Campionatul European 2020 .. Toate echipele care s-au calificat la Cupa Europeană a Națiunilor 2020 sunt cunoscute! Cum arată grupurile și programul

Cele patru finale de la Al Sadd au adus meciuri uimitoare, dintre care trei au fost decis în cele din urmă.

Într-un meci jucat la ora 19:00, Macedonia de Nord Georgia a învins cu 1-0 și s-a calificat la Cupa Națiunilor Europene. Veteranul Goran Pandev a marcat golul victoriei în minutul 56. Macedonenii joacă în grupa C cu Olanda, Austria și Ucraina și joacă două meciuri la București.

Ungaria Am fost și la EURO 2020 după un meci incitant cu Islanda. Țările nordice au fost 1-0 până în minutul 88, după un gol marcat dintr-o lovitură liberă a lui Sigurdsson, coșmarul României de la Reykjavik.Si În minutul 11.

Ungurii nu au cedat luptei și în cele din urmă au redat scorul. Adel a supraviețuit scorului în minutul 88, Și când meciul părea să înceapă în prelungiri, el era vedeta Dominic Zoboszlai Înregistrați, în 90 + 2 minute, după o procedură personală. A primit o minge în mijlocul terenului și s-a îndreptat spre islandezi, profitând de indiferența adversarilor lor. Mijlocașul de 20 de ani, certificat la Red Bull Salzburg, a terminat etapa cu un șut excelent, pe jos, de la 20 de metri, și a obținut o victorie pentru Ungaria. Maghiarii vor juca în cel mai puternic grup din națiunile europene și naționale F, cu Franța, Germania și Portugalia.

Baraje Euro 2020 - 12.11.2020+34 fotografii

Slovacia A mers și la turneul final, după un meci în care avea nevoie de timp suplimentar. Slovacii au condus cu 1-0 în minutul 17 datorită golului lui Coca, dar în minutul 88 McNair a egalat pentru Irlanda de Nord. Meciul a intrat în prelungiri și Dorries a marcat golul de calificare în minutul 110.

Slovacia joacă în grupa E cu Spania, Polonia și Suedia.

Scoţia S-a calificat pentru penalty-uri după un joc grozav. Scoțienii au deschis scorul în minutul 52 prin Christie’s, dar sârbii au egalat prin superstarul Luka Jovi în minutul 90. După două runde de prelungiri, scorul a fost încă 1-1, și s-a calificat la penalty-uri, deoarece scoțienii au fost mai buni. Aleksandar Mitrovic a ratat al cincilea penalty al sârbilor, iar Scoția s-a calificat.

Scoția va juca în grupa D cu Anglia, Cehia și Croația.

READ  Reînnoirea deputaților în Parlamentul European propune un mini acord Schengen între Grecia, Bulgaria și România - Euractiv

Cum arată kiturile EURO 2020

• Grupa A. (Meciuri la Roma și Baku): Turcia, Italia, Elveția și Țara Galilor;
  • Grupa B. (Sankt Petersburg și Copenhaga): Danemarca, Belgia, Rusia, Finlanda;
  • Grupa C. (Amsterdam și București): Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord
  • Grupa D. (Londra și Glasgow): Anglia, Croația, Scoția, Republica Cehă;
  • Grupa E. (Bilbao și Dublin): Spania, Polonia, Suedia, Slovacia
  • Grupa F. (Munch și Budapesta): Ungaria, Franța, Germania, Portugalia.

Programul Euro 2020 complet:

Vineri, 12 iunie
Grupa A: Turcia-Italia (21:00, Roma)

Sâmbătă, 13 iunie
Grupa A: Țara Galilor – Elveția (ora 15:00, Baku)
Grupa B: Danemarca-Finlanda (18:00, Copenhaga)
Grupa B: Belgia-Rusia (ora 21:00, Sankt Petersburg)

Duminică 14 iunie
Grupa D: Anglia-Croația (15:00, Londra)
Grupa C: Austria-Macedonia de Nord (18:00, București)
Grupa C: Olanda-Ucraina (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie
Grupa D: Scoția-Cehia (15:00, Glasgow)
Grupa E: Polonia-Slovacia (18:00, Dublin)
Grupa E: Spania-Suedia (21:00, Bilbao)

Marți, 16 iunie
Grupa F: Ungaria-Portugalia (18:00, Budapesta)
Grupa F: Franța-Germania (21:00, München)

Miercuri, 17 iunie
Grupa B: Finlanda-Rusia (ora 15:00, Sankt Petersburg)
Grupa A: Turcia-Țara Galilor (18:00, Baku)
Grupa A: Italia-Elveția (21:00, Roma)

Joi, 18 iunie
Grupa C: Ucraina – Macedonia de Nord (ora 15:00, București)
Grupa B: Danemarca-Belgia (18:00, Copenhaga)
Grupa C: Olanda-Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 19 iunie
Grupa E: Suedia-Slovacia (15:00, Dublin)
Grupa D: Croația-Republica Cehă (18:00, Glasgow)
Grupa D: Anglia-Scoția (21:00, Londra)

Sâmbătă, 20 iunie
Grupa F: Ungaria-Franța (ora 15:00, Budapesta)
Grupa F: Portugalia-Germania (18:00, München)
Grupa E: Somn – Bologna (21:00, Bilbao)

Duminică 21 iunie
Grupa A: Italia-Țara Galilor (18:00, Roma)
Grupa A: Elveția-Turcia (18:00, Baku)

Luni, 22 iunie
Grupa C: Macedonia de Nord-Olanda (18:00, Amsterdam)
Grupa C: Ucraina-Austria (18:00, București)
Grupa B: Rusia-Danemarca (21:00, Copenhaga)
Grupa B: Finlanda-Belgia (ora 21:00, Sankt Petersburg)

Marți, 23 iunie
Grupa D: Republica Cehă vs Anglia (21:00, Londra)
Grupa D: Croația-Scoția (21:00, Glasgow)

Miercuri, 24 iunie
Grupa E: Slovacia-Spania (18:00, Bilbao)
Grupa E: Suedia-Polonia (18:00, Dublin)
Grupa F: Germania-Ungaria (21:00, München)
Grupa F: Portugalia-Franța (21:00, Budapesta)

* Primele două locuri din fiecare grupă se califică, pe lângă cele mai bune patru echipe de pe locul trei.

Vineri 3 iulie
Trimestrul 1: Cel mai bun câștigător 6 – Cel mai bun câștigător 5 (18:00, St. Petersburg)
Trimestrul 2: Cel mai bun câștigător 4 – Cel mai bun câștigător 2 (21:00, München)

Sâmbătă, 4 iulie
Trimestrul 3: Cel mai bun câștigător 1 – Cel mai bun câștigător 3 (18:00, Baku)
Trimestrul 4: Al optulea câștigător 8 – Al optulea câștigător 7 (21:00 Roma)

Semifinale Euro 2020

Marți, 7 iulie
Semifinala 1: Câștigătorul trimestrul 1 – Câștigătorul trimestrului al doilea (21:00, Londra)

Miercuri, 8 iulie
Semi-Finala 2: Câștigătorul sfertul 4 – Câștigătorul sfertul 3 (21:00, Londra)

Finala EURO 2020

Duminică, 12 iulie: Câștigător semifinal 1 – Câștigător semifinal 2 (21:00, Londra)

Euro 2020: Ce meciuri se vor disputa la București

Primul meci se va disputa la București duminică, 14 iunie, la doar două zile de la începerea Campionatului European 2020. Austria va juca cu Macedonia de Nord. Meciul va avea loc la ora 18.00.

Pe 18 iunie, Ucraina va juca la București cu Macedonia de Nord. Meciul este programat să aibă loc la ora 15:00.

Ultimul meci din faza grupelor va avea loc la București pe 22 iunie între Ucraina și Austria de la ora 18:00. Între timp, dar la Amsterdam, se va juca celălalt meci din Grupa C: Macedonia de Nord va juca Olanda.

Supermeci la București în etapa a opta a Campionatelor Europene

Dacă faza grupelor nu promite meciuri cu adversari de calibru la Arena Națională, în schimb În etapa a opta am putut vedea doi giganți în fotbalul european.

Bucureștiul a obținut cea de-a șasea rundă, în care se va întâlni primul în grupa F cu locul trei în grupa A, B sau C. Portugalia, Franța și Germania fac parte din grupa F, iar cel puțin unul dintre ei poate avansa la București în optimi. Ungaria le va fi adăugată. Meciul va avea loc la ora 21:00.

READ  Războiul din Ucraina: Rusia atacă grânare în porturile fluviale Dunărea

Finala »Serbia 1-1 Scoția (4-5 la penalty-uri)

Serbia: Rajkovic-Milivojevic, Mitrovic, Godeli-Lazovic, Maximovic, Milinkovic-Savic, Lukic, Kostec-Mitrovic, Tadic
Rezerve: Rukov, Dmitrovic, Jasimovich, Grojic, Jovic, Katai, Kolarov, Mladenovic, Rudongich, Rystic, Spi, Vlahovic
Antrenor: Ljubisa Tombakovic

Scoția: Marshall-O’Donnell, Gallagher, McTomenay, Robertson-Jack, McGinn, Tierney-Christie, Dicks, McGregor
Rezervați: Gordon, McLaughlin, Armstrong, Burke, Cosidine, Cooper, Griffith, MacBurney, McKenna, McLean, Palmer, Peterson
Antrenor: Steve Clark

Finala »Ungaria 2 Islanda 2-1

Ungaria: Golax – Flacon, Urban, Szalay, Puttka, Kalmar, Nagy, Szubuszlai, Helander-Sly, Szalay
Protectorate: Debus, Vioară, Bug, Furnică, Conifer, Lange, Lovrenexx, Nigo, Nicolex, Schaeffer, Siger, Varga
Antrenor: Cosimo Ingosio

Islanda: Halldorsson-Palsson, R. Sigurdsson, Arnasson, Magnusson-Sigurjonsson, Gunnarsson, G. Sigurdsson, Gudmundsson-Bjarnason, Finnbogason
Protectorate: Christenson, Ronnarson, Budvarson, Egolfson, A. Goodmondson, Hermanson, Ingason, Kiartanson, Sevarson, K. Saittorson, A. Sigurdsson, Scolason