Erling Haaland a marcat un hat-trick în Norvegia pentru a ajuta la zdrobirea României

Erling Haaland a marcat un hat-trick impresionant, în timp ce Norvegia a învins România cu 4-0 la Oslo în primul set.

În celălalt meci al lor la începutul serii, jucătorul de jocuri Martin Odegaard Erling Haaland a marcat două dintre cele trei goluri ale sale pentru a conduce Norvegia la o victorie cu 4-0 asupra României la Oslo pentru a conduce grupa A cu șase puncte, cu două înaintea Romanilor.

Transferuri

Noutăți despre transfer LIVE – Haaland crede că Odegaard se va potrivi cu Arsenal și va actualiza contractul lui Modric

27.01.2021 la 21:21

Celelalte echipe din Liga B vor juca duminică mai târziu.

Croația a sărbătorit prima victorie din grupa C în Liga Națiunilor după un gol târziu marcat de suplinitorul Andrei Kramaric, care i-a oferit duminică o victorie cu 2-1 asupra Suediei.

Rezultatul i-a lăsat pe croați pe locul trei în grupă, cu trei puncte din trei meciuri, la trei puncte în detrimentul campioanei actuale Portugalia și campioanei mondiale a Franței, care jucau amândoi în primul joc seara (1845 GMT).

Suedia, care a pierdut toate cele trei meciuri de deschidere, nu are puncte.

Mijlocașul Nikola Vlasic a lovit conducerea croatului în minutul 32, când a lovit mingea în plasă de la o distanță de 10 metri de la o mișcare care curge implicând Josep Bricalo și Luka Modric.

Un autogol al lui Ronard Mar Sigorgonson și două goluri superbe ale lui Christian Eriksen și Robert Skov din Danemarca au dat Danemarcei o victorie meritată cu 3-0 asupra Islandei în meciul UEFA European Nations League din Reykjavik, duminică.

Marcus Berg a egalat la jumătatea reprizei a doua datorită pasului decisiv al lui Emile Forsberg, deoarece stilul mai aventuros al Suediei a reușit după pauză.

Gazdele au râs în cele din urmă chiar dacă înlocuitorul Andrei Kramaric a înscris golul victoriei în minutul 84 după o pasă altruistă a lui Ivan Perisic, care a găsit spațiu pe flancul stâng.

Bosnia și Herțegovina a pus dezamăgirea calificărilor lor la Euro în spatele lor la o remiză de 0-0 pentru Olanda în meciul de duminică al Ligii Națiunilor Unite din grupa A.