Runda a treia a turneului de rugby: Cum să urmăriți Wallabies vs Africa de Sud, echipe, meciuri și multe altele | Ultimele știri despre rugby

Wallabiii ies să sară când îi întâlnesc pe Springboks în Adelaide.

Argentina a dominat echipa lui Dave Rainey cu 48-17 la San Juan, pentru a-i conduce pe Pumas în fruntea clasamentului.

Nu rata ocazia! Cumpărați-vă biletele pentru Cupa O’Reilly Campionatul de rugby

Ei se confruntă cu Springboks dornici să revină după înfrângerea lor dezamăgitoare, în timp ce revin în fața All Blacks cu 35-23.

Este pentru prima dată în aproape două decenii când Wallabies vor juca Adelaide Oval, care a apărut în 2004 împotriva Insulelor Pacificului.

Competiția va fi în două capete, în timp ce Wallaroo înfruntă Black Ferns, în timp ce Kiwii au revendicat Cupa O’Reilly cu o victorie cu 52-5 săptămâna trecută la Christchurch.

Iată tot ce trebuie să știi despre Wallabies v Springboks

Wallabies vor juca Africa de Sud la Adelaide pe 27 august

Ar fi a treia rundă a turneului de rugby, deoarece Wallabies au câștigat jocul de deschidere cu 41-26 la Mendoza, înainte de a cădea cu San Juan cu 48-17.

Oamenii lui Dave Rainey îi vor înfrunta pe Springboks la Sydney, înainte de a-i înfrunta pe All Blacks la Melbourne și Auckland

Confruntarea dintre Wallabies și Springboks va fi transmisă în direct pe Stan Sport și Nine Network.

Acoperirea va fi live și fără reclame pe Stan Sport și este programată să înceapă la 3:00 PM AEST, iar lansarea sa este așteptată la 3:35 PM AEST.

Jocul va fi difuzat și pe Free TV pe Canalul 9, iar acoperirea va începe, de asemenea, la ora 15:00

Meciul popular Noua Zeelandă vs Argentina va fi afișat pe StanSport.

Primul test va fi fără reclame, live și la cerere, cu acoperire extinsă pe Stan Sport de la ora 17:35.

READ  Biden sărbătorește Crăciunul cu apeluri de sărbători către membrii serviciului | Știri, sport, locuri de muncă

Noua Zeelanda: Sky Sports

Africa de Sud / Africa și insulele adiacente: Super Sport

Argentina / America de Sud / America de Nord: ESPN

Statele Unite ale Americii: Flusports

Canada: TSN

Irlanda și Regatul Unit (Anglia, Scoția, Țara Galilor, Irlanda de Nord, Insulele Canalului și Insula Man): Sky Marea Britanie

Franța / Andorra / Monaco / Luxemburg: Canal +

Japonia: Wow

Pacific: Digicel

Italia, Vatican, San Marino, Cantonul Ticino, Elveția: Sky Italia

Spania / Andorra:Telefonica

Asia Pacific, Bangladesh, Bhutan, Brunei, Birmania (Myanmar), Cambodgia, Statele Federate ale Microneziei, Hong Kong, Indonezia, Kiribati, Kârgâzstan, Laos, Macao, Malaezia, Maldive, Mariana, Insulele Marshall, Mongolia, Nepal, Mariana de Nord Coreea, Pakistan, Palau, Filipine, Singapore, Coreea de Sud, Tadjikistan, Taiwan (Republica China), Thailanda, Timorul de Est și Vietnam: Premier Sports

Africa și insulele învecinate:Super Sport

Lista țărilor sub SanzaarRugby.tv:

Asia

Afganistan, Bahrain, Iran, Irak, Israel, Iordania, Arabia Saudită, China, India, Sri Lanka

Europa

Portugalia, Spania, Andorra, Albania, Armenia, Austria, Azerbaidjan, Belarus, Belgia, Bosnia și Herțegovina, Bulgaria, Croația, Cipru, Cehia, Danemarca, Estonia, Finlanda, Georgia, Germania, Grecia, Ungaria, Islanda, Kazahstan, Kosovo și Letonia Liechtenstein, Lituania, Macedonia, Malta, Moldova, Muntenegru, Țările de Jos, Norvegia, Polonia, România, Rusia, Serbia, Slovacia, Slovenia, Suedia, Turcia, Ucraina

* Toate orele AEST

prima runda

Duminică 7 august

Africa de Sud 26 a învins Noua Zeelandă 10, pe stadionul Mbombela, Nelspruit, la ora 1.05

Argentina 26 a învins Australia 41, Estadio Malvinas Argentinas, Mendoza, ora 5.10

Runda a doua

Duminică 14 august

Africa de Sud 23 a învins Noua Zeelandă 35, Emirates Park, Johannesburg, ora 1.05

