Uimit Germania din Macedonia de Nord, Maguire a salvat Anglia

Dacă Henrikh Mkhitaryan este mai mic decât Armenia pentru a conduce grupa J în calificările la Cupa Mondială UEFA după trei meciuri, Macedonia de Nord în urmă și Germania în afara … Vă rugăm să ne contactați pentru mai multe speculații.

Macedonia de Nord a uimit Germania acasă, Armenia a depășit un avans surpriză în România, iar Anglia și Franța s-au adunat pentru a obține victorii pe gazonul lor de acasă.

[ MORE: Kroos speaks out on Qatar human rights issues ]

Gareth Southgate Three Lions părea gata să ia Polonia, pe care Robert Lewandowski nu o pierduse niciodată din vedere după ce Harry Kane a marcat o lovitură de pedeapsă, dar John Stones a ratat un gol slab pentru vizitatori.

Din fericire pentru Stones, el a ajutat la pregătirea câștigătorului rachetei pentru Harry Maguire.

Anglia 2-1 Polonia

Cei trei lei au avut norocul să-și înscrie golul de deschidere și au ratat egalarea, dar câștigătorul s-a descurcat bine la Wembley.

Harry Kane a executat o lovitură de pedeapsă pe care Raheem Sterling a câștigat-o în circumstanțe suspecte, dar John Stones a returnat golul vizitatorilor cu o pasă teribilă în echipa sa 18 pentru a face 1-1 cu ora.

Însă fundașul din Man City a ajustat-o, aruncându-se în poarta din față pentru a readuce lovitura de colț în luptă, în timp ce Harry Maguire din Manchester United a marcat golul victoriei pentru echipa neînvinsă, Gareth Southgate.

Armenia 3-2 România

Jucând fără căpitanul Henrikh Mkhitaryan, Armenia este un șocant cu 3-0 și învinge grupa J după un loc în fața României cu 10 oameni.

READ  Kanebe se califică în turul doi la Melbourne | Sport

Edward Spearsian a fost dat jos de pe bancă pentru a deschide scorul pentru Armenia, dar a întârziat după ce Alexandru Chicaldau a marcat o îndoială în 10 minute pentru a face 2-1 cu 18 minute înainte de meci.

George Puskas a primit cartonașul roșu direct, când Tigran Parsgian a preluat conducerea, creând un gol al lui Varazdat Haroyan în minutul 86 înainte de a transforma un penalty trei minute mai târziu.

Armenia va înfrunta Macedonia de Nord și Germania departe de casă în următoarele două meciuri de calificare, care nu se vor încheia înainte de septembrie.

România se alătură Islandei și Liechtensteinului ca echipe, pierzând în fața „colectivului” Joaquin Caparros.

Germania 1-2 Macedonia de Nord

După ce a făcut partea grea cu Islanda care a aruncat în aer și a câștigat cu 1-0 în România, germanii conduși de Joachim Loew au adormit de două ori pe terenul lor de acasă.

Goran Pandev, liderul golurilor din toate timpurile din Macedonia de Nord, a adăugat la aceste două rânduri cu cel de-al 35-lea gol în cel de-al 115-lea său meci internațional, iar acest număr a sosit chiar înainte de sfârșitul primei reprize pentru a trimite Germania la vestiar.

Ilkay Gundogan a schimbat un penalty o oră mai târziu, aparent pentru a stabili meciul. A revenit pe drumul cel bun, dar mijlocașul Napoli, în vârstă de 21 de ani, Elgeve Elmas, a înscris un gol în minutul 85 pentru a elimina Germania pe prima și pe a doua din grupa șase.

Germania a depășit Macedonia de Nord cu 11-6 cu 69 la sută din balon, dar asta nu a fost suficient pentru a înscrie un punct.

READ  Scena Cluj Arena: Naționala de fotbal a României se întoarce la Cluj-Napoca pentru un meci amical împotriva Sloveniei

Spania 3-1 Kosovo

Spania și-a menținut un avantaj confortabil de 2-0, după ce a învins Kosovo cu 14-0 în prima repriză și a văzut golurile lui Dani Olmo și Ferran Torres.

Așadar, meritul întregului portar al lui Athletic Bilbao, Unai Simon, este de a da puțină viață în caz cu o epuizare foarte proastă, care i-a permis lui Pissar Halimi să tragă 2-1 cu 20 de minute înainte de joc.

Gerrard Moreno a fost super swing după câteva minute pentru a readuce scorul în pat, dar asta a fost … ceva: