Meciul Belgia și România transmis în direct Rezultatul Euro 2024, stream live și ultimele actualizări de astăzi

Scopul de Youri Tielemans 73 de secunde mai târziu și una întârziată pentru Kevin De Bruyne da Belgia 2-0 victorie România Într-un meci uluitor, plin de ocazii de sâmbătă, care a deschis calea pentru o rundă finală cu toate cele patru echipe din Grupa E la trei puncte.

A fost un meci deosebit jucat sâmbătă seara într-o atmosferă uluitoare la Köln, singurul mister fiind cum au fost doar două goluri.

Toate rezultatele sunt acum disponibile în ultima seară a meciurilor când Belgia se confruntă cu Ucraina și Slovacia împotriva României, unde patru puncte ar putea fi suficiente pentru a primi clasamentul, dar ar putea vedea și o echipă eliminată.

Belgia, încă pe locul trei în clasamentul FIFA, nu a fost identificată cu ușurință de partea leneșă care a șocat Slovacia în meciul de deschidere, izbucnind înainte și plină de energie de la primul fluier.

A plătit dividende instantaneu Romelu Lukaku A ținut mingea cu spatele la poartă înainte de a i-o pasa lui Tielemans, care a tras în plasă un șut puternic scăzut.

Patru minute mai târziu, România a fost aproape de a marca cu o lovitură de cap Radu Dragocin Care Castelele Quinn Echipa belgiană s-a salvat de un gol inevitabil, dar pauza a fost scurtă, echipa belgiană și-a impus dominația în prima repriză.

Dodi LukebakioFlorin Neita a blocat cu brio un șut puternic al lui De Bruyne după o pasă minunată a lui De Bruyne, în timp ce Lukebakio și Amadou Onana Amândoi au șutat puternic când erau liberi în fața porții.

Părea că e doar o chestiune de timp înainte de a marca din nou, dar România a rezistat furtunii, fără a intra în panică, știind că a lovit puternic în contraatac pentru a învinge Ucraina.

Fanii lor au rămas cu siguranță în spatele lor, contribuind la crearea unei atmosfere incredibile, în timp ce zgomotul a venit din toate cele patru tribune.

Cu toate acestea, valuri de atacuri belgiene au continuat Jeremy Doku De Bruyne a centrat la doar câțiva centimetri de capul lui Lukebakio, a curbat un șut puțin pe lângă bară, iar Neita a blocat apoi un alt șut.

Lukaku a crezut că a marcat al doilea gol după o oră de joc când a băgat cu încredere mingea în plasă după o pasă a lui De Bruyne, dar arbitrul asistent video a anulat golul pentru ofsaid, la cinci zile după ce cele două goluri ale lui împotriva Slovaciei au fost anulate. .

Acțiunea a continuat de la un capăt la altul când Dennis Mane a pasat mingea către România dar a șutat direct la Casteels și apoi, incredibil, portarul belgian a fost cel care a stabilit golul secund la 10 minute de la final cu un gol în Liga duminicală.

A lansat o lovitură de la poartă care a eschivat pe toată lumea și mereu activul De Bruyne a profitat de ea pentru a pune mingea în plasă, marcând un gol neprețuit dacă calculatorii aveau nevoie să împartă cele două echipe săptămâna viitoare.

Ultimele știri despre meciul Belgia-România

Bună seara!

22:12 , Jonathan Gorey

Vă mulțumim că v-ați alăturat transmisiei live de la Standard Sport Belgia vs România.

READ  Răscumpărarea prin baschet | standard evreiesc

Citiți mai jos raportul nostru complet!

Belgia face progrese mari la Campionatul European din 2024

21:52 , Jonathan Gorey

Belgia a înregistrat o îmbunătățire semnificativă în formă, învingând România cu 2-0 pentru prima victorie la Euro 2024.

Citiți povestea completă aici!

(AFP prin Getty Images)

Scor final: Belgia 2-0 România

21:51 , Jonathan Gorey

Belgia a făcut o îmbunătățire semnificativă la începutul campaniei la Euro 2024, după golurile lui Tielemans și De Bruyne.

Belgia 2-0 România

21:47 , Jonathan Gorey

90 de minute: acum este în timpul oprire.

Belgia merită asta.

21:44 , Jonathan Gorey

86 minute: Lucruri impresionante din Belgia.

Nu au fost perfecți din punct de vedere defensiv, dar unele dintre performanțele lor ofensive au fost demne de o pasă finală mai bună.

21:42 , Jonathan Gorey

Minutul 84: În afara liniei de poartă! Castagne se întoarce pentru a bloca șutul lui Albeck.

obiectivul! Belgia 2-0 România

21:36 , Jonathan Gorey

79 minute: Gol! Kevin De Bruyne ’79

De Bruyne oferă Belgiei un avantaj de două goluri după ce a profitat de o lovitură de la poartă care i-a driblat pe toți fundașii români!

