Tenis Open Western și Southern: program joi, rezultate

Competiția completă a optimilor de finală va avea loc joi la Open și South Open. Primii doi jucători din turneul WTA – Ashleigh Barty și Naomi Osaka – au învingut campioana în exercițiu Victoria Azarenka, în timp ce Osaka se confruntă cu cartea lui Jill Tishman. Doi foști campioni în competiția masculină se luptă pe primul loc și câștigătorul anului 2019, Daniil Medvedev, împotriva campionului din 2017, Grigor Dimitrov.

Ordinea jocului de joi

CENTRE CURT (începe la ora 11:00)

ATP – [1] Daniil Medvedev (Rusia) – Grigor Dimitrov (Bulgaria)

Nu înainte de ora 13:00

jucători profesioniști de tenis – [1] Ashleigh Barty (Australia) vs. [14] Victoria Azarenka (Belarus)

ATP – [PR] Guido Bella (Argentina) vs. [3] Alexander Zverev (Germania)

Nu înainte de ora 19:00

jucători profesioniști de tenis – [WC] Gilles Teichmann (Elveția) vs. [2] Naomi Osaka (Japonia)

ATP – [5] Matteo Berrettini (Italia) vs. [12] Felix Auger – Eliassim (Canada)

Mai mult: Cel mai bun jucător din orașul natal, precum Katie McNally, a fost eliminat, Coco Gauff eliminat de la West și South Open

Mai mult: Al doilea cap de serie Naomi Osaka avansează învingându-l pe Coco Gauff la Openul de Vest / Sud

GRANDSTAND (începe la 11:00 a.m.)

WTA – Angelique Kerber (Germania) – Jelena Ostapenko (Letonia)

Nu înainte de ora 13:00

ATP – [4] Andrey Rublev (Rusia) – Gael Monfils (Franța)

Nu înainte de 14:30.

ATP – [8] Casper Ruud (Norvegia) vs. [10] Diego Schwartzman (Argentina)

Nu înainte de ora 19:00

ATP – Lorenzo Sonego (Italia) vs. [2] Stefanos Tsitsipas (Grecia)

Nu înainte de 8:30 p.m.

WTA – Karolina Mochova (Republica Cehă) vs. [10] Belinda Pensik (Elveția)

Stadionul 3 (începe la ora 12:00)

ATP – John Isner (SUA) – Benoit Pierre (Franța)

ATP – [9] Hubert Hurkacz (Polonia) – [7] Pablo Carreno Posta (Spania)

Nu înainte de ora 15:00

jucători profesioniști de tenis – [5] Karolina Pliskova (Republica Cehă) – Jessica Pegola (SUA)

READ  Previzualizare: România vs Georgia - Predicții, Știri de echipă, Alinieri

WTA – Elena Rybakina (Kazahstan) – Paula Padusa (Spania)

După o odihnă corespunzătoare

Jucătoare de tenis feminin – Anna Plinkova și Alexandra Sasnovich (Belarus) – Paula Padusa și Sara Soribes Tormo (Spania)

A patra instanță (începe la ora 11:00)

ATP – Wesley Kohlhoff (Olanda), Jan-Lennard Struve (Germania) – Tim Putz (Germania) și Michael Venus (Noua Zeelandă)

Nu înainte de ora 13:00

jucători profesioniști de tenis – [6] Gabriela Dabrowski (Canada) și Luisa Stefani (Brazilia) vs. [3] Shoko Aoyama (Japonia) și Ina Shibahara

După o odihnă corespunzătoare

ATP – [1] Nikola Mektic (Croația), Mate Pavic (CRO) – Hubert Hurkacz (Polonia) și Janek Sener (Italia)

După o odihnă corespunzătoare

WTA – Bethany Mattek-Sands (SUA) – Ija Swiatek (Polonia) [2] Barbora Krejsikova (Republica Cehă) și Katerina Senyakova (Republica Cehă)

PORSCHE COURT 10 (începe la ora 11:00)

WTA – Samantha Stosur (Australia), Shuai Zhang (China) – Ellen Perez (Australia) și Kvita Pesek (Republica Cehă)

