UEFA Nations League: Ungaria a învins Anglia, Germania a învins Italia

The Liga Națiunilor Europene Marți continuă în orașele din Europa, cu Meciurile prezentate sunt difuzate prin rețeaua FOX Sports (Și este difuzat pe aplicația FOX Sports).

La începutul meciului de pe FS1, Germania a devansat Italia cu 5-2. În altă parte, Anglia a fost închisă pe pământul său de Ungaria, Țările de Jos au depășit Țara Galilor la Rotterdam, iar Belgia a depășit Polonia la Varșovia.

Iată cele mai bune piese din lista de marți.

Ungaria 4, Anglia 0 (Liga A)

Geanta piratata!

Roland Sly însuși a ajutat Ungaria să obțină primul rezultat, lovindu-și o lovitură liberă înainte de a șuta în plasă în minutul 15.

Golul puternic al lui Roland Sly oferă Ungariei un avantaj cu 1-0 în fața Angliei

Roland Sly a valorificat o minge liberă în suprafața de pedeapsă și a marcat goluri pentru a pune Ungaria cu 1-0 în fața Angliei în UEFA Nations League.

prin cele două acțiuni

Ungaria a luat un avans uluitor în minutul 69, iar Salai a încheiat cu un pas puternic între genunchii portarului pentru a marca al doilea gol după-amiază.

Ronald Sly a marcat al doilea gol împotriva Ungariei

Colapsul defensiv al Angliei a dus la al doilea gol al meciului lui Roland Sly în favoarea Ungariei, mărindu-le avantajul la 2-0.

cautator de caldura

Când mingea trage de pe piciorul atacatorului cu o asemenea viteză, singurul lucru pe care îl poți face este să te oprești și să privești. Zolt Nagy a scuturat asta Rachetă Pentru a pune Ungaria în avantaj cu 3-0.

Zolt Nagy trece de apărarea Angliei pentru a aduce Ungaria cu 3-0

Ungaria a luat conducerea cu 3-0 în fața Angliei cu un gol interesant al lui Zolt Nagy.

Patru este magie

Nu s-a oprit aici pentru Ungaria, care a găsit din nou mizeria salariilor în minutul 88, grație cipului chic al lui Daniel Gazdag.

Daniel Gazdag iese din spațiu și face 4-0 Ungaria

Daniel Gazdag adaugă un gol târziu pentru a oferi Ungariei un avantaj cu 4-0 în fața Angliei.

Germania 5, Italia 2 (Liga A)

Acoperit!

El și-a câștigat reputația stelară a lui Manuel Neuer ca fiind unul dintre cei mai buni portari din lume și continuă să o întărească cu opriri ca acestea.

Îți protejez spatele

Germanul Joshua Kimmich a răsplătit eforturile portarului său, ceea ce i-a liniștit, înscriind primul gol cu ​​piciorul stâng în minutul zece al meciului.

Joshua Kimmich oferă Germaniei un avans devreme în fața Italiei cu 1-0

Joshua Kimmich a terminat aproape după o atingere fină pentru a oferi Germaniei un avans cu 1-0 în fața Italiei în UEFA Nations League.

READ  Românul Nicolae Stancio nu a luat genunchiul în fața Angliei pentru a-și arăta sprijinul pentru Ondrej Kudila

dreapta jos arbore

Germania a primit o lovitură de pedeapsă în minutul 45, iar Ilkay Gundogan și-a dublat avantajul echipei sale trimițând un laser în mijlocul fileului chiar înainte de fluierul de la finalul primei reprize.

Ilkay Gundogan bate penalty după ce Italia a greșit în suprafața de pedeapsă 2-0

Ilkay Gundogan execută penalty după un fault italian în suprafața de pedeapsă. Germania conduce cu 2-0 la finalul primei reprize a meciului UEFA Nations League.

Unul pentru veterinar

Thomas Muller și-a primit numele în statistici în repriza secundă, valorificând o încercare slabă de eliminare din Italia pentru al treilea gol al zilei al Germaniei.

Thomas Muller și-a terminat treaba după o lovitură norocoasă de 3-0

Thomas Muller și-a terminat treaba după un salt norocos pentru Germania împotriva Italiei în UEFA Nations League.

Timp timp!

Timo Werner a deschis avantajul Germaniei într-o explozie, marcând goluri consecutive la o pasă de Serge Gnabry la doar câteva minute distanță, fiind rapid înlocuit după o zi suplimentară la birou.

Timo Werner încheie o serie impresionantă a Germaniei pentru a continua să conducă cu 4-0

Timo Werner a încheiat o serie impresionantă din Germania pentru a se întinde spre vârf împotriva Italiei în UEFA Nations League

Timo Werner înscrie din nou, de data aceasta dintr-o întorsătură teribilă pentru Italia pentru a face scorul 5-0

Timo Werner marchează din nou, de data aceasta dintr-o întorsătură groaznică pentru Italia pentru a face scorul 5-0 pentru Germania în UEFA Nations League.

ruperea plăcii

Italia a aruncat puțină lumină asupra situației lor negative, făcându-și drum spre tabela de marcaj cu un gol din revenire după o salvare a lui Neuer.

Degnand Wilfried Gnonto face Italia pe tablă cu acest refuz, 5-1

Degnand Wilfried Gnonto aduce Italia la bord cu această revenire împotriva Germaniei în UEFA Nations League.

Olanda 3, Țara Galilor 2 (Liga A)

întoarce-te și lucrează

Tânăra fundașă Noa Lang și-a pus amprenta devreme, legănând o pereche de apărători înainte de a marca un gol inteligent în minutul 17. Rezultatul a fost primul său în joc internațional.

storcător de portocale

După ce a zădărnicit prima încercare de lovitură, Cody Gakbo a găsit aurul în al doilea gol, lovind un șut de neoprit pentru a plasa secunda Olandei.

Olanda marchează goluri consecutive pentru a conduce cu 2-0 în fața Țării Galilor

Noua Lang și Cody Gakbo au marcat goluri consecutive pentru a oferi Țărilor de Jos un avantaj cu 2-0 față de Țara Galilor.

De la bar!

Brennan Johnson din Țara Galilor și-a luat timp pregătindu-se să-și îndepărteze primul gol al zilei, iar când a sunat, Olanda a fost neputincioasă să facă orice pentru a-l opri.

Brennan Johnson are un răspuns frumos la Țara Galilor cu 2-1

Brennan Johnson a marcat un gol în minutul 26 pentru a reduce întârzierea lui Will la 2-1 în spatele Olandei.

Scoate-i afară

După ce a primit o lovitură de pedeapsă în minutul 90, jucătorul din Țara Galilor Gareth Bale a reușit să înscrie cu un șut superb în colțul din dreapta jos al fileului.

Dumnezeule

Poți număra secundele necesare Olanda pentru a înscrie din nou după golul lui Palese, iar Memphis Depay a fost eroul, încercând cu disperare să-l închidă în favoarea țării sale.

Memphis Depay a marcat golul verde pentru a oferi Țărilor de Jos o victorie dramatică cu 3-2 în fața Țării Galilor

Memphis Depay a marcat în timpul opririi pentru a oferi Olandei o victorie cu 3-2 în fața Țării Galilor în UEFA Nations League.

Belgia 1, Polonia 0 (Liga A)

deschidel

Belgia a urcat pe tablă în minutul 15, datorită unei pregătiri fine de la Yuri Tillmans către Michy Batshuayi, care a introdus o lovitură de cap alunecată deliberat pentru a finaliza pasa decisivă.

Lovitura superbă de cap a lui Michy Batshuayi oferă Belgiei un avantaj cu 1-0

Pasa lui Yuri Tillmans în suprafața de pedeapsă îl găsește pe Michy Batshuayi, care găsește plasa cu o lovitură bună de cap pentru a oferi Belgiei un avantaj cu 1-0 în fața Poloniei în meciul din Liga Națiunilor.

Doar în afara pistei

Polonia a avut ocazia să se complice în repriza secundă, dar cu greu a ratat o fereastră de ocazie.

Iată o privire la restul meciurilor de marți din UEFA Nations League:

Scoția 4, Armenia 1 (liga B)

lasă-mă să te aud

Vahan Peshakhshian și-a dorit toată zgomotul din partea mulțimii când a tras o rachetă în fundul fileului pentru a marca primul gol al Armeniei din meci.

Vahan Peshakhshian marchează primul gol în timp ce Armenia se confruntă cu Scoția

Armenianul Vahan Peshakhshian a marcat primul gol în meciul de marți din European Nation League, când Armenia s-a confruntat cu Scoția.

Ucraina 1, Republica Irlanda 1 (liga B)

Scuzați-mă!

Nathan Collins și-a croit drum printre aproape toată lumea în drumul său către acest scor special în minutul 31.

Bosnia și Herțegovina 3, Finlanda 2 (liga B)

Pune-le pe primul loc

Bosnia și Herțegovina și-a cumpărat devreme o serie de ocazii, profitând de momentul după un joc excesiv al Finlandei în suprafața de pedeapsă, punând mingea în colțul din dreapta sus al fileului pentru a conduce 1-0.

READ  The next minute: Purdue - inside the hall

Bosnia a luat conducerea devreme după lovitura de pedeapsă a lui Miralem Pjanic în minutul cinci

Bosnia și Miralem Pjanic au profitat de o lovitură de pedeapsă în minutul cinci pentru a lua un avantaj devreme cu 1-0 în fața Finlandei în UEFA Nations League.

Nu pentru mult timp

Golul devreme nu a descurajat Finlanda, iar patru minute mai târziu, Teemu Pukki și-a înfipt săgețile în plasă după ce a fost plasat cu o monedă bună.

Scopul este să mergi înainte

Finlanda a urmat cu o altă lovitură rapidă, grăbindu-se în atac pentru a se câștiga unul la unu cu fundașul bosniac, de care a profitat Benjamin Kalman.

Finlanda conduce Bosnia cu 2-1 după ce Teemu Pukki și Benjamin Kalman au marcat la opt minute unul de celălalt.

Finlanda a luat conducerea cu 2-1 în fața Bosniei în UEFA Nations League, după ce Teemu Pukki și Benjamin Kalman au marcat la opt minute unul de celălalt.

Joacă-l

Bosnia și Herțegovina și-a păstrat calmul și a egalat datorită pasei stelare a lui Miralem Pjanic, care a fost încununată de șutul lui Eden Dzeko.

Edin Dzeko a marcat egalarea în minutul 28 pentru a egala Bosnia cu 2-2

Edin Dzeko a marcat egalarea în minutul 28 pentru ca Bosnia să fie egală cu Finlanda 2-2.

Muntenegru 3, România 0 (liga B)

Se ridică!

Muntenegru a venit cu o transformare masivă dintr-o lovitură de colț bine plasată în minutul 41 pentru a lua conducerea cu 1-0.

Lovitura de cap a lui Stefan Mugosa oferă Muntenegrului un avantaj cu 1-0 față de România

Muntenegru a învins România cu 1-0 cu o lovitură de cap a lui Stefan Mugosa.

Luxemburg 2, Insulele Feroe 2 (liga C)

Turcia 2, Lituania 0 (liga C)

Exact ce ne trebuie

A fost nevoie de ceva timp oficialilor pentru a stabili dacă primul viraj al Turciei a trecut de linie, dar reluările au arătat că lovitura de cap a lui Kan Ayhan a fost într-adevăr un rezultat solid.

Ayhan a dat Turciei un avantaj de 1-0 în fața Lituaniei

Turcia a luat conducerea cu 1-0 în fața Lituaniei cu un gol de Kahn Ayhan la sfârșitul primei reprize în meciul UEFA Nations League.