Belgia 1-0 România

21:33 , Jonathan Gorey

76 min: Totul este despre managementul meciurilor pentru Belgia acum.

O victorie îi va face să se simtă încrezători în calificarea în faza grupelor. Dar dacă lăsăm ușa deschisă, va exista o presiune uriașă asupra meciului din Ucraina.

21:26 , Jonathan Gorey

69 minute: O lovitură dură pentru Lukaku.

A primit multe critici aseară, dar a fost excelent aici.

21:21 , Jonathan Gorey

Minutul 64: Golul a fost anulat! O decizie de ofsaid foarte clară.

obiectiv! Belgia 2-0 România | Romelu Lukaku ’62

21:20 , Jonathan Gorey

62 minute: Gol!

O pasă minunată a lui De Bruyne îi pasează lui Lukaku, care șutează ușor.

21:18 , Jonathan Gorey

61 de minute: Köln este absolut strălucitor.

Fanii Belgiei au fost prezenți în această seară, la fel și echipa lor.

21:15 , Jonathan Gorey

Minutul 58: Lukaku aproape a ajuns la centrarea lui De Bruyne, dar Dragosin a fost aproape să ajungă.

56 min: România joacă mai adânc pe teren aici, mai ales când Drăgușin duce mingea înainte.

Mihala șutează de la distanță.

21:08 , Jonathan Gorey

Minutul 51: Belgia nu a avut nicio șansă să lucreze în acest ritm pe tot parcursul meciului.

România începe să simtă unele lucruri acum.

21:06 , Jonathan Gorey

49 minute: Nu a fost un început ideal pentru Belgia în fazele de deschidere. România a început meciul mai puternic.

21:02 , Jonathan Gorey

Înapoi pe drum!

20:49 , Jonathan Gorey

HT: Belgia este în frunte, dar s-ar putea să regrete că nu și-au luat mai multe șanse!

20:40 , Jonathan Gorey

Minutul 38: Dragos este foarte aproape de a marca din spatele lui Weiss și din fața lui Castiles, dar portarul reușește să mânuiască mingea.

Eroare de la fundaș!

20:36 , Jonathan Gorey

34 min: Va fi interesant de văzut ce se întâmplă atunci când România se va pune în picioare.

READ  Tradițiile de creștere a cailor lipizzani au fost incluse în Lista reprezentativă a UNESCO a patrimoniului cultural imaterial al umanității

Belgia nu poate continua în acest ritm și ar fi trebuit să marcheze mai multe goluri.

20:32 , Jonathan Gorey

30 de minute: Belgia este absolut atentă acum.

De Bruyne este mai avansat de data aceasta și Doku provoacă haos de fiecare dată când aleargă la Ratio.

20:24 , Jonathan Gorey

Minutul 22: Doku pune tot felul de probleme și aproape că pune mingea în plasă după o interacțiune bună cu Lukaku.

20:20 , Jonathan Gorey

Minutul 18: O altă mișcare grozavă belgiană, când Lukebakio a tras un șut puternic după pasa lui De Bruyne, dar Neita a blocat-o cu brio.

20:16 , Jonathan Gorey

14 min: Multă energie din Belgia în seara asta.

20:14 , Jonathan Gorey

12 minute: România nu poate părăsi suprafața de pedeapsă.

O jumătate de șansă pentru Lukaku, care a reușit să treacă de marcajul său, dar șutul său a fost blocat de portar.

20:08 , Jonathan Gorey

Minutul 06: Weiss îi trimite o minge lungă lui De Bruyne, dar portarul României ajunge primul.

Unii dintre ei încep jocul cu asta!

20:06 , Jonathan Gorey

04 minute: O oportunitate mare pentru România!

Dragosin intalneste o centrare, dar Castells trimite cu capul peste bara transversala!

obiectiv! Belgia 1-0 România | Telemanii tăi

20:03 , Jonathan Gorey

01 min: Gol!

Belgia lansează un atac rapid și recuperează mingea la mijlocul terenului prin Tielemans.

Lukaku îl găsește apoi pe Doko, care pare că i-a luat mult timp.

Atacantul lui Manchester City i-a pasat apoi mingea lui Lukaku, care la rândul său i-a pasat-o lui Tielemans pentru a marca de la distanță mare!

Belgia 0-0 România

20:01 , Jonathan Gorey

Plecăm!

Belgia vs România

19:56 , Jonathan Gorey

Cântece patriotice răsună în timp ce ne pregătim pentru ultimul meci al zilei de la Euro 2024.

19:53 , Jonathan Gorey

Ne apropiem de începutul jocului acum!

19:25 , Jonathan Gorey

Belgia are nevoie de jucătorii săi mari să facă un pas în această seară

Belgia își va lua rămas bun de la Euro 2024 astăzi?

19:19 , Jonathan Gorey

Da, eșecul de a câștiga ar însemna ieșirea Belgiei din faza grupelor.

