Indian Sports Wrap, 25 septembrie: Aditi Ashok ratează penalty la campionatul Arkansas

golf

Rogers (SUA): Indienul Aditi Ashok a produs un cartonaș îmbunătățit de patru sub 67 în runda a doua, dar tot nu a reușit să treacă aici la Walmart NW Arkansas.

Tânărul de 24 de ani din Bengaluru a avut un început excelent împușcând patru păsări în intervalul de cinci găuri dintre gaura 11 și 15, după ce a pornit din a 10-a.

Ea a avut și alte două păsări fantomă, în cele 12 găuri rămase, dar combinată cu 2-peste 73 în prima zi a adus-o la 2-sub pentru 36 de găuri și erau încă la mică distanță de linia de tăiere. Săptămâna aceasta s-a încheiat devreme pentru Aditi încă o dată.

Atthaya Thitikul, care a câștigat pentru prima dată Rolex, a beneficiat de funcția Moving Day.

Tânărul de 19 ani a tras o lovitură liberă de 10 sub 61 pentru a egala recordul de campionat cu 18 găuri stabilit pentru prima dată de campionul principal So Yeon Ryu în 2017 și acum are un avans de o lovitură înainte de duminică.

61 este cea mai mică rundă a lui Thitikul din Turul LPGA, depășind recordul ei anterior de 63 cu două lovituri, iar totalul ei de 36 de găuri de 128 este, de asemenea, un nou nivel în profesie.

După ce a scăpat cu 32 pe noua din spate, Thitikul a sprintat prin primele nouă, terminând Eagle-Flying-Flying pentru a învinge runda standard.

Yuka Sasu, care era ca Thiticul, știe ce înseamnă să câștigi la 19 ani. Sasso a devenit membru al LPGA Tour după ce a câștigat US Women’s Open 2021.

Lilia Fu este în amestec pentru al doilea eveniment consecutiv, în ciuda faptului că suferă de unele disconfort la spate. Vu a terminat al doilea la rând 65 în ziua a doua, evidențiind trei păsări drepte pe 16, 17 și 18 și un vultur pe un 5 par-5. În prezent, se află pe locul trei solo.

Nouă jucători au ocupat al patrulea loc sub 10 ani, în special campioana Chevron Jennifer Kupshaw, care caută să obțină a patra victorie din sezonul 2022, și de șase ori câștigătoare a turneului LPGA Danielle Kang.

Kang este la al treilea început de când este supusă unui tratament pentru o tumoare la coloana vertebrală.

Un total de 70 de jucători au făcut reduceri la patru sub, inclusiv Alana Orel și Gabi Lopez.

-Betty

Călărie

Echipa indiană câștigă medalia de bronz la prima apariție în Campionatul Internațional de Legare a Corturilor pentru Femei

NOU DELHI: Echipa indiană de echitație a câștigat o medalie istorică de bronz la prima lor apariție la Campionatele Internaționale de Cort pentru Femei din Wadi Rum, Iordania.

Echipa indiană a fost formată din Ritika Dahiya, Priyanka Bhardwaj și Khushi Singh.

În total, 14 țări au concurat și echipa indiană și-a făcut debutul, echipa terminând la 136 de puncte în spatele medaliatelor de aur Africa de Sud (170,5) și pe locul doi Oman (146), potrivit unui comunicat al Federației Indiene de Echitație. .

În prima zi a competiției, căpitanul suburban și Bhardwaj au concurat în simplu și duo. Echipa se afla pe locul șapte până la sfârșitul competiției în prima zi.

În a doua zi, India a concurat în probe individuale și pe echipe de sabie și a ocupat locul doi cu 24 de puncte. În competiția de simplu, Khushi Singh a ocupat primul loc cu 18 puncte.

Cu o performanță bună în ziua a doua, India a sărit pe locul patru în clasamentul general.

Echipa a concurat în evenimentul Ring, Peg and Sword în ziua a treia și a terminat pe locul doi.

Prezentarea bună continuă a propulsat India pe locul trei în general pentru un bronz istoric la debutul la evenimentul IBF.

-Betty

Tenis

Jeevan pierde finala de dublu în Challenger din Republica Cehă

Jeevan Nedunchezhiyan în parteneriat cu Christopher Rungkat din Indonezia a fost învins cu 3-6, 6-3, [10-4] În finala de dublu de către Vet Kopriva și Jaroslav Pospisil din Republica Cehă la Campionatele Challenger de tenis de 45.730 € din Portugalia.

La Challenger din România, Ramkumar Ramanathan și Luca Margaroli au pierdut cu 7-5, 6-3 în semifinalele de dublu în fața austriecilor Alexander Erler și Lucas Midler.

Rezultate

45.730 Euro Challenger, Braga, Portugalia dublu (finală): Vit Kopriva, Yaroslav Pospisil (CZ) Christopher Rongkat (Ena) și Jevan Nidonchizyan 3-6, 6-3, [10-4].

45.730 Euro Challenger, Sibiu, România Dublu (Semifinale): Alexander Erler și Lucas Midler (UT) peste Luca Margaroli (SUI) și Ramkumar Ramanathan 7-5, 6-3.

15.000 $ ITF dublu masculin, Cancun, Mexic dublu (sferturi de finală): Tristan McCormick (SUA) și Hamish Stewart (Marea Britanie) vs. Andres Andrade (Ecuador) și Siddhant Panthea 6-3, 3-6, [10-6].

READ  La 60 de mile de Ucraina, Biden vede criza refugiaților în Polonia | Știri, sport, locuri de muncă