Raportul meciului Anglia MU19s vs România

Amario Cozier-Dubiri, Jamie Donnelly, Leo Casteldine, Kean Best și Will Lancashire au marcat la Marbella Football Centre.

Anglia Under-19 și-a început săptămâna meciurilor din Spania într-un mod impresionant, învingând România cu 6-0 miercuri seara.

Amario Cozier-Dubiri, Jamie Donnelly, Leo Castledine, Kian Best și Will Lancashire au marcat pentru Young Lions de la Marbella Football Centre.

Anglia a luat conducerea în primul minut prin Cozier Dubery, când tânărul de la Arsenal și-a deschis corpul și a tras un șut cu piciorul stâng pe lângă portar.

Cozier-Duberry a jucat un rol în care Young Lions și-a dublat avantajul chiar înainte de sfertul de oră, când portarul a șters centrarea și Donnelly a valorificat greșeala, dar a introdus mingea prin corpuri pentru a marca.

Echipa lui Simon Rask a făcut 3-0 în minutul 37, când Castledine a reușit cu capul la o centrare strălucitoare a lui Kian Best de la mică distanță.

Donnelly a marcat cel de-al doilea gol al meciului la începutul reprizei secunde, când a trimis acasă dintr-o lovitură de colț care a fost eliminată doar pe jumătate.

Best a marcat apoi al cincilea gol cu ​​un șut puternic de la 25 de metri, șutul său lovind acoperișul fileului imediat după ora.

Scorul s-a încheiat cu mai puțin de 20 de minute înainte de finalul meciului când Will Lancashire a marcat de la distanță scurtă după un atac din partea dreaptă.

Următorul pentru Anglia MU19 este un meci împotriva Japoniei sâmbătă (13:00 GMT), înainte de a încheia călătoria împotriva Mexicului, marți, 21 noiembrie (17:00 GMT).

Anglia: 1 Ben Cisse (West Bromwich Albion), 2 Kean Best (Preston North End), 4 Jack Henshilwood (Brighton & Hove Albion), 5 Ashley Phillips (Tottenham Hotspur), 7 Amario Cozier Dubery (Arsenal), 8 Jimmy Donnelly (Tottenham Hotspur) ).), 9 Dominic Ballard (Reading, împrumutat de la Southampton), 15 Alfie Dorrington (Tottenham Hotspur), 16 Noel Back (New England Revolution), 17 Callum Scanlon (Liverpool), 19 Leo Castledine (Chelsea).

READ  Nuvar se pregătește să construiască cea mai mare centrală solară din România

Alternative: 10 Kobe Maino (Manchester United) către Donnelly (60), Romain Essie (Millwall) către Ballard (60), Joshua Duffus (Brighton & Hove Albion) 14 către Hinshelwood (60), Ronnie Stater (Chelsea) către Kozier Dubery (60) , Will Lancashire (20). Tottenham Hotspur) pentru Castelladine 60, 3 Lino Souza (Arsenal) pentru Pac 71, 6 Max Allen (Manchester City) pentru Best 71, 12 Jacob Wright (Manchester City) pentru Phillips 71.

Alternative neutilizate: 13 Elijah Harrison (Manchester United), 21 Luca Guenther (Tottenham Hotspur), 22 Matthew Young (Sunderland).

Antrenor: Simon Rusk

Obiective: Amario Cozier-Dubiri 1, Jimmy Donnelly 14, 52, Leo Castledine 37, Kian Best 61, Will Lancashire 71.