Tura de calificare la Cupa Mondială: Germania se află în fruntea grupei cu victoria asupra României, Rusiei și Croației

Germania A venit din spate cu un gol pentru a câștiga împotriva lui cu 2-1 România În play-off, după ce Iannis Hagi a pus echipa oaspete în avantaj după nouă minute.

Golurile dublului de la Bayern Munchen Serge Gnabry și apoi ale lui Thomas Muller au pus Germania pe picior de egalitate și apoi în avantaj, lăsând Germania în fruntea Grupei 10 cu 18 puncte, la șase puncte în urmă. Macedonia de Nord.

A fost o victorie mare pentru Macedonia de Nord în Liechtenstein, unde Darko Vilkowski, Ezjan Alyosky, Boban Nikolov și Darko Chorlinov au ajutat echipa oaspete să obțină trei puncte.

3. Rabat

Etapa naționalei Germaniei a fost suspendată, iar meciul a fost suspendat după ce din tribune s-au auzit abuzuri rasiste

19.12.2021 ora 14:37

Estonia Învins Bielorusia 2-0 cu două goluri în repriza secundă, primul de la Eric Sorga și al doilea târziu de la Sergey Zingov.

Adel James pentru Țara Galilor Pentru a asigura un egal 2-2 împotriva Republica Cehă. Echipa oaspete a avansat prin mijlocașul lui Juventus Aaron Ramsey în minutul 36, cu două minute înainte ca Jacob Pesek să egaleze și golul lui Danny Ward să întârzie Țara Galilor. Cele două echipe au încheiat meciul cu opt puncte, la opt în spatele liderului Grupei E, Belgia, deși Țara Galilor a jucat vineri cu un meci mai mult decât rivalii lor.

Adam Marusic a marcat devreme pentru a servi muntele negru În drum spre victorie cu 3-0 Muntele Tarek, cu oaspeții cu ajutorul lui Fatos Bichraj prin lovitură de pedeapsă și adăugând încă una.

În grupa G, așa a fost Olanda contracția trecutului Letonia Cu o victorie cu 1-0, Davy Claassen a marcat și el în prima repriză, iar echipa lui Louis van Gaal a ajuns în fruntea Grupei G cu 16 puncte, la două puncte în urmă. Norvegia.

Mehmet Akturkoglu a deschis scorul împotriva Norvegiei după doar șase minute creştin Thorstvedt stabilește scorul 1-1 înainte de finalul primei reprize.

Armenia Privit pe punctul de a obține trei puncte Islanda Datorită șutului lui Camus Hovhannisyan din prima repriză, doar Isaac Bergmann Johannesson a egalat cu 13 minute înainte de final.

Josep Ilic a marcat două goluri, Andarez Sporar și Benjamin Sisko, câte unul Slovenia câștigat cu 4-0 Malta.

A asistat un gol special de la Milan Skriniar Rusia Pentru a câștiga cu 1-0 acasă Slovacia.

Croaţia A câștigat cu 3-0 CipruIvan Perisic a început-o în prelungiri din prima repriză. Iar Jusko Gvardiol a adăugat un al doilea cu 10 minute înainte de final, înainte ca Marco Levaga să înscrie al treilea gol în timpul opririi. Croația și Rusia sunt în fruntea Grupei H cu 16 puncte, la șase puncte în spatele Sloveniei și la șapte puncte față de Slovacia.

Bundesliga

‘La ce te aștepți?’ Bellingham atacă arbitrul într-un interviu uimitor de după meci

12.04.2021 ora 23:25

Calificări la Cupa Mondială feminină UEFA

Germania a zdrobit Turcia pentru a rămâne în fruntea grupei în preliminariile pentru Cupa Mondială

26.11.2021 ora 19:35