„Aceasta este o nebunie! Este absurd”, a scris presa elvețiană după pedeapsa controversată care a dus la excluderea CFR din Europa

• Liga 1: Dynamo – Polynica YashDigi Sport 1, vineri, 20:30

• Liga 2: Universitatea din Cluj – Repensia TimișoaraVineri, 16:00, Digi Sport 1

Young Boys – CFR Kluge 2-1 | Ce scrie presa elvețiană: „Este o nebunie! Este ridicol!”

CFR, care trebuia să câștige la Berna pentru a se califica în runda eliminatorie, avea un avantaj de 1-0 în minutul 90, când arbitrul a decis o lovitură de pedeapsă controversată pentru Elveția.

Jurnaliștii de la Blick au dat o adevărată lecție despre fair-play: Au scris că CFR Cluj a preluat conducerea la merit la sfârșitul meciului și a clasat decizia arbitrului din penalty. „Mai mult decât controversat”.

„Young Boys continuă în Liga Europeană, după o adevărată dramă. CFR Kluge acuzat de înșelăciune: ‘jenant! Arbitrul a vrut ca elvețianul să meargă înainte’!”, Adresa elvețiană de la BelkPentru a cita Comandantul CFR, Mario Camorra.

„Ce finală!” Young Boys acceptă un gol târziu, dar repetă meciul cu CFR Cluj în prelungiri și se califică pentru 16. Românii au preluat conducerea și, în final, au meritat rezultatul de la care Young Boys au fost eliminați în minutul 90. Lucrurile au luat o schimbare diferită, deoarece nou-venitul Zeesiger a fost lovit cu pumnul în cap de portarul bulgroudian.

Arbitrul Bastian a decis că este un penalty și i-a arătat lui Bulgroudine un cartonaș roșu. Mai mult decât o decizie controversată, pentru că și portarul român lovește mingea. Numim lovitură de pedeapsă și egalitate. Dar nu se termină aici. CFR deschide larg și Gaudino face 2-1. Este sfârșitul unui meci dramatic „.Jurnaliștii elvețieni au scris.

READ  Enel X, NEPI Rockcastle plimbă 25 de stații de încărcare EV în 12 orașe din România

Blake l-a numit pe portarul David von Palmoss cel mai bun jucător al meciului, și mijlocasul candidatului „mai slab” Benoit Bastien: – Un francez a făcut totul greșit.

La sfârșitul articolului, elvețienii întreabă de ce nu există arbitru VAR în Liga Europeană: „Mulți bani investiți, dar fără tehnologie VAR! Este o nebunie! Este ridicol. Într-un gol CFR se pare că a fost în ofsaid. Young Boys nu trebuia să aibă lovitură de pedeapsă. Cartonașul roșu primit de Nsami este o glumă”. Rău. ” .

Young Boys – CFR Kluge 2-1 | Penalizare video acordată elvețianului

În minutul 90, arbitrul francez Bastian a impus o lovitură de pedeapsă pentru gazdă într-un duel între portarul Boulgroudian și fundașul Zeesiger.

Bastian l-a eliminat apoi pe Bălgrădean pentru a protesta, iar atacantul Jean-Pierre Nesme a deviat lovitura de pedeapsă.

Video Young Boys – CFR 2-1

• Marcatori: Jean-Pierre Nesme (90 + 3 – lovitură de pedeapsă), Gianluca Gaudino (90 + 6) / Gabriel Dipiljou (84).
  • Berna, stadionul Wankdorf
  • Liga Europeană – Grupa A.

Baieti tineri: 26. David von Palmoss (căpitan) – 36. Sylvain Hefty, 14. Nicholas Bauerge (17. Jordan Sebachow, 85), 25. Jordan Leavort, 21. Ulysses Garcia – 13. Nicolas Mummi Ngamalio (5. Cedric Zeesiger, 82) , 20. Michel Aebecher, 60. Fabian Reeder (35. Christopher Martins, 58), 10. Miralem Soligman (11. Gianluca Gaudino, 59) – 19. Felix Mambebe (15. Mishak Elia, 59), 18. Jean-Pierre Nisma

Antrenor: Gerardo Siwan

CFR Cluj: 34. Christian Bolgrodian – 4. Christian Mania, 55. Paulo Vinicius, 3. André Borky, 45. Mario Camora (căpitan) – 8. Damian Djokovic, 28. Ovidio Hoban – 11. Michael Pereira (16. Matteo Sussic, 87) 10. Siberian Dyck (12. Grzegorz Sandomierski, 90 + 2), 7. Adrian Păun (22. Gabriel Debeljuh, 74) – 99. Mario Rondon

READ  Primele fotografii ale celor două surori suspectate în cazul femeii care a fost incendiată la Giorgio. Apoi a publicat una dintre ele

Antrenor: Eddie Yordinescu

• Arbitru: Benoît Bastien; Arbitru asistent: Hisham Zakrani, Frederic Hockett. Arbitru: Karim Abed (toată Franța)
  • Delegat UEFA: Jan Korenk (Republica Cehă), Observator arbitru UEFA: Andrzej Sebilo (Letonia)
  • Cartonașe galbene: Boon (71), Mayer (88), Porky (89), Soleimani (90 + 4), Kamura (90 + 9)
  • Cartonașe roșii: Bălgrădean (90), Jean-Pierre Nsame (90 + 5), Djokovic (90 + 8)

Etichete: Swiss Press Si Baieti mici