„Vending Machine” – Rijnders primește noi laude după victoria Olandei în fața României

Tijani Reinders a preluat din nou conducerea mijlocasului olandez aseară, dar a făcut-o pentru prima dată într-un meci eliminatoriu la un turneu major și a făcut o altă treabă bună.

Cu o victorie cu 3-0 în fața României, ieri, Olanda și-a rezervat locul în sferturile de finală, unde va înfrunta sâmbătă seara, de la ora 21:00 CET, Turcia, condusă de Hakan Calhanoglu, pentru un loc în semifinalele din finală. competiție.

Din nou, ca Radio Rossonera După meci, presa italiană – în special La Gazzetta dello Sport, Tuttosport și Corriere dello Sport – a lăudat performanța lui Reinders, care a jucat toate cele 90 de minute și a acționat ca metronom în mijlocul terenului.

La Gazzetta dello Sport (7 din 10): „Mașină automată: chiar și fără monedă, distribuie bile cu o precizie de 96% în Dumfries.”

Tuttosport (6,5): „Este capabil să performeze în suprafața de pedeapsă, la o distanță de cincizeci de metri cu mingea la picioare, pentru a oferi superioritate numerică în jumătatea de atac a terenului.”

Corriere dello Sport: 6,5.

Numerele lui Reinders împotriva României au fost următoarele: 90 de minute jucate, 88 de atingeri, 69/72 de pase finalizate (96%), 2/3 mingi lungi completate, 4 victorii la teren, 2 îndepărtări și 2 tacleri. Mijlocaș versatil Echipa Orange își continuă marșul către potențialul tărâm al viselor.

READ  Charles Peutau își confirmă intenția de a-și schimba naționalitatea pentru a reprezenta Tonga