Coperta Indian Sports News, 30 noiembrie

Kabaddi

U Mumba dezvăluie tricoul PKL sezonul 10 în prezența jucătorilor și a actorului de la Bollywood Vicky Kaushal

Într-o ceremonie strălucitoare care a avut loc miercuri, U Mumba a reunit puterea sportului și a divertismentului la o singură platformă pentru a sărbători și a dezvălui tricoul U Mumba pentru cel de-al 10-lea sezon al emblematicei Ligi Pro Kabaddi, în prezența superstarului Bollywood Vicky Kaushal și a META. Membrii echipei din India. Studiouri în Mumbai.

U Mumba se pregătește pentru un sezon interesant care urmează. Conceput cu atenție atentă și atenție la detalii, noul tricou este o declarație puternică a angajamentului echipei față de excelență și unitate și întruchipează spiritul durabil și rezistent de la Mumbai pe care îl reprezintă U Mumba.

„Împletit cu elementele care învăluie inima și sufletul orașului Mumbai, tricoul întruchipează energia, diversitatea, zumzetul și spiritul de nestăpânit al crosiei de oameni care este Mumbai. Fiecare fir spune o poveste, reflectând pulsul orașului. care nu doarme niciodată”, a spus Sohail Chandhok, CEO, U Mumba. Și căutarea necruțătoare a excelenței care distinge U Mumba.

Una dintre caracteristicile cheie izbitoare ale cămășii este reprezentarea oceanului, care este un tribut adus indigenilor din Mumbai, comunității Koli și elementului de apă care formează esența Mumbaiului, orașul celor șapte insule.

Echipa a anunțat, de asemenea, jucătorul emblematic local (Mumbai), Girish Ernak, ca fiind Căpitanul Spiritului Mumba, căruia i-a fost încredințat în mod special sarcina de a cultiva tinerele talente din echipa din diferite părți ale țării și de a asigura spiritul pozitiv al lui Leo Mumba. rămâne mereu intactă. Prin suișurile și coborâșurile sezonului competițional.

Urmărește călătoria lui U Mumba în Liga Pro Kabaddi și vezi cum echipa își poartă inima pe mâneci, la propriu, cu dezvăluirea acestui nou tricou excepțional pe mânerele noastre de pe rețelele sociale.

– Echipa Sportului Star

box

Campionatele Mondiale de Box pentru Juniori IBA 2023: 8 boxeri avansează în semifinale; Confirmarea medaliilor

Medaliatul cu argint la Campionatul Mondial, Amit Panghal, a depășit o provocare grea din partea lui Ankit în semifinale de a rezerva un loc în meciul de vârf de 51 kg la Campionatele Naționale de Box de la Sala SAI Indoor din Shillong, joi.

Amit a reusit sa obtina un cartonas de 3-2 in favoarea lui dupa care meciul a fost revizuit. Asul boxerului a fost desemnat câștigător printr-un verdict de 5-2 după ce a primit voturile evaluatorului și observatorului.

Sachin Siwatch de la Căile Ferate și coechipierul său din Services Village și omonim, ambii foști campioni mondiali de juniori, și-au câștigat ultimele patru întâlniri pentru a stabili un duel interesant la titlu în divizia de 57 de kg.

Lakshya Chahar a învins-o pe campioana în curs, Abhimanyu Lora, cu 3-0, într-un meci greu pentru a intra în finala de 80 de kg.

Rezultate (semifinale):

