Femeile din Irlanda de Nord încheie tabăra de la Marbella cu o înfrângere amicală în fața României | știri despre fotbal

Femeile din Irlanda de Nord au suferit o înfrângere cu 1-0 împotriva României într-un amical de la Marbella.

Carmen Marco a marcat singurul gol al meciului în minutul 63 când a lovit plasa din apropiere dintr-o lovitură de colț.

Irlanda de Nord a avut cea mai bună șansă într-o primă repriză fără goluri și s-a apropiat dureros de a scăpa de impas în minutul 15, când o lovitură liberă răsucită a lui Kirsty McGuinness a lovit bara transversală.

Nadine Caldwell a tras și ea pe lângă poartă la scurt timp, iar șutul lui Lauren Wade a fost trimis în transversală la scurt timp după ce România a luat conducerea, dar echipa lui Kenny Shells nu a reușit să egaleze.

Tabăra de antrenament din Spania este folosită pentru pregătirea pentru Euro 2022 din iulie, când Irlanda de Nord își va face debutul într-un turneu major.

După ce săptămâna trecută a învins Insulele Feroe cu 3-1, Irlanda de Nord a remizat duminică cu 2-2 cu Elveția.

Cum să urmărești WSL pe Sky Sports…

Sky Sports – Toate cele 35 de jocuri vor fi disponibile pe canalele majore Sky Sports, inclusiv Sky Sports Premier League, Sky Sports Football și Sky Sports Main Event.

Sky Sports Digital – Fiți la curent cu cele mai recente știri de la WSL prin SkySpots.com și aplicație, inclusiv funcții exclusive și interviuri, plus acoperire dedicată pe blog în direct și clipuri din jocurile live pe Sky Sports. Puteți urmări gratuit momentele importante ale meciurilor de la fiecare meci WSL din acest sezon pe platformele digitale Sky Sports și pe canalul YouTube.

Sky Sports News – 24 de ore pe zi, șapte zile pe săptămână, fanii Barclays FA WSL se pot bucura de Sky Sports News (Canal 409) de acoperirea editorială și de poveștile regulate ale ligii pe tot parcursul sezonului.

În interiorul WSL – Găzduită de radiodifuzorul și jurnalistul premiat Jessica Creighton, în interiorul WSL Barclays Women’s Football League este un raport cuprinzător despre toate aspectele Barclays Women’s Football League. Emisiunea săptămânală va fi difuzată de joi, 9 septembrie, pe Sky Sports Premier League, iar programul va include previzualizări de jumătate de oră ale meciurilor, analize aprofundate și interviuri exclusive cu jucători. Spectatorii se pot aștepta la acces la culisele, precum și la un rezumat al tuturor acțiunilor din teren și din afara terenului.

Sky Sports Social – Alături de acoperirea și vizibilitatea ligii pe toate canalele de social media ale Sky Sports, există un nou canal dedicat Twitter Încorporați un Tweet Va fi casa întregului conținut Barclays FA WSL de pe Sky Sports.

Pentru a adăuga toate meciurile Barclays FA WSL în calendarul dvs., faceți clic aici.