Denise Mann, oh om în fața „bătrânei”! Atacantul FCSB nu a fost încântat după ce a reușit la poarta UTA

• Liga a II-a: Mioveni – viitorul Pandurii Târgu-Jiu, Duminică, ora 11:00, Digi Sport 1

• Liga 1: Politehnica Iași – CFR Cluj, Duminică, 18:30, Digi Sport 1

UTA a ținut FCSB în observație 75 de minute pe scena națională, în runda 12 a Ligii 1. Neînvins în acest sezon în prima manșă, Aradul s-a predat pentru prima dată în minutul 75, când Erico da Silva Octavian Popescu în careu. Din lovitura de pedeapsă rezultată, Dennis Mann a deschis scorul și a pregătit calea pentru roșii pentru a-și revendica a șaptea victorie consecutivă.

În minutul 90, Florinelle Koeman a marcat primul său gol de la întoarcerea din accidentare în calificările UEFA Europa League împotriva lui Paca Topola, iar Darius Ularu a marcat rezultatul final. 3-0, Cu o excelentă lovitură de cap plasată după Ovidiu Popescu.

Dennis Mann nu a sărbătorit golul marcat împotriva Utah

FCSB l-a transferat pe Dennis Man în 2016 de la UTA, cu puțin peste 400.000 de euro. În acești patru ani petrecuți cu grupul roșu-albastru, atacantul în vârstă de 22 de ani a devenit unul dintre cei mai venerați fotbaliști români, totuși nu și-a ascuns niciodată dragostea și recunoștința pentru „bătrâna doamnă”. Prin succesul golului lui Laszlo Ballent, bărbatul a ajuns pe locul 10 în turneu și este singurul lider pe lista marcatorilor.

Denise Mann A ales să nu se bucure de obiectiv, gest în care a câștigat aprecierea fanilor fotbalului, în special a fanilor din Utah. Internaționalul român a petrecut doi ani alături de fostul campion al României, fiind achiziționat de Atlético Arad.

• 5 milioane de euro este cota de piață a lui Dennis Man, potrivit Transfermarkt
  • Un om care a marcat 14 meciuri pentru Liotta în 31 de meciuri
  • 45 de reușite și 29 de pase decisive, au adunat atacantul în 139 de meciuri pentru FCSB
  • Denise Mann are 6 alegeri în primul său actor pentru România
READ  Profitul net pe 9 luni al Romaniei Aerostar a scazut cu 17,3% fata de anul trecut

Golul și reacția video a lui Dennis Mann într-un meci FCSB – UTA 3-0

Etichete: Denise Mann Si Gol de Denise Mann Si Bukuri Denis om Si FCSB Utah Si Denise Mann Utah