48 kg: Barun Singh (SSCB) l-a învins pe Ashish (Har) cu 5-0, Yaivapa Sweibam (M) a învins-o pe Honey Olyan (Del) cu 5-0; 51 kg: Amit Panghal (SSCB) a învins-o pe Ankit (RSPB) cu 5-2, Anshul Punia (Cad) a învins-o pe Zoramoana (Miz) cu 5-0; 54 kg: Lalit (AIP) l-a învins pe Sanket Goud (MAH) cu 5-0, Pawan (SSCB) l-a învins pe Ruchir Srivas (MP) cu 5-0; 57 kg: Sachin Siwatch Jr (SSCB) l-a învins pe Himanshu Srivas (MP) cu 5-0, Sachin Siwatch (RSPB) a învins-o pe Ankit (Cad) cu 4-1; 60 kg: Akash Kumar (SSCB), W Sourav (HP), Varinder Singh (RSPB) vs. Harsh (AIP) KO-R1; 63,5 kg: Shiva Thapa (ASM) l-a învins pe Harivansh Tawari (MAH) cu 5-0, Vanchag (SSCB) a învins-o pe Amit (RSPB) cu 3-0; 67 kg: Abhishek Yadav (RSPB) l-a învins pe Parlad Singh (Pune) cu 4-1, Rajat (SSCB) l-a învins pe Neeraj Pujari (UTC) cu 5-0; 71 kg: Abhinabh Saikia (ASM) a învins-o pe Rahul (UTC) cu 4-3, Akash Sangwan (SSCB) a învins-o pe Jashanpreet Singh (Pune) cu 5-0; 75 kg: Ishmit Singh (RSPB) l-a învins pe Ronak Mishra (PE) cu 5-0, Deepak (SSCB) l-a învins pe Ayan Parihar (HP) cu 5-0; 80 kg: Lakshya Chahar (SSCB) l-a învins pe Abhimanyu Lora (HAR) cu 3-0, Harsh Choudhary (RAJ) l-a învins pe Harsh Lakra (DIL) cu 4-1; 86 Kg: Jugnoo (SSCB) bt Rohit Bawa (Chd) RSC-R3, Vishal (Har) bt Pranav H. (Ker) RSC-R1; 92 kg: Naveen Kumar (Har) a învins-o pe Kanwarpreet Singh (Pune) cu 5-0, Sangeet (SSCB) a învins-o pe Vicky (AIP) cu 5-0; +92 kg: Jaipal Singh (Pune) l-a învins pe Brijesh Yadav (IAP) cu 5-0, iar Sagar Ahlawat (RSPB) l-a învins pe Vishal Kumar (Del) cu 5-0.

-YP Sarangi

filmare

Angadveer și Ghanimat au câștigat aurul în Campionatul Național

Angadveer Singh Bajwa și Ganemat Sekhon au câștigat joi aurul mixt la skeet pentru Punjab la cel de-al 66-lea campionat național de tir de la Dr Karni Singh, Tughlaqabad.

Duo-ul s-a impus în fața lui Darshna Rathore și Anantjit Singh Naruka din Rajasthan cu 47-41, fiind în fruntea calificărilor cu 140 de puncte.

În proba feminină de 50 de metri cu pușcă, cu 3 poziții, campioana Jocurilor Asiatice Saift Kaur Samra a învins-o pe olimpicul Anjum Moudgil cu 1,9 puncte pentru a câștiga medalia de aur. Ashi Choksi a câștigat medalia de bronz în fața liderului de calificare Nischal, care a stabilit un record național de 595.

Nishal a câștigat aurul pentru juniori, învingându-l pe Ashi Choksi cu 2,7 puncte.

Rezultate:

Skeet mixt: 1. Punjab (Angadvir Singh Bajwa, Janimat Sekhon) 47 (140); 2. Rajasthan (Darshna Rathore, Anantjit Singh Naruka) 41 (138); 3. Uttar Pradesh (Miraj Khan, Areeba Khan) 44 (132); 4. Haryana (Sanjana Sood, Ishan Singh) 38 (137).

Juniori: 1. Telangana (Monk Patola, Zahra Disawala) 41 (145); 2. Rajasthan (Yashavi Rathore, Yaduraj Singh) 38 (132); 3. Madhya Pradesh (Rituraj Bundela, Shivani Raikuar) 36 (125); 4. Punjab (Bhavtej Gill, Parmeet Shergill) 35 (115).

Skeet: Juniori Masculin: 1. Abhay Singh Sekhon 55 (121); 2 – Camera lui Singh Sandhu 52 (118); 3. Bhavtej Singh Gill 43 (119). Emergenți: 1. Zahra Disawala 54 (119); 2. Venkat Lakshmi Lako 48 (110); 3. Yashavi Rathore 37 (112).

pușcă 50m 3 poziții: Femei: 1. Nakhl Kour Samra 465,7 (593); 2. Anjem Moudjil 463,8 (587); 3. Ashi Choksi 452,0 (590).

Femeile tinere: 1. Nishal 465,9 (595); 2. Ashi Choksi 463,2 (590); 3. Hina Juhi 447,4 (586).

– Kamesh Srinivasan

Tenis

Sumit Nagal se retrage de la Maspalomas Challenger

A doua cap de serie Sumit Nagal l-a învins joi pe challengerul Imanol Lopez Murillo cu 3-6, 6-4, 7-5 în semifinalele Campionatului Challenger de tenis de 73.000 € de la Maspalomas, Spania.

Rezultate:

118.000 € Challenger Maya, Portugalia: Dublu (înainte de sferturile de finală): Fernando Rompoli (brazilian) și Szymon Falucu (Bole) i-au învins pe Anirudh Chandrasekar și Ivan Liotarevic cu 3-6, 6-3, [10-3].

