De Los Santos obține o altă medalie de aur pentru a mări diferența în clasamentul Ikata

MANILA, FILIPINE – James de los Santos a obținut cea de-a șaptea medalie de aur în campania sa din 2021, după ce și-a revendicat titlul în Campionatul Adidas eSports Open SUA nr. 2.

Jucătorul numărul 1 mondial eKATA l-a învins pe românul Andre Gabriel Nedelko, cu 25.1-24.7.

De Los Santos a câștigat acum 43 de medalii de aur de când și-a început cariera la mijlocul anului trecut.

Câștigarea sa finală a fost cea de-a treia sa aură într-o săptămână, după ce a obținut titluri în campionatul electronic al sportivilor din seria 1 și în turneul e-turneu Budva Winner-Aria Cup # 1.

În starea actuală, De Los Santos are 21060,00 puncte în clasa unică eKATA Senior masculin, de peste două ori mai mare decât elvețianul nr. 2 Matthias Moreno-Dumont care are 10,710,00 puncte.