Date, orele de start și program complet dacă Dragonii se califică

    (Getty Images)

(Getty Images)

Țara Galilor Cunoaște-i acum Euro 2024 Totuși, adversarii din faza grupelor trebuie să se califice Rob PageEchipa lui trebuie să iasă din calea playoff-ului lui A.

Echipa Dragon nu a reușit să se califice automat, dar a intrat în play-off datorită performanței în Liga Națiunilor din sezonul trecut.

Țara Galilor trebuie să învingă acum Finlanda în semifinale pe 21 martie și apoi fie Polonia, fie Estonia cinci zile mai târziu, deși va juca acasă în ambele meciuri.

Țara Galilor speră să se califice la al patrulea turneu internațional major în opt ani înaintea Germaniei, după ce a ajuns în semifinale în 2016.

Țara Galilor a fost în Pot Four și a fost listată în cap ca „câștigătoare a play-off-ului A” și ar putea juca în cele din urmă cu Olanda, Austria și Franța.

Partidele din Țara Galilor la Euro 2024 – dacă câștigă play-off-ul

Meciul 1

16 iunie: Țara Galilor vs Olanda – Stadionul Volkspark, Hamburg

Meciul 2

21 iunie: Țara Galilor vs Austria – Stadionul Olimpic, Berlin

Meciul 3

25 iunie: Țara Galilor vs Franța – Stadionul Westfalen, Dortmund

Calea Țării Galilor către finala Euro 2024

Dacă Țara Galilor termină în fruntea grupei

Etapa de 16: Turcia

Sferturi de finală: Belgia

Semifinala: Anglia

Finala: Germania

Dacă Țara Galilor termină pe locul doi în grupă

Etapele de finală: Slovacia

Sferturi de finală: Portugalia

Semifinala: Germania

Finală: Franța sau Anglia

Dacă Țara Galilor termină ca una dintre echipele clasate pe locul trei, calea lor va fi determinată de cealaltă grupă de echipe clasate pe locul trei și aceasta va fi cunoscută numai după faza grupelor.

Programul complet al meciurilor Euro 2024

*Orele de start sunt stabilite pentru întregul meci, inclusiv semifinale și finală

Faza grupelor

14 iunie

READ  Comunitatea Invictus a sărbătorit Ziua Internațională a Păcii în Slovacia, Ungaria și România - Fundația Invictus Games

Germania vs Scoția (München)

15 iunie

Spania vs. Croația (Berlin)

Italia vs Albania (Dortmund)

Ungaria vs. Elveția (Köln)

16 iunie

Serbia vs Anglia (Gelsenkirchen)

Câștigătorul play-off-ului A (Țara Galilor/Polonia/Estonia/Finlanda) vs Țările de Jos (Hamburg)

Slovenia vs Danemarca (Stuttgart)

17 iunie

Austria vs. Franța (Düsseldorf)

Belgia vs Slovacia (Frankfurt)

România – Câștigător play-off B (Israel/Bosnia/Ucraina/Islanda) (München)

18 iunie

Portugalia vs Republica Cehă (Leipzig)

Turcia – Câștigător playoff C (Georgia/Grecia/Kazahstan/Luxemburg) (Dortmund)

19 iunie

Croația vs Albania (Hamburg)

Scoția vs Elveția (Köln)

Germania vs. Ungaria (Stuttgart)

20 iunie

Spania vs Italia (Gelsenkirchen)

Danemarca vs Anglia (Frankfurt)

Slovenia vs Serbia (München)

21 iunie

Câștigătorul play-off-ului A (Țara Galilor/Polonia/Estonia/Finlanda) vs Austria (Berlin)

Olanda vs Franța (Leipzig)

Slovacia – Câștigător playoff B (Israel/Bosnia/Ucraina/Islanda) (Düsseldorf)

22 iunie

Câștigătorul playoff C (Georgia/Grecia/Kazahstan/Luxemburg) vs Republica Cehă (Hamburg)

Turcia vs. Portugalia (Dortmund)

Belgia vs România (Köln)

23 iunie

Elveția vs Germania (Frankfurt)

Scoția vs. Ungaria (Stuttgart)

24 iunie

Croația vs Italia (Leipzig)

Albania vs Spania (Dusseldorf)

25 iunie

Olanda vs Austria (Berlin)

Franța – Câștigătorul play-off-ului A (Țara Galilor/Polonia/Estonia/Finlanda) (Dortmund)

Anglia vs Slovenia (Köln)

Danemarca vs Serbia (München)

26 iunie

Republica Cehă vs Turcia (Hamburg)

Câștigător playoff C (Georgia/Grecia/Kazahstan/Luxemburg) – Portugalia (Gelsenkirchen)

Slovacia – România (Frankfurt)

Câștigător playoff B (Israel/Bosnia/Ucraina/Islanda) – Belgia (Stuttgart)

Zilele de odihnă sunt 27 și 28 iunie

Etapa de 16

29 iunie

37- 1A vs 2C (Dortmund)

38 – 2A vs 2B (Berlin)

30 iunie

39 – 1B vs 3A/D/E/F (Köln)

40 – 1C vs. 3D/E/F (Gelsenkirchen)

1 iulie

41 – 1F vs 3A/B/C (Frankfurt)

42 – 2D vs 2E (Düsseldorf)

2 iulie

READ  EA Sports și Major League Soccer reinventează sporturile și implicarea fanilor într-un parteneriat global reînnoit

43 – 1E vs 3A/B/C/D (München)

44 – 1D vs 2F (Leipzig)

Zilele de odihnă sunt 3 și 4 iulie

Sferturi de finala

5 iulie

45- W39 vs W37 (Stuttgart)

46- W41 vs W42 (Hamburg)

6 iulie

47 – W43 vs W44 (Berlin)

48 – W40 vs W38 (Düsseldorf)

Zilele de odihnă sunt 7 și 8 iulie

semi finala

9 iulie

49 – W45 vs W46 (München, ora 20)

10 iulie

50 – W47 vs W48 (Dortmund, ora 20)

Zilele de odihnă sunt 11, 12 și 13 iulie

ultimul

14 iulie

W49 vs W50 (Berlin, ora 20:00)

stadioane Euro 2024

  • Berlin – Olympiastadion Berlin

  • Köln – Stadionul Köln (RheinEnergieSTADION)

  • Dortmund – Stadionul BVB Dortmund (Parcul Signal Iduna)

  • Dusseldorf – Arena Düsseldorf (Merkur Spiel Arena)

  • Frankfurt – Stadionul din Frankfurt (Parcul Deutsche Bank)

  • Gelsenkirchen -Arena Schalke (VeltinsArena)

  • Hamburg – Volkswagen Parkstadion Hamburg

  • Leipzig – Stadionul Leipzig (Red Bull Arena)

  • Munchen – Stadionul de fotbal din München (Allianz Arena)

  • Stuttgart – Arena Stuttgart (MHPArena)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *