Oscar 2021 – Vezi lista completă a candidaților!

Premiile Academiei 2021 La doar câteva ore distanță!

După ce sezonul de premiere a fost complet amânat din cauza pandemiei, a apărut Premiile Academiei 2021 Va avea loc în această seară (duminică, 25 aprilie), cu aproape două luni mai târziu decât de obicei.

Nu va exista niciodată o gazdă pentru premiile Oscar, care vor fi transmise în direct din mai multe locații din întreaga lume. Aruncați o privire la designul site-ului web Los Angeles.

Aflați cine conduce evenimentul.

Există câteva categorii competitive în acest an, inclusiv cea mai bună actriță. Aflați de ce această categorie este atât de imprevizibilă!

Iată predicțiile editorului nostru pentru câștigătorii din această seară!

Doar Jared va fi, desigur, un blog direct pentru întregul spectacol, așa că stați la curent cu noi!

Faceți clic în interior pentru lista completă a nominalizărilor la Oscar pentru 2021 …

Cea mai buna poza
„Tată” (Sony Pictures Classics)
„Iuda și Hristosul Negru” (Warner Bros.)
Mank (Netflix)
Minar (A24)
„Nomadland” (Poze reflectorizante)
„Tânără promițătoare” (Focus Features)
„Sunetul metalului” (Amazon Studios)
„Procesul din Chicago 7” (Netflix)

Cel mai bun regizor
Thomas Winterberg („Un alt tur”)
David Fincher („Mank”)
Lee Isaac Chung („Minari”)
Chloe Chow („Nomadland”)
Emerald Fennell („Tânăra promițătoare”)

Cel mai bun actor într-un rol principal
Riz Ahmed (“Sunetul metalului”)
Chadwick Bosman („Fundul negru al lui Ma Rainey”)
Anthony Hopkins („tată”)
Gary Oldman („Mank”)
Stephen Yoon („Minar”)

Cea mai bună actriță într-un rol principal
Viola Davis („Fundul negru al lui Ma Rainey”)
Ziua Andrei („SUA împotriva Billy Holiday”)
Vanessa Kirby („Cut from a Woman”)
Frances McDormand („Nomadland”)
Carey Mulligan („Tânăra promițătoare”)

READ  Netflix în jos: site-ul de streaming a încetat să funcționeze de mii în Marea Britanie

Cel mai bun actor într-un rol secundar
Sacha Baron Cohen (“Procesul din Chicago 7”)
Daniel Kaluuya („Iuda și Hristosul Negru”)
Leslie Odom, Jr. („O noapte în Miami”)
Paul Racey („Sunetul metalului”)
Lakeith Stanfield („Iuda și Hristosul Negru”)

Cea mai bună actriță într-un rol secundar
Maria Bacalova („Borat Subsequent Moviefilm”)
Glenn Close („Hillbilly Elegy”)
Olivia Coleman („Tatăl”)
Amanda Seyfried („Mank”)
Yoon Yoh Jung („Minari”)

Cel mai bun scenariu adaptat
„Borat Subsequent Moviefilm”, Peter Bainham, Sacha Baron Cohen, Gina Friedman, Anthony Haynes, Lee Kern, Dan Maser, Nina Pedrad, Erika Revenuja și Dan Swimmer
„Tatăl” Christopher Hampton, Florian Zeller
„Nomadland”, Chloe Chow
„Într-o noapte la Miami”, Kemp Bowers
„Tigrul alb”, Bahrani Ramen

Cel mai bun scenariu original
„Iuda și Hristosul Negru”, Will Pearson, Shaka King, Keith Lucas și Kenneth Lucas
Minary, Lee Isaac Chung
„Tânără promițătoare”, Emerald Fennell
„Sunetul metalului”, Abraham Marder, Darius Marder, Derek Cianfrance
„The Chicago Trial 7”, Aaron Sorkin

Cel mai bun lungmetraj internațional
Un alt tur (Danemarca)
Better Days (Hong Kong)
Colectiv (România)
„Omul care și-a vândut pielea” (Tunisia).
– Quo Vadis, Aida? (Bosnia si Hertegovina)

Cel mai bun lungmetraj de animație
Înainte (Pixar)
„Peste Lună” (Netflix)
„Oaia Shaun: Farmageddon” (Netflix)
„Suflet” (Pixar)
„Wolfwalkers” (Apple TV Plus / GKIDS)

Cel mai bun film documentar
Colectiv (Magnolia Pictures & Shark)
„Crip Camp” (Netflix)
Agentul alunițelor (Gravitas Ventures)
„Profesorul meu de caracatiță” (netflix)
Time (Amazon Studios)

Cel mai bun subiect documentar scurt
Colette (călătorie în timp fără limite)
„Un concert este o conversație” (Breakwater Studios)
„Non-split” (câmp vizual)
„Hunger Ward” (documentare MTV)
„Cântecul de dragoste al lui Latasha” (Netflix)

READ  Riz Ahmed married the wife of Fatima Farahin Mirza Sara

Cel mai bun scurtmetraj de animație
Burrow (Disney Plus / Pixar)
„Genius Loci” (Kazak Productions)
Dacă se întâmplă ceva, te iubesc (Netflix)
Opera (monștri și nativi deopotrivă)
„Da-Oameni” (CAOZ hf. Hólamói)

Cel mai bun scurtmetraj live
“Sentiment”
Camera de mesaje
“prezentul”
„Doi străini îndepărtați”
„Ochiul alb”

Cea mai bună melodie originală
„Luptă pentru tine” („Iuda și Hristosul Negru”)
„Hear my voice” („Chicago Trial 7”)
Hsavík („Concursul Eurovision”)
„Io Si (Văzut)” („Viața dinainte”)
„Vorbește acum” („o noapte în Miami”)

Cea mai bună coloană sonoră
„Da 5 Bloods”, Terence Blanchard
Mank, Trent Resnor, Atticus Ross
„Minari”, Emile Moseri
„Știri mondiale” de James Newton Howard
„Sufletul”, Trent Resnor, Atticus Ross, John Baptiste

Cel mai bun sunet
Greyhound, Odin Benitez, Jason King, Christian P. Minkler, Michael Minkler și Jeff Sawyer
“Mank”, Raine Claes, Jeremy Molled, David Parker, Nathan Nance, Drew Konin
„Știrile lumii”, John Pritchett, Mike Prestwood Smith, William Miller, Oliver Tarney și Michael Ventum
„Sufletul”, Coya Elliott, Raine Claes, David Parker, Vince Carew
„Sunetul metalului”, Philip Blath, Nicholas Becker, Jaime Baksht, Michel Kotolink, Carlos Curtis și Carolina Santana

Cel mai bun design de modă
Emma, ​​Alexandra Byrne
„Mank”, Trish Summerville
„Fundul a ceea ce negru ploios”, a spus Ann Roth
– Mulan.
„Pinocchio” de Massimo Cantini Parini

Cea mai bună cinematografie
„Iuda și Hristosul Negru” de Sean Bobbitt
„Deficiență”, Eric Messerschmidt
„Știrile lumii”, Dariush Volski
„Nomadland” Joshua James Richards
„The Chicago Trial 7”, Phedon Papamichael

Cea mai bună editare de film
Tată, Yorgos Lambrinus
„Nomadland”, Chloe Chow
„Tânăra promițătoare”, Frederic Thoraval
„Sunetul metalului”, de Mikel AG Nielsen
„The Chicago Trial 7”, Alan Baumgarten

READ  Un al treilea monolit misterios a apărut în California, după descoperiri din Utah, România

Cel mai bun machiaj și coafură
Emma, ​​Maryse Langan
„Hillbilly Elegy”, Erin Krueger McKash, Patricia Dehany, Matthew Mungle
„Bottoms of Ma Rainy Black”, Matiki Noses, Mia Neal, Larry M. Cherry
„Mank”, Kimberly Sittery, Gigi Williams
Pinocchio, Dalia Cooley, Anna Kipper, Sebastian Lochmann și Stephen Murphy

Cel mai bun design de producție
„Tatăl” Peter Francis, Cathy Featherston
„Fundul a ceea ce Rainey este negru”, Mark Riker, Karen O’Hara, Diana Stoton
„Mank” de Donald Graham Burt și Jean Pascal
„Știrile lumii” de David Crank și Elizabeth Kennan
Tenet, Nathan Crowley, Cathy Lucas

Cele mai bune efecte vizuale
„Dragoste și monștri”, Genevieve Camilleri, Brian Cox, Matt Everett, Matt Sloan
„The Midnight Sky”, Matt Casmere, Chris Lawrence, Dave Watkins, Max Solomon
„Mulan”, Sean Faden, Anders Langlands, Seth Murray, Steve Ingram
„Evan cel singuratic”, Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones, Santiago Columb și Martinez
Tenet, Andrew Jackson, Andrew Lockley, Scott R Fisher, Mike Chambers

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *