul Apărării pentru angajament internațional pentru prima dată în locul lui Johnny Evans, care dispăruse din cauza unor probleme personale. A fost una dintre cele patru schimbări de la înfrângerea în Germania, odată cu începutul predării lui Jamal Lewis, Stuart Dallas și Connor Washington.

Irlanda de Nord s-a aliniat pentru a apăra o centrare, dar Iannis Hagee s-a concentrat pe Nikolai Stancio nemarcat. Peacock-Farrell a făcut bine să cadă, în timp ce mingea a zburat prin mulțime spre colțul de jos, dar a reușit să o împingă doar către Vlad Chiriches, care a pătrat pentru a lovi poarta goală.

A mai durat încă 10 minute până când Irlanda de Nord a amenințat, iar nou-venit Ballard a fost cel care a obținut o lovitură liberă de la Buddy McNair, dar s-a străduit să obțină vreo putere în efort și Cebrian Tatarosano s-a adunat confortabil.

Câteva clipe mai târziu, Irlanda de Nord a scăzut la 10. Magnes s-ar fi putut considera ghinionist, arătând galben după 13 minute de încâlcire aeriană cu Nikosur Panko și nu a fost prea mult în al doilea incident, Alexandru Maxime a bătut un braț peste umăr.

După un bărbat și un gol întârziat, Irlanda de Nord s-a aflat în centrul fileului în a doua repriză, Peacock Farrell ocupând locul central.

Pushka ar fi trebuit să-și dubleze avantajul când a fost ridicat dintr-o centrare a lui Alexandru Chicaldo și probabil că a crezut că a obținut-o înainte ca Peacock Farrell să-și pună mâna puternică în cap.

Au urmat mai multe salvări de rutină, dar România aștepta să dea roade, în timp ce Irlanda de Nord se străduia să iasă din propria jumătate.

READ  Proiectul Smile for Etiopia School

Peacock Farrell a lovit mingea curbată a lui Stancio și apoi a fost lovit de coechipierul său în minutul 72, în timp ce Corey Evans a alunecat pentru a bloca o centrare a lui Panko, dar mingea a revenit de pe stâlp.

Paracloff a fost trimis la Whyte și Lafferty în speranța de a apuca ceva, și au făcut exact asta cu patru minute înainte de timpul inițial rămas, deoarece Lafferty a lovit o minge lungă în zona de penalizare și White s-a repezit în plasă.

Peacock-Farrell s-a alăturat sărbătorilor, dar apoi s-a întors la linia sa pentru a împinge eforturile puternice ale lui Alibec către bară și pentru a asigura punctul.

Recomandate. Fără paza lor, Irlanda de Nord ar fi putut avea un sfârșit ascuns. Peacock Farrell a arătat de ce lui Burnley i s-a atribuit un nou contract, dacă nu chiar debutul său, întrucât a jucat în primul său meci competitiv de la ultimul joc din Irlanda de Nord din noiembrie. Este o perspectivă interesantă.

Alegeți statistici

• Irlanda de Nord a evitat înfrângerea în meciul UEFA Nations League pentru prima dată în cele cinci meciuri din turneul lor (D1 L4).
  • Nicio echipă nu a jucat mai multe meciuri din UEFA Nations League fără a pierde mai mult decât România, care a câștigat trei și a egalat în patru din cele șapte meciuri din competiție (egal la egal cu Kosovo).
  • Magnes a fost primul jucător care a primit un cartonaș roșu pentru Irlanda de Nord din septembrie 2015, când Chris Bird a fost eliminat împotriva Ungariei.
  • Peacock-Farrell a salvat opt ​​salvări împotriva României, cele mai multe salvări în orice joc pentru Irlanda de Nord de la Michael McGovern împotriva Germaniei la Euro 2016 (tot opt).
READ  Mitsca Rim, Piața 7, a fost deschisă ca o extindere a parcului comercial al României