Argentina 48 a învins Australia 17, pe Stadionul Bisentario, San Juan, ora 5.10

a treia rundă

Sambata 27 august

READ  Extragerea la US Open 2022 la simplu feminin, Arch - OlympicTalk

Australia – Africa de Sud, Adelaide Oval, Adelaide, ora 15.30

Noua Zeelandă-Argentina, Stadionul Orangetheory, Christchurch, ora 17.45

A patra rundă

Sambata 3 septembrie

Noua Zeelandă – Argentina, stadionul FMG Waikato, ora 17.05

Australia – Africa de Sud, stadionul Allianz, Sydney, ora 19.35

a 5-a rundă

joi 15 septembrie

Australia – Noua Zeelandă, Stadionul Marvel, Melbourne, ora 19.45

Duminică 18 septembrie

Argentina – Africa de Sud, Stadionul Vélez Sarsfield, Buenos Aires, ora 5.10

A șasea rundă

Sambata 24 septembrie

Noua Zeelandă – Australia, Eden Park, Auckland, ora 19.05

Duminică 25 septembrie

Africa de Sud – Argentina, Hollywood, Pets Kings Park, Durban, ora 1.05 a.m.

Primul test între Wallabies și Springboks va începe la 3:30 PM ACST / 3:00 PM ACST la Adelaide Oval sâmbătă, 27 august

Acoperirea va fi fără reclame începând cu ora 15:00 AEST și va fi difuzată pe tot parcursul meciului pe Stan Sport.

Există încă o serie de bilete disponibile pentru meciurile turneelor ​​de rugby programate să fie găzduite în Australia.

Wallabies se vor îndrepta spre Adelaide pentru prima dată din 2004, în timp ce se vor înfrunta Africa de Sud la Adelaide Oval pe 27 august.

Va fi dublu vertical pe măsură ce Wallaroos se confruntă cu feriga neagră.

Acesta va fi urmat de un meci istoric pe stadionul de fotbal din Sydney, primul meci internațional pe noul stadion pe 3 septembrie

Etapa australiană a turneului se va încheia cu un test rar la categoria mijlocie, când Wallabies și All Blacks vor călători la Melbourne pe 15 septembrie.

CLICK AICI PENTRU bilete WALLABIES V SPRINGBOKS & WALLAROOS V Black FERNS

Pereți (15-1): Rhys Hodge, Tom Wright, Lyn Eketaw, Hunter Bisame, Marica Coropiti, Noah Lollicio, Nick White, Rob Valletini, Fraser McWright, Jed Holloway, Matt Philip, Rory Arnold, Alan Alalatuwa, Volao Vaenga, James Slipper (c).

READ  Dota 2 Ti10 este setat pentru România, care este un avantaj pentru echipele calificate

Rezerve: Dave Borecki, Scott Siu, Taniela Topo, Darcy Swain, Rob Lotta, Pete Samo, Tate McDermott, Andrew Killaway.

Faceți clic aici pentru a vedea toate știrile echipei tale pentru Wallabies

Springbox (15-1): Damien Willemsey, Eric Gilant, Lujanio AM, Damien de Allende și Makazul Mbembe; Handry Pollard, Fave de Klerk; Duane Vermeulen, Peter Steve Du Toit, Sia Colesi (căpitan); Lood de Jager, Eben Etzebeth; Frans Malherbe, Joseph Doiba, Aux Nech

Rezerve: Malcolm Marks, Stephen Kitchoff, Vincent Koch, Franco Mostert, Quaga Smith, Jaden Hendricks, Elton Gantz, France Stein.

Faceți clic aici pentru toate știrile echipei dvs. din Africa de Sud

Noua Zeelandă (15-1)Jordi Barrett, Will Jordan, Rico Ewan, David Haveley, Caleb Clarke, Richie Muonga, Aaron Smith, Ardy Savia, Sam Kahn (căpitan), Shannon Frizzell, Scott Barrett, Sam Whitelock, Tyrell Lomax, Samisoni Taukiahu, Ethan de Groot.

Rezerve: Cody Taylor, George Bauer, Fletcher Newell, Topo Faye, Akira Ewan, Finlay Christie, Stephen Perovita, Queen Tobaya.

Faceți clic aici pentru toate știrile despre echipa din Noua Zeelandă

Argentina (15-1): Juan Cruz Malia, Emiliano Bovelli, Matthias Moroni, Matias Orlando, Lucio Centi, Santiago Carreras, Gonzalo Bertrano, Pablo Matera, Marcos Kramer, Juan Martin Gonzalez, Thomas Lavanini, Matias Alemanno, Joel Sclavey, Julian Montoya (căpitan), Thomas Gallo.

Rezerve: Santiago Socino, Maico Vivas, Eduardo Bello, Guido Petti, Santiago Grondona, Thomas Copelle, Thomas Albornoz și Santiago Cordero.

Faceți clic aici pentru a vedea toate știrile echipei dvs. despre Argentina

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.