Nu înainte de 14:30.

jucători profesioniști de tenis – [9] Barbora Krijkova (Republica Cehă) – [8] Garbine Muguruza (Spania)

Nu înainte de 15:30.

jucători profesioniști de tenis – [11] Petra Kvitova (Republica Cehă) – Anas Jaber (Tunisia)

După o odihnă corespunzătoare

jucători profesioniști de tenis – [4] Nicole Melishar (SUA) și Demi Schurz (Olanda) – Veronika Kudretova (Rusia) și Elena Rybakina (Kazahstan)

Curtea 7 (începe la ora 11:00)

ATP – [3] Juan Sebastian Cabal (Columbia), Robert Farah (Columbia), Filip Krajinovic (Serbia) și Fabrice Martin (Franța)

ATP – [WC] Steve Johnson (SUA), Austin Krajesek (SUA), Ariel Behar (Uruguay) și Gonzalo Escobar (Ecuador)

ATP – [6] John Peers (Australia), Philip Polasek (Slovacia) – Alex de Minaur (Australia) și Cameron Nouri (Marea Britanie)

ATP – [WC] Nicholas Monroe (SUA) și Francis Tiafoe (SUA) vs. [4] Rajiv Ram (SUA) și Joe Salisbury (Marea Britanie)

Rezultatele de miercuri

ATP Singles Round 2

[1] Daniil Medvedev (Rusia) Dr. [WC] Mackenzie McDonald (SUA) 6-2 6-2

[2] Stefanos Tsitsipas (Grecia) Dr. Sebastian Korda (SUA) 7-6 (5), 6-3

READ  Urmăriți meciul de la Liverpool împotriva Fulham - Transmisie live pe internet și informații TV mondiale - Liverpool FC

[3] Alexander Zverev (Germania) Dr. Lloyd Harris (Africa de Sud) 7-6 (3), 6-2

[4] Andrey Rublev (Rusia) Dr. Marin Cilic (Croația) 5-7, 6-3, 6-1

[7] Pablo Carreno Posta (Spania) d. [LL] Dominic Kupfer (Germania) 6-4, 6-2

[8] Casper Rudd (nici) Dr. Riley Opelka (SUA) 6-7 (5), 6-0, 7-6 (4)

[9] Hubert Hurkacz (Polonia) Dr. [WC] Andy Murray (Marea Britanie) 7-6 (4), 6-2

[10] Diego Schwartzman (Argentina) Dr. [WC] – Francis Tiafoe (SUA) 6-1, 4-6, 6-4

John Isner (SUA) Dr. [11] Yannick Sener (Italia) 5-7, 7-6 (4), 6-4

[12] Felix Auger Eliassim (Canada) Dr. Karen Khachanov (Rusia) 6-7 (5), 6-3, 6-4

Gail Monfils (Franța) Dr. [14] Alex de Minaur (Australia) 6-3, 7-5

Grigor Dimitrov (Bulgaria) Dr. Alexander Bublik (Kazahstan) 6-4 6-2

[PR] Guido Bella (Argentina) Dr. Fabio Fognini (Italia) 6-1 7-5

Lorenzo Sonego (Italia) Dr. [Q] Tommy Ball (SUA) 7-6 (9), 6-2

ATP dublează runda a doua

[2] Marcel Granollers (Spania) și Horacio Zeballos (Argentina) Dr. Karen Khachanov (Rusia) și Andrei Rublev (Rusia) 7-6 (7), 7-5

[Alt] Marcelo Arevalo (El Salvador) și Fabio Fognini (Italia) Dr. [5] Kevin Krawetz (Germania) și Horia Tekao (România) 3-6, 7-5, 10-7

ATP dublează prima rundă

Tim Putz (Germania) și Michael Venus (Noua Zeelandă) Dr. [7] Lukas Kubot (Polonia) și Marcelo Melo (Brazilia) 6-2, 6-3

Wesley Koelhoff (Olanda) și Jan-Lennard Struve (Germania) Dr. Sander Gill (Belgia) și Joran Fliegen (Belgia) 6-4, 7-6 (3)

