Chen Szu-yu în semifinalele de tenis de masă de la Doha

Taiwaneanca Chen Zuyu a învins-o pe chineza Zhang Rui în sferturile de finală de simplu feminin la Campionatele Mondiale de tenis de masă de la Doha.

Chen a câștigat cu 9-11, 11-4, 11-4, 11-4 pentru a stabili un meci de semifinale împotriva japonezei Mio Kihara.

Marți, Lin Yun-ju și Ching Ai-cheng și-au învins adversarii într-un meci rapid de trei meciuri pentru a ajunge în semifinalele de dublu mixt.

Duo-ul numărul unu mondial la dublu mixt i-a învins pe austriac Daniel Habisson și Sofia Bolkanova cu 11-3, 11-4, 11-8 în 17 minute în sferturile de finală de pe stadionul Lusail Sports.

Taiwanezii au dominat meciul pe tot parcursul meciului, nefiind niciodată în urmă cu mai mult de două puncte.

Lin și Cheng s-au confruntat ieri cu duoul numărul 8 mondial dintre Ovidiu Ionescu și românca Bernadette Szucks.

În finala de dublu feminin de ieri, Zheng Ai-cheng și Li Yuchun au pierdut cu 11-13, 5-11, 6-11 în fața japonezelor Mio Kihara și Mio Nagasaki.

În sferturile de finală la simplu masculin, Lin Yeon-ju a pierdut cu 11-9, 9-11, 5-11, 7-11 în fața Coreei de Sud Lim Jonghoon.

Lin Yun Gu și Liao Ching Ting au fost programați să joace ieri cu Benedict Duda și Dang Qiu de la Jimani în finala de dublu masculin.

Comentariile vor fi moderate. Păstrați comentariile legate de articol. Notele care conțin limbaj obscen sau obscen, atacuri personale de orice fel sau promovare și interzicerea utilizatorilor vor fi eliminate. Decizia finală va fi la discreția Taipei Times.