Anglia a oferit Italiei reunirea în preliminariile Euro 2024

Anglia se întâlnește alături de campioana europeană, Italia, în calificările la Euro 2024, în timp ce Scoția și Republica Irlanda au avut și ea remize grele.

Anglia A obținut o remiză grea în calificările la Euro 2024, unde face pereche cu campioana-apărătoare Italia Și acoperiți semințele în fiecare dintre primele patru ghivece.

Pe fondul retrogradării lor în Liga Națiunilor Europene, Gareth SouthgateEchipa antrenorului a alunecat în al doilea pot, iar acest lucru a dus la egalarea echipei celor Trei Lei cu Italia într-o repetare a finalei Euro 2020.

Ucraina Si Macedonia de Nordcare a terminat primul în potul trei și al patrulea, va înfrunta și Anglia Malta Completați grupul de cinci țări.

in timp ce, Republica Irlanda Li s-a oferit o sarcină descurajantă cu Olanda Si Franţa Atât în ​​grupul lor, cât și pe îmbunătățire Grecia lateral si adult Muntele Tarek.

Scoţia Ar fi, de asemenea, dezamăgiți de soarta lor, deoarece armata tartanului a fost pusă într-un grup cu Spania și Norvegia led lateral Erling Braut Haaland.

© Reuters

Georgiauna dintre cele mai îmbunătățite țări europene în ultimele 12 luni și Cipru Restul grupului A.

Țara Galilor Vor fi mai fericiți după ce grupul lor va fi ales împreună CroaţiaSi ArmeniaSi Curcan Si LetoniaIn timp ce Irlanda de Nord A fost plasat într-unul dintre Grupurile celor șase Națiuni.

Ian BarakloveEchipa, acum în al cincilea pot, se confruntă DanemarcaSi SloveniaSi FinlandaSi Kazahstan Si San Marino.

Jocurile vor avea loc între martie 2023 și martie 2024, finala urmând să înceapă pe 14 iunie, mai târziu în acel an.

READ  Bicicliștii francezi călătoresc prin Kazahstan pentru a promova incluziunea persoanelor cu dizabilități

Grupe complete:

Grupa A: Spania, Scoția, Norvegia, Georgia, Cipru

Grupa B: Olanda, Franța, Republica Irlanda, Grecia, Gibraltar

Grupa C: Italia, Anglia, Ucraina, Macedonia de Nord, Malta

Grupa D: Croația, Țara Galilor, Armenia, Turcia, Letonia

Grupa E: Polonia, Republica Cehă, Albania, Insulele Feroe, Moldova

A șasea grupă: Belgia, Austria, Suedia, Azerbaidjan, Estonia,

Grupa G: Ungaria, Serbia, Muntenegru, Bulgaria, Lituania

Grupa H: Danemarca, Finlanda, Slovenia, Kazahstan, Irlanda de Nord, San Marino

Primul grup: Elveția, Israel, România, Kosovo, Belarus, Andorra

Grupa J: Portugalia, Bosnia și Herțegovina, Islanda, Luxemburg, Slovacia, Liechtenstein

ID:496539:1false2false3false:QQ::de pe desktop db: LenBod: collect6261:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.