[WC] Steve Johnson (SUA) și Austin Krajesek (SUA) Dr. Felix Auger-Aliassime (Canada) și Marcus Daniel (Noua Zeelandă) 7-5, 7-5

Hubert Hurkacz (Polonia) și Jannik Sinner (Italia) Dr. Daniel Evans (Marea Britanie) și Neil Skopsky (Marea Britanie) 6-3, 3-6, 10-3

Egalitate WTA la simplu, runda a doua

[1] Ashley Barty (Australia) Dr. [Q] Heather Watson (Marea Britanie) 6-4, 7-6 (3)

[2] Naomi Osaka (Japonia) Dr. Coco Gauff (SUA) 4-6, 6-3, 6-4

Paula Padusa (Spania) Dr. [3] Arina Sabalenka (Belarus) 5-7, 6-2, 7-6 (4)

READ  Putin și Xi au și linii roșii | Știri, sport, locuri de muncă

Angelique Kerber (Germania) Dr. [4] Elina Svitolina (Ucraina) 7-5, 2-6, 6-4

[5] Karolina Pliskova (Republica Cehă) Dr. Yulia Putintseva (Kazahstan) 6-3 6-2

Anas Jaber (Tunisia) d. [6] Iga Swiatek (Polonia) 6-3 6-3

Karolina Mochova (Republica Cehă) Dr. [7] Bianca Andreescu (Canada) 6-4 6-2

[8] Garbine Muguruza (Spania) Dr. [Q] Caroline Garcia (Franța) 6-4 6-3

[9] Barbora Krejsikova (Republica Cehă) Dr. Diana Yastremska (Ucraina) 6-1, 7-6 (5)

[10] Belinda Bencic (Elveția) Dr. Shelby Rogers (SUA) 7-6 (1), 6-1

[11] Petra Kvitova (Republica Cehă) Dr. Veronika Kudretova (Rusia) 6-2 6-4

Jessica Pegola (SUA) Dr. [12] Simona Halep (România), Wacofer (accidentare la coapsa dreaptă)

Jelena Ostapenko (Letonia) Dr. [13] Jennifer Brady (SUA) 6-7 (2), 5-4 retrasă (accidentare la piciorul stâng)

[14] Victoria Azarenka (Belarus) Dr. Alison Riske (SUA) 6-2, 7-5

Elena Rybakina (Kazahstan) d. [15] Elise Mertens (Belgia) 6-3 6-2

[WC] J. Tishman (Elveția) Dr. [WC] cu mine. Urs (SUA) 6-1, 6-4

WTA Doubles Draw Second Round

Anna Blinkova (Rusia) și Alexandra Sasnovich (Belarus) Dr. [1] Sui-Wei Hsieh (Taipei chinez) și Elise Mertens (Belgia) 7-5, 5-7, 10-5

[2] Barbora Krejsikova (Republica Cehă) și Katerina Senyakova (Republica Cehă) d. Daria Kasatkina (Rusia) și Annette Kontaveit (Estonia) 6-2, 6-1

[6] Gabriela Dabrowski (Canada) și Luisa Stefani (Brazilia) Dr. Victoria Azarenka (Belarus) și Jessica Pegola (SUA) 6-4, 4-6, 10-7

Bethany Mattek-Sands (SUA) și Eja Swiatek (Polonia) Dr. [8] Darija Jurac (Croația) și Andrea Klebak (Slovenia) 4-6, 6-1, 10-3

Paula Padusa (Spania) și Sarah Sorribes Tormo (Spania) Dr. Coco Gauff (SUA) și Katie McNally (SUA) 6-4, 3-6, 10-8

Dublu WTA decide primul tur

Samantha Stosur (Australia) și Shuai Zhang (China) Dr. [WC] Magda Linate (Polonia) și Bernarda Pera (SUA) 4-6, 6-4, 10-4

Veronika Kudretova (Rusia) și Elena Rybakina (Kazahstan) Dr. Anas Jaber (Tunisia) și Sania Mirza (India) 7-5, 6-2

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *