Clinical Italy trece peste România de 14 oameni pentru a câștiga prima victorie a anului

Italia a depășit România, formată din 14 jucători, care l-a pierdut devreme pe Adrian Motuc, în timp ce a alergat nouă încercări la unu în drum spre o victorie cu 57-7 la San Benedetto del Tronto sâmbătă.

A fost o performanță decisivă a gazdelor, care au dominat perioade lungi, însă sarcina le-a devenit mult mai ușoară după ce arbitrul Luke Pierce i-a dat cartonaș roșu lui Motoc în minutul zece, după ce acesta a renunțat cu capul în timp ce căpitanul Italiei Michele a fost eliminat. Lamaro are probleme.

Până la urmă, azzurrii au avut prea multă formă pentru Oaks Angie Capuzzo El a condus drumul cu o serie de încercări, în timp ce Paulo Odogo, Monte Iwani, Alessandro Garbisi, Giacomo Nicotera, Juan Ignacio Brix, Dino Lamb și Toa Halavhi au trecut și ei de văruire.

Paolo Garbisi De asemenea, a reușit șase conversii, în timp ce singurele puncte ale României au venit dintr-o lovitură de pedeapsă, Italia și-a asigurat prima victorie a anului.

Click aici pentru echipe și marcatori

Azzurrii au dominat încă de la început și au deschis scorul în minutul șase, când Odogo a scăpat bine de atenția a doi apărători – care fuseseră înclinați la timp de Paolo Garbisi – înainte de a centra pe dreapta. – Colț de mână.

Acesta din urmă nu a reușit să încerce conversia, dar Italia a continuat să se mențină în vârf și lucrurile au mers din rău în mai rău pentru oaspeți, când Motoc a primit ordinele de marș la scurt timp după.

Cu un avantaj de joc individual, gazdele au urcat antetul în atac și, la scurt timp după plecarea lui Motoc, Paolo Garbisi a trecut în locul lui Iwani, care a aruncat mingea fără efort peste linia de încercare.

Italia a continuat să domine pe măsură ce repriza a progresat și a fost răsplătită cu a treia încercare în minutul 16, când jumătatea apărării Alessandro Garbisi a trecut de acoperiș înainte de a marca.

Bătrânul Garbisi a adăugat extrasele, ceea ce a însemnat că azzurrii conduceau cu 19-0 înainte ca Capuzzo să-și înscrie numele pe lista marcatorilor cu un efort separat de propria jumătate la jumătatea primei reprize.

Gazdele au continuat să atace, iar în minutul 28 Nicotera a alergat într-o pasă a lui Lamaro înainte de a trece peste linia de încercare din apropiere.

După 10 minute, Ox a produs un atac rar în repriza Italiei și a tabărat rapid în careul a 22-a a gazdelor. Ei au pus multă presiune asupra azzurrilor înainte de a li se acorda un penalty după un fault defensiv cinic al lui Lamaro în apropierea încercării sale. Linia.

Aceasta a însemnat că echipele și-au schimbat echipele, când Italia a mers înainte cu 31-7, dar, în ciuda faptului că și-au avut căpitanul în coșul de păcat, azzurri au fost cei mai rapizi care au ieșit din blocuri după reluare, când Brix a încheiat o mișcare fluidă începută de Paolo Garbisi în interiorul său. propria jumătate.

La scurt timp după aceea, lotul României a fost redus la 13 când Cristian Cireca a primit cartonaș galben după o ciocnire cu capul în timpul unui tackle asupra lui Ioanni. S-a întâmplat în minutul 46 și opt minute mai târziu gazdele au fost răsplătite când Capuzzo a centrat la a doua încercare, cu o finalizare uimitoare la mică distanță de poartă.

READ  Canalul TV UEFA Nations League și SUA Transmitere live pe fuboTV, Fox și ViX în 2022 și 2023

În minutul 66, presiunea susținută a azzurrilor a dus la o încercare transformată a lui Lamb, care a adus o jumătate de secol de puncte înainte ca Halavihi să centreze pentru efortul său final în minutul 72 – pe care Garbisi l-a transformat și el – pentru a pecetlui o victorie emfatică.

Citeşte mai mult: Billy Vunipola a primit cartonaș roșu pentru că a fost nemilos Irlanda Eliberați trecutul sărac Anglia

Articol Clinical Italy trece peste România de 14 oameni pentru a câștiga prima victorie a anului a apărut prima dată pe Planetrugby.com.