tenis | tenis în scaun cu rotile | Ben Bartram, Dehnun Ward și Abby Brickwell își revendică titluri în România

Scris de Glenys Furness

• Ben Bartram revendică titlurile de simplu și dublu
  • Brett a scăpat doar un set pe drum
Arges, Romania – Ben Bartram A câștigat titlurile de simplu și dublu la evenimentul ITF. Brett l-a învins pe Shrek pentru a revendica titlul de simplu. Abby Brickwell A revendicat titlul de dublu.

Cumpărați cele mai noi echipamente de la cei mai buni jucători de la Pro: Magazin Tennis Live Și verificați gama lor de truse de jucători.
Faceți clic pentru a cumpăra prin Britwatch Sports

Ben Bartram Ea a intrat la eveniment și a fost capul de serie numărul unu. Drept urmare, britanicul a primit la revedere în primul tur. Am văzut turul doi împotriva britanicilor Giorgos Lazaridis. Cap de serie a dominat-o pe grec în ambele seturi. Bartram a ajuns în runda următoare cu 6-2 6-2.

În sferturile de finală, britanicul a fost împotriva capului de serie a cincea Dermot Bailey. Capul de serie a fost spart în primul set de Bailey care a preluat conducerea. Al doilea grup l-a văzut pe Bartram regrupându-se și controlând grupul. Capul de serie nu a pierdut niciun meci pentru a rezolva lucrurile. Setul final a văzut din nou capul de serie dominând și își rezervă un loc în semifinale cu 3-6, 6-0, 6-1.

Semifinala britanică a văzut împotriva israelianului Adam Berdashevsky. Jucătorul neclasat a luptat din greu în primul set, rămânând cu Bartram. În cele din urmă, capul de serie a reușit să-și asigure break-ul înainte ca grupa să treacă în tiebreak. Al doilea set l-a văzut pe britanic să stabilească conducerea rupând-o devreme. Bartram și-a rezervat un loc în finală în seturi drepte 7-5, 6-3.

READ  Japonia va găzdui primul turneu olimpic de baschet 3x3 la Tokyo 2020

În finală, Bartram a fost împotriva partenerului său de dublu și a șaptea cap de serie. Grăsime care intră. Bartram a dominat primul set, iar Ward s-a chinuit să-și țină serviciul. Al doilea set a fost ceva mai aproape, Ward și-a îmbunătățit jocul și a reușit să-și păstreze serviciul de câteva ori. Bartram a rupt în cele din urmă și a continuat să ridice titlul de simplu 6-1, 6-3.

Soțul meu este bărbați

Ben Bartram și Dahnoun au răspuns cu a doua cap de serie și și-au luat rămas bun în primul tur. Adversarul lor în sferturile de finală a fost Adam Berdichevsky și Serghei Lysov. Britanicii și israelienii au rămas aproape la începutul grupei, dar Seeds și-a asigurat o pauză pentru a prelua conducerea. Britanicii au dominat setul doi și au pierdut semifinalele cu 6-3, 6-2.

În semifinale, britanicii au fost împotriva capului de serie a patra Tomoya Tachi & Martin ter Hooft. Bartram & Ward au dominat prima grupă care a preluat conducerea. Al doilea set i-a văzut pe duo-ul japonez/olandez să se regrupeze și să-i domine pe britanici pentru a regla meciul. În tiebreak-ul care a urmat meciului, britanicii au strălucit ajungând în final cu 6-2, 2-6, 10-5.

În finală, britanicii au ocupat clasamentul Anthony Dittmar & Jeffrey Gaslak. Acest meci a fost bun pentru ambii soți. Perechea germană/franceză a rămas în picioare cu Bartram Ward în ambele grupe. Amândoi au mers la departajare unde niciunul dintre ei nu a putut trece. Din fericire, britanicii au trecut de ambele sezoane pentru a lua titlul cu 7-6 (5), 7-6 (5).

Soțul doamnelor

Abby Brickwell a cooperat cu Maayan Zekri pentru sotul meu. În primul tur, britanicii/israelienii au egalat Mary ochii mei & Christina Dick. Brickwell și Zechari au dominat meciul de la început până la sfârșit. Britanicul/Romanul s-a chinuit să țină serviciul, iar britanicul/israelianul a fost cel care a luat conducerea cu 6-1, 6-0.

READ  Hookerul irlandez Dan Sheehan este într-o formă „excelentă” pentru restul Cupei Mondiale

În semifinale, Brickwell și Zekry s-au confruntat cu producătorii de top Emmanuel Morsch & Sake Takamuro. Britanicul/Israelianul era gata să lovească terenul și să joace cap de serie, cu toate acestea, nu i-a dus pe Morch și Takamuro în instanță și a oferit victoria perechii fără cap de serie 0-0 (RET).

În finală, era programat să se confrunte cu a doua cap de serie britanică/israeliană Ginty Boss & Lizzie de Greave. La fel ca în semifinale, adversarii nu au mers pe teren, așa că Briquel și Zekri au luat titlul după ce au jucat un singur meci. Britanicii/Israelenii au ridicat titlul cu 0-0 (RET).

Răsfoiți pagina Amazon Britwatch Sports pentru cele mai recente recomandări de echipamente de tenis

tur cu scaunul cu rotile

Andrew Penny Giorgos Larzydis l-a pierdut în primul tur cu 6-1, 6-0.

Mary ochii mei învins înainte Christina Bisendorfer În primul tur 6-0, 6-0.

Abby Brickwell a pierdut cu Emmanuel Morch în primul tur cu 6-1, 6-0.

Ruby Bishop A fost învins de Lizzie de Greiff în sferturile de finală cu 6-1, 6-0.

Ruby Bishop cu Zoe Maras Au pierdut de Jinte Bos & Lizzy De Greef în primul tur cu 6-1, 6-1.

Andrew Penny și Giorgos Larazidis au fost învinși de Dermot Bailey și Enrique Ciscar Messiger În sferturile de finală 6-0, 6-2.

Dermot Bailey cu Enrique Ciscar Messiger a pierdut cu Anthony Dittmar și Jeffrey Gaslack în semifinale cu 6-0, 4-6, 10-8.

Podurile Dan Pennington El și-a pierdut ambele meciuri de quad pe Round Robin și astfel a terminat evenimentul pe locul trei dintre quad-uri.