Programul calificărilor UEFA Euro 2024: Rezultate, clasamente ale calificărilor UEFA Euro

Calificările UEFA Euro 2024 sunt aici și ești în locul potrivit pentru grupe, meciuri și rezultate.

Italia a învins Anglia la loviturile de departajare pentru a câștiga Euro 2020 și licitează să devină primele câștigătoare repetate după Spania în 2008 și 2012.

[ MORE: Breaking down Premier League title race ]

Anglia este în continuare în căutarea primului Campionat European și va fi favorizată să iasă din Grupa C cu Italia menționată mai sus plus Ucraina, Macedonia de Nord și Malta.

Țările de Jos și Franța se află, de asemenea, într-un grup fierbinte care include Republica Irlanda și foștii campioni Grecia, precum și Gibraltar.

Un număr de țări și-au asigurat play-off-uri nu mai proaste datorită performanței lor în UEFA Nations League: Olanda, Grecia, Italia, Spania, Scoția, Georgia, Croația, Turcia, Serbia și Kazahstan.



Programul calificărilor EURO 2024

joi, 23 martie

Kazahstan 1-2 Slovenia
Slovacia 0-0 Luxemburg
Italia 1-2 Anglia – Video, Evaluări jucători în timp ce Kane bate recordul lui Rooney
Danemarca 3-1 Finlanda
Portugalia 4-0 Liechtenstein
San Marino 0-2 Irlanda de Nord
Macedonia de Nord 2-1 Malta
Bosnia și Herțegovina – 3-0 Islanda

Vineri 24 martie

Bulgaria vs. Muntenegru – 13:00 EST
Gibraltar vs. Grecia – 15:45 ET
Moldova – Insulele Feroe – 3:45 pm ET
Serbia – Lituania – 15:45 ET
Austria – Azerbaidjan – 15:45 ET
Suedia vs. Belgia – 15:45 ET
Republica Cehă vs Polonia – 15:45 ET
Franța – Țările de Jos – 15:45 ET

Sambata 25 martie

Scoția vs Cipru – 10:00 ET
Israel vs. Kosovo – 13:00 ET
Armenia vs. Turcia – 13:00 ET
Belarus vs. Elveția – 13:00 ET
Spania și Norvegia – 3:45 p.m. ET
Croația vs. Țara Galilor – 15:45 ET
Andorra vs România – 15:45 ET

READ  Healy a fost lăsat în afara echipei irlandeze

Duminică 26 martie

Kazahstan – Danemarca – 9 a.m. ET
Anglia vs Ucraina – Noon ET
Liechtenstein – Islanda – Nr. ET
Slovenia – San Marino – Nr. ET
Slovacia vs. Bosnia și Herțegovina – 14:45 ET
Irlanda de Nord vs Finlanda – 14:45 ET
Luxemburg vs Portugalia – 14:45 ET
Malta vs. Italia – 14:45 ET

luni 27 martie

Muntenegru vs Serbia – 14:45 ET
Olanda vs. Gibraltar – 14:45 ET
Polonia vs Albania – 14:45 ET
Austria – Estonia – 14:45 ET
Suedia – Azerbaidjan – 14:45 ET
Moldova vs Republica Cehă – 14:45 ET
Ungaria vs. Bulgaria – 14:45 ET
Republica Irlanda vs Franța – 14:45 ET

marti 28 martie

Georgia vs Norvegia – Noon ET
Țara Galilor vs Letonia – 14:45 ET
România vs Belarus – 14:45 ET
Elveția vs. Israel – 14:45 ET
Kosovo vs Andorra – 14:45 ET
Turcia vs. Croația – 14:45 ET
Scoția vs Spania – 14:45 ET


Clasamentul de calificare la Cupa Națiunilor Europene 2024

Grupa A

Spania
Scoţia
Norvegia
Georgia
Cipru

Grupa B

Olanda
Franţa
Republica Irlanda
Grecia
Muntele Tarek

Grupa C

Italia
Anglia
Ucraina
Macedonia de Nord
Malta

grupa d

Croaţia
Wells
Armenia
curcan
Letonia

Grupa E

Polonia
Republica Cehă
Albania
Insulele Feroe
Moldova

Grupa F

Belgia
Austria
Suedia
Azerbaidjan
Estonia

Grupa G

Ungaria
Serbia
muntele negru
Bulgaria
Lituania

grupa h

Danemarca
Finlanda
Slovenia
Kazahstan
Irlanda de Nord
San Marino

Primul grup

Elveţia
Israel
România
Kosovo
Bielorusia
Andorra

grupul J

Portugalia
Bosnia si Hertegovina
Islanda
Luxemburg
Slovacia
Liechtenstein

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *