Turul Ligii Națiunilor: capul lui Niccolo Barrilla este suficient pentru ca Italia să învingă Olanda | știri despre fotbal

Niccolo Barrilla a marcat singurul gol din meci, deoarece Italia a învins Olanda cu 1-0 pentru a-și conduce grupa în UEFA European Nations League.

Italia a dezamăgit la egalitatea lor cu 1-1 cu Bosnia și Herțegovina vineri în spatele lor, în timp ce Parrilla a marcat golul victoriei la sfârșitul primei reprize.

În același grup, Polonia A obținut o victorie cu 2-1 Bosnia si Hertegovina Cu două goluri din partea lui Kamil Glick și a extremului West Bromwich Albion, Camille Grosky.

Portarul lui Hajradinovic a oferit gazdelor avantajul dintr-o lovitură de pedeapsă în minutul 24, dar Polonia și-a revenit pentru a rezolva cele trei puncte și a trece pe locul trei în clasament.

România depășește Austria

0:28

Alexandru Maxim a oferit cu îndrăzneală României un avans de 3-1 asupra Austriei în Liga Națiunilor

România A avut o victorie restrânsă cu 3-2 într-un meci dur cu Austria În grupa Irlandei de Nord, golul lui Alexandro Maxime în minutul 69 a fost decisiv.

Denis Allbeck a pus România în avantaj în minutul trei, înainte ca Christoph Baumgartner să egaleze cu Austria 14 minute mai târziu.

Dragos Gregor a recâștigat conducerea pentru România la începutul reprizei a doua înainte ca o a treia decisivă Maxim să ofere oaspeților spațiu de respirație.

Înlocuitorul Karim Onisio i-a dat Austria o speranță târziu, dar România a păstrat o victorie excelentă în deplasare pentru a conduce grupul.

Norvegia Înscris de trei ori în primele 20 de minute ca Irlanda de NordApărarea sa intermediară a fost să propulseze o înfrângere cu 5-1 în Liga Națiunilor la Windsor Park.

0:28

Alexandru Maxim a făcut un chip îndrăzneț pentru a oferi României un avans de 3-1 asupra Austriei în Liga Națiunilor

Scoțienii conduc clasamentul după Israelul ocupat de Slovacia

Previzualizați imaginea

3:44

Repere ale meciului UEFA Nations League League B2 dintre Republica Cehă și Scoția

Israel Si Slovacia Un egal 1-1 cu suplinitorul Elay El Mekyes cu egalarea târzie pentru gazde pentru a anula golul lui Michel Dorries.

in timp ce, Scoţia Am depășit un temporar dificil Republica Cehă Pentru a câștiga 2-1 la Olomouc.

în alt loc …

În cele din urmă, în grupul C4, Bielorusia A marcat o victorie importantă cu 2-1 Kazahstan, In timp ce Lituania A câștigat cu 1-0 în Albania.

READ  Scena Cluj Arena: Naționala de fotbal a României se întoarce la Cluj-Napoca pentru un meci amical împotriva Sloveniei