România a confirmat formația

18:57 , Jonathan Gorey

România XI: Nita; Ratio, Dragocin, Burka, Banco; Marin, R. Marin, Stanciu, Mann, Mihala; Dragos

Inlocuitori: Moldova, Tarnovanu, Rus, Nedelcearu, Ailbec, Cicaldau, Puscas, Hagi, Olaru, Koeman, Mogos, Sorescu, Racovitan, Birligea, Sut

Formația confirmată a Belgiei

18:56 , Jonathan Gorey

Belgia XI: castele. Thiat, Weiss, Vertonghen, Castagne; Tielemans, De Bruyne, Onana; Lukbakio, Lukaku, Doku

Înlocuitori: Kaminsky, Sels, Debast, Trossard, Carrasco, Vranckx, De Ketelaere, Mangala, Bakayoko, Openda, Vermeeren, De Cuyper

Cum este poziţia lui în grupa a cincea?

18:48 , Jonathan Gorey

Al cincilea set este larg deschis.

România conduce grupa la golaveraj după ce a învins Ucraina în primul tur.

Ucraina a învins apoi Slovacia – care a învins Belgia – pentru a coborî pe locul trei.

READ  Un monolit din California apare după descoperiri în Utah, România

Belgia se află în partea de jos.

18:29 , Jonathan Gorey

Sărbătoarea continuă la Euro 2024!

Romelu Lukaku a avut două goluri anulate într-o mare supărare la Euro 2024

17:56 , Jonathan Gorey

Iată un rezumat a ceea ce s-a întâmplat cu Belgia în înfrângerea șocantă în fața Slovaciei în meciul de deschidere.

Citiți aici raportul nostru complet!

(Getty Images)    (Getty Images)

(Getty Images)

Youri Tielemans își anunță disponibilitatea de a participa la Euro 2024 și le cere Red Devils

17:40 , Jonathan Gorey

Youri Tielemans a subliniat că Belgia nu intră în panică și își va arăta caracterul în încercarea de a-și reveni din înfrângerea șocantă din meciul de deschidere cu Slovacia.

Naționala Belgiei a irosit multe ocazii în fața porții la începutul campaniei pentru a câștiga Cupa Europeană a Națiunilor 2024 cu o înfrângere cu 1-0 luni la Frankfurt.

(AFP prin Getty Images)    (AFP prin Getty Images)

Belgia vs România: ultimele cote la Euro 2024 astăzi

17:31 , Jonathan Gorey

Belgia: 4/9

România: 13/2

Remiză: 7/2

Cote prin Betfair (supus modificărilor).

Belgia vs România: istoricul și rezultatele confruntărilor directe

17:07 , Jonathan Gorey

Cele două echipe s-au întâlnit o singură dată într-un turneu major, o victorie cu 1-0 în fața Belgiei la Cupa Mondială din 1992.

Belgia câștigă: 5

România câștigă: 5

Remiză: 2

Belgia vs România: pronosticuri Euro 2024 astăzi

17:03 , Jonathan Gorey

Încrederea curge prin România, dar Belgia nu a jucat prost împotriva Slovaciei. Cu ceva noroc, ar trebui să marcheze primele puncte aici.

Belgia câștigă cu 2-0.

Știrile naționalei României împotriva Belgiei astăzi

România încă așteaptă revenirea veteranului său atacant Denis Alibek din accidentare și este puțin probabil să facă schimbări în lotul care a zdrobit Ucraina la deschiderea turneului.

(tata)    (tata)

(tata)

Ştirile naţionalei Belgiei împotriva României astăzi

17:02 , Jonathan Gorey

Youri Tielemans a intrat ca înlocuitor împotriva Slovaciei și va spera să fie mai implicat de data aceasta, după ce s-a asigurat că nu suferă de o accidentare.

„Sunt pregătit să joc 90 de minute”, a spus Tielemans „A fost decizia antrenorului să nu mă joc de la început împotriva Slovaciei”.

„Am avut o accidentare la șold când jucam pentru Aston Villa, dar acum sunt 100% în formă. Nu mă aștept să fiu titular. Sunt gata să joc, la fel ca toți ceilalți.”

Cum să urmărești meciul dintre Belgia și România

17:01 , Jonathan Gorey

canal TV: În Marea Britanie, meciul va fi transmis în direct pe ITV1, cu acoperire începând cu ora 19.10.

Transmisiune live: Fanii pot urmări competiția în direct online, gratuit, prin aplicația și site-ul web ITVX.

Blog live: Puteți urmări toate evenimentele din această seară prin Sport standardblogul live al lui.

(standard)    (standard)

(standard)

Bun venit

16:54 , Jonathan Gorey

Bună seara și bun venit la transmisia live a meciului Belgiei cu România din Campionatul Euro 2024 la Standard Sport.

Meciul va începe de la Köln la ora 20:00 GMT.