Challenger, Yokkaichi, Japonia: 130.000 dolari: dublu (sferturi): Nikki Bonacha și Divij Sharan i-au învins pe James Trotter și Takeru Yuzuki (Japonia) cu 7-6 (6), 3-6, [10-8]; Rithvik Bulipally și Arjun Kade i-au învins pe Yu Hsiu Hsu (TBE) și Yuta Shimizu (JP) cu 6-4, 6-3. Semifinale: Nikki și Devig i-au învins pe Toshihide Matsui și Kaito Uesugi (Japonia) cu 6-0, 2-6. [10-8]; Rithvik și Arjun i-au învins pe Seiya Mizuno și Shion Motoyama (Japonia) cu 6-4, 6-2.

Challenger, Maspalomas, Spania: 73.000 €: Simplu (înainte de sferturi): Imanol Lopez Murillo (Spania) a învins Sumit Nagal cu 3-6, 6-4, 7-5; Primul tur: Sumit l-a învins pe Alejandro Moro Cañas (Spania) cu 6-0, 6-2. Dublu (înainte de sferturi): Jeevan Nedunchezian și Vijay Sundar Prashanth i-au învins pe Alexandru Jekan și Dan Alexandru Tomescu (RAW) cu 7-6 (7), 6-3.

ITF feminin 15.000 $, Sharm El Sheikh, Egipt: Simplu (prima rundă): Cara Maria Meester (Raw) a învins-o pe Teja Tirunelveli cu 6-3, 7-6(5). Dublu (înainte de sferturile de finală): Kim Eugene (Republica Coreea) și Fang An Lin (TBE) au învins-o pe Astrid Sirot (Franța) și Teja Tirunelveli cu 5-7, 6-1. [10-8].

ITF feminin 15.000 $, Heraklion, Grecia: Dublu (pre-sferturi): Rhiana Kurissa și Lavinia Tanasi (Raw) le-au învins pe Harshali Mandavkar și Angelica Martinez (Hold) cu 6-0, 6-1.

ITF feminin 15.000 $, Valencia, Spania: dublu (semifinală): Isabella Aguirre (SUA) și Marcelina Podlinska (POL) le-au învins pe Nessa Pratt (AUS) și Bela Tamhankar cu 6-0, 6-0.

Kamesh Srinivasan

Laxmisiri Dandu ajunge în sferturile de finală ale Campionatelor ITF de tenis pentru juniori

Laxmisiri Dandu și-a continuat cursul bun și a eliminat-o vineri pe campioana națională de juniori Aishwarya Jadhav cu 6-3, 6-3 în sferturile de finală ale Campionatului ITF de tenis de juniori de la Complexul DLTA.

În semifinale, Laxmesiri îl va juca pe Rishitha Passireddy.

Cealaltă semifinală va fi între Aishe Bisht, care a eliminat-o pe a cincea cap de serie, Ariana Gogolina din Kazahstan, și Sohini Mohanty.

La băieți, Rithin l-a oprit pe Pranav Samarth Sahita în trei seturi și se va confrunta cu al treilea cap de serie, Cahir Warrick. Celălalt meci de semifinale va fi între capul de serie Krish Tyagi și japonezul Hiromasa Koyama.

Rezultate:

Băieți (sferturi): Krish Tyagi l-a învins pe Arjun Pandit cu 6-3, 7-5; Hiromasa Koyama (Japonia) l-a învins pe Aleksandar Daskalovic (sârb) cu 6-0, 6-2. Cahir Warrick l-a învins pe Juan Kim (Coreea de Sud) cu 6-3, 6-3. Retin Pranav a învins-o pe Samarth Sahita cu 6-3, 3-6, 6-3.

Dublu (semifinală): Moise Kouame (Franța) și Ritin Pranav i-au învins pe Gandharv Kothapalli și Darragh Reddy cu 6-7 (2), 7-6 (1), [10-4]; Juan Kim (Coreea de Sud) și Maximus Wong (Spania) i-au învins pe Kazuma Kimura și Hiromasa Koyama (Japonia) cu 6-2, 7-6 (4).

Fete (sferturi): Laxmisiri Dandu a învins-o pe Aishwarya Jadhav cu 6-3, 6-3. Rishitha Passireddy a învins-o pe Aaradhya Verma cu 6-2, 6-4; Sohini Mohanty a învins-o pe Eva Khrustaleva cu 3-6, 6-3, 7-5. Aishi Bisht a învins-o pe Ariana Gogolina cu 6-3, 6-0.

Dublu (semifinală): Aishi Bisht și Aaradhya Verma i-au învins pe Aishwarya Jadhav și Soumya Ronde cu 6-3, 7-6(4); Rishitha Pasireddy și Sohini Mohanty le-au învins pe Eva Khrustaleva și Siya Mahajan cu 3-6, 6-2. [10-5].

Kamesh Srinivasan

Schmidt învinge rezistența de la Sandipti pentru a ajunge în sferturile de finală de 15.000 de dolari Campionatului ITF de tenis feminin

A cincea cap de serie Antonia Schmidt a depășit rezistența puternică a lui Sandipti Singh Rao pentru a câștiga cu 7-6 (9), 7-6 (5) în semifinalele turneului de tenis feminin de 15.000 de dolari de la Ahmedabad City Corporation Courts, joi.

Sandipti a condus cu 4-1 în primul set și apoi a irosit trei puncte de set în tie-break. În setul doi, Sandipti și-a revenit dintr-un deficit de 3-5 pentru a prelungi lupta, însă germanul s-a impus în tiebreak-ul final.

Vaidehi Chaudhari, Shrivalli Bhamidipaty, Humera Baharmus și Tanisha Kashyap au ajuns în sferturile de finală printre jucătorii indieni.

Rezultate:

Simplu (înainte de sferturi): Vaidhi Choudhury a învins-o pe Soha Sadiq cu 6-2, 6-2; Anastasia Sukhotina a învins-o pe Soumya Vij cu 6-1, 6-2. Shrivali Bhamidipati a învins-o pe Sonal Patel cu 6-0, 6-1. Humira Bahermus a învins-o pe Sohita Maruri cu 6-3, 2-1 (retras); Antonia Schmidt (Germania) a învins-o pe Sandipti Singh Rao cu 7-6(9), 7-6(5); Ekaterina Yashina a învins-o pe Sigal Boutada cu 6-0, 7-5. Tanisha Kashyap a învins-o pe Sravya Shivani cu 6-1, 3-0 (retras); Diletta Cherubini (ETA) a învins-o pe Demi Tran (NED) cu 6-2, 6-2.

Dublu (sferturi): Shrifali Bhamidipati și Vaidhi Choudhary i-au învins pe Bhavani Pathak și Prisha Vyas (SUA) cu 6-1, 6-3. Pooja Angel și Madhurima Sawant le-au învins pe Charmada Balu și Demi Tran (NED) cu 6-4, 3-6. [10-5]; Adkar și Sravya Shivani i-au învins pe Kundali Majin și Yashaswini Panwar cu 7-5, 6-3; Akanksha Nitor și Soha Sadiq le-au învins pe Anastasia Sukhotina și Ekaterina Yashina cu 4-6, 6-3. [10-7].

-Kamesh Srinivasan

Hochei

Sai Sonipat îl învinge pe Sai Bhopal

Kanika Siwatch a marcat golul victoriei în timp ce Autoritatea Sportivă a Indiei (SAI), Sonipat, a învins SAI, Bhopal, într-un meci din campionatul celui de-al doilea SNBP de hochei feminin, joi, pe stadionul Shivaji aici.

Rezultate (liga):

Sai, Sonipat, 1 (Kanika Siwatch) PT Sai, Bhopal, 0 Sai, Delhi, 5 (Muditha, Yogita Bora, Reema Baksla, Jarlanka Varahalamma, Mitali) PT Bhilai XI 1 (Swarnika Rawat).

-Kamesh Srinivasan

Polo

Cupa Diamond: Siddhant a marcat pentru a ajuta Jindal Panther să învingă 61st Cavalry

Siddhant Sharma a marcat cinci goluri pentru a-i conduce pe Jindal Panthers la o victorie cu 8-3 asupra a 61 de Knights/Royal Enfield în etapa de ligă a Campionatului de polo Diamond de la Jaipur Polo Ground aici.

Rezultate (liga):

Vimal Arion Achievers 4 (Abhimanyu Pathak 3, Hur Ali) a învins Delta Foundation 2 (Santiago Marambio 2). Jindal Panther 8 (Siddhant Sharma 5, Simran Shergill 2, Naveen Jindal) a învins Cavalry 61/Royal Enfield 3 (Navjeet Singh Sandhu, Dhruvpal Godara, R S Waraich).

READ  Ziua Comunității Britanice: Sărbătorim comunitatea britanică vibrantă a României

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *