Calificări europene: Norvegia, în afara Islandei | știri despre fotbal

Câștigătorul prelungirilor, Sergei Milinkovic-Savic, a prins Serbia cu 2-1 în Norvegia, ceea ce înseamnă că Erling Haaland nu va fi prezent la Euro 2020 vara viitoare.

Golul lui Milinkovic-Savic din apropiere târziu în timpul normal părea să stabilească avantajul Serbiei înainte ca Matthias Norman să egaleze egalitatea Norvegiei cu două minute înainte de final.

Însă mijlocașul Lazio Milinkovic-Savic a returnat centrarea lui Dusan Tadic în minutul al șaptelea al prelungirii, iar Norvegia nu a reușit să găsească o modalitate de a reveni.

Previzualizați imaginea

2:13

Cele mai importante momente ale meciului de calificare la Euro 2020 dintre Bulgaria și Ungaria

Ungaria Rezervat acasă în meciul final din prima grupă împotriva Islandei, cu o victorie convingătoare cu 3-1 asupra lor Bulgaria La Sofia.

Willie Urban a dat Ungariei conducerea în prima repriză, care s-a dublat la două minute în a doua repriză cu o lovitură liberă a lui Zolt Kalmar.

Nemanja Nikolic a condus cel de-al treilea gol al Ungariei, înainte ca Georgy Yumov să aducă condoleanțe Bulgariei târziu.

1:38

Cele mai importante momente ale meciului de calificare la Euro 2020 dintre Islanda și România

Islanda A avansat datorită unei duble a mijlocașului lui Everton Gilvey Sigurdsson în prima repriză într-o victorie cu 2-1 împotriva România În Laugardalsvollur.

Sigurdsson a deschis scorul în minutul 16 cu un șut superb superb din afara suprafeței de pedeapsă și a adăugat al doilea său gol pentru a pune Islanda în centrul controlului la pauză.

Georgia vs. Belarus

2:43

Punctele culminante ale semifinalelor calificărilor la Campionatul European dintre Georgia și Belarus

Lovitura de pedeapsă a lui Alexandru Maxim, după ce Ragnar Sigurdsson l-a provocat pe Andre Burka, a dat României speranță, dar Islanda a văzut confortabil sfârșitul meciului.

Georgia Lovitură de pedeapsă a mijlocașului Tornik Okriashvili la începutul echipei naționale a țării sale, câștigând cu 1-0 pe rivalii din grupa D. Bielorusia La Tbilisi.

Macedonia de Nord vs Kosovo

2:24

Cele mai importante momente ale meciului din play-off în calificările Euro 2020 dintre Macedonia de Nord și Kosovo

Okrishvili s-a transformat dintr-o lovitură de pedeapsă în minutul șapte după o greșeală a lui Nikolai Zolotov și asta a fost suficient pentru a pregăti ultimul meci acasă împotriva Macedonia de NordCine a bătut Kosovo 2-1 la Skopje.

Golul lui Benjamin Kololi a oferit Macedoniei de Nord conducerea în prima repriză și, deși fostul fundaș al lui Huddersfield, Florent Hudrjonag, a egalat pentru Kosovo, Darko Velkowski a marcat în avantaj înainte de sfârșitul primei reprize.

READ  Antrenorul echipei de volei masculin a României își pierde fiica în lovitura de la școala de la Belgrad