România – Ungaria 24-26. Cele trei culori se termină în Main Group 2 la Euro 2020

Ungaria a învins și România în Euro 2020, 26-24. Echipa tricoloră nu a știut să gestioneze finalul meciului, așa că a pierdut al patrulea meci în turneul final și va termina ultimul în grupa principală.

România – Ungaria 24-26

România se pregătește să încheie unul dintre cele mai slabe campionate europene din istorie. Meciul cu Ungaria a fost o șansă bună de reabilitare după tot ce s-a întâmplat până acum, chiar dacă miza nu a fost atât de mare, dar Tricolorul nu a trecut nici testul de mândrie.

Dezvoltarea a fost mai bună decât în ​​meciurile din Germania și Croația, dar au existat încă mari contradicții între jucători. Golul a fost excepțional în prima repriză, deoarece a reușit să depășească 40% la sfârșitul primei reprize. Individual, Denisa Dido a terminat 55% după primele 30 de minute. Astfel, România a terminat pentru prima dată într-un avantaj de meci în Euro 2020 după prima repriză, cu un scor de 14-13.

În a doua jumătate, rolul Lorenei Ostas a fost înalt și a devenit practic golgheterul echipei naționale în primul ei Campionat European. Evenimentul Axis a ajutat România să rămână în joc, chiar dacă Ungaria a preluat conducerea. De cele mai multe ori, însă, egalarea a fost marcată, pentru ultima oară în minutul 54, cu un scor de 22-22.

La un final incitant al jocului, România avea încă nevoie de un lider. Cu câteva excepții, nici Cristina Nigo nu s-a ridicat la nivelul său în acest meci, iar Elisa Pucci și Christina Lasloe, la rândul lor, nu au putut suplini lipsa de căpitan. Mai rapidă, mai entuziastă și mai inspirată, Ungaria a ieșit cu 5 minute înainte de final și nu a cedat până în minutul 60. Așa că România a suferit o altă înfrângere, care s-a adăugat tristeții după aceea. Turneul final. Meciul de mâine cu Olanda, de la ora 17:00, va fi doar un antrenament. Nimic nu poate schimba clasamentul, cele trei culori vor termina ultimele în grupa principală 2.

READ  Două filme românești câștigă premii la Festivalul Internațional de Film de la Sofia din 2021

România – Ungaria era în format LIVE TEXT pe prosport.ro

România a avut un final slab al jocului, Ungaria a reușit să iasă și să câștige în final 26-24. România a terminat pe ultimul loc în grupa principală.

Ungaria a intrat în ultimele 5 minute cu un scor de 24-22. Situația a devenit complicată pentru România.

Christina Nego A fost luat de la om la om. Bogdan Burcia a cerut imediat un timeout. Soluția de bază propusă este îndeplinită cu un nou obiectiv de Lorena Ostase pentru 22-22.

Lauren Ostas A mai jucat un meci peste media echipei. Axis a atins 7 goluri: scorul este 21-21.

Christina Nego O aruncare de 7 metri în minutul 50 a ratat un scor de 20-21.

Lauren Ostas Si Christina Laslow Au adus două goluri succesive în România și au marcat din nou 20-20 în minutul 48. Finalul a fost anunțat plin de suspans.

Limita de timp cerută de Bogdan BurciaDupă ce Ungaria a ajuns la 20-18 în minutul 44.

Trio-ul nu a marcat timp de 6 minute, iar naționala Ungariei a revenit la conducere în minutul 42, după 18-17.

În inferioritate numerică, Ungaria a egalat în minutul 39, 17-17.

distanţă Anka PoloCare În prima parte, este perceptibil și Lauren Ostas. Anna Maria Saffo Am intrat în apărare.

Laura Bubba El ajunge din nou în extrema dreaptă și menține primul actor cu un avantaj de două goluri, 16-14. Denisa Dido Cu 57%.

Lauren Ostas Până la 5 goluri. Axa României a marcat primul gol al meciului, din nou.

În pauza de joc, să aruncăm o privire asupra statisticilor tricolore:

România are un avantaj în cabine: 14-13.

Ungaria a fost interzisă timp de aproximativ 7 minute și Christina Nego Acesta plasează un avantaj de două goluri pe tabela de marcaj, 14-12. Tricolorul este, de asemenea, datorită portarilor, care au acumulat deja nouă spectacole. Denisa Dido 55%, cu 6 abordări în 11 aruncări.

Momente bune de joc pentru cele trei culori. Sosește o muncă legată de atac Lauren Ostas, Și Axa primește România pentru prima dată în avantaj, 13-12.

READ  „Am avut o discuție cu reprezentanții DDB

După minutele bune de alergare de după remiză, România a revenit la același nivel cu Ungaria, 12-12. Christina Laslow Surprize cu o aruncare din centrul drept.

Sonya Seraficino A avut momente bune de joc și a terminat două lucrări consecutive cu un gol. România a revenit la golul 8-9 și 9-10.

Christina Nego Scoruri cu o lovitură de la picioare, 7-9, dar România acumulează și a treia eliminare. Ultimul a fost văzut înainte Laura Bubba.

Este un alt meci între România și Ungaria în care cei doi maghiari extremi înscriu foc automat. dragă Si Lukacs Au adunat deja 6 goluri, iar Ungaria a condus 3 în minutul 16, cu scorul de 9-6. Denisa Dido Are un afișaj excepțional și împiedică adversarul să se lovească de echipe mai mari.

Într-un moment în care jocul nu mergea bine, camperul Tri-Color a făcut, de asemenea, o modificare greșită. Deci încă două minute de excludere pentru România. Dar Lauren Ostas Reducerea întârzierii, 5-7.

În inferioritate numerică, România este încărcată de Lukacs, scorul este 4-7.

Primele 10 minute ale meciului s-au încheiat cu Ungaria cu 2-6 în avantaj. Eliza Pucci A fost îndepărtat 2 minute.

Scorul a fost restabilit în minutul al șaptelea: 3-3. Nicoletta Denko Profitați de contraatac.

Ungaria a început mai bine meciul, marcând două mișcări rapide. Christina Nego România a spart gheața în al treilea minut, scorul 1-2.

Meciul România-Ungaria a început cu atacul Neagu & Co.

De la finalul meciului cu Ungaria până la începutul meciului cu Olanda, cele trei culori vor avea 16 ore de recuperare. „După o pauză de 3 zile, vom avea două meciuri în mai puțin de 20 de ore. Nu este un program care ne place deloc sau este în interesul jucătorilor și al handbalului”, Reacția Cristinei Nego astăzi.

READ  România centrală: Festivalul de Jazz Bran Castle revine cu o nouă ediție în august

Înainte de meciul România-Ungaria, clasamentul era următorul: 1. Norvegia – 8 puncte, 2. Croația – 6 puncte, 3. Olanda – 4 puncte, 4. Germania – 4 puncte, 5. Ungaria – 0 puncte, 6. România – 0 s.

În primul meci al zilei de la Kolding, Olanda a învins Germania cu 28-27.

România și Ungaria au fost concurenți în trei finale în ultimii 4 ani. În Euro 2016, echipa națională a câștigat 29-21, iar Ungaria a egalat la Euro 2018, când a învins România cu 31-29, într-un meci de coșmar pentru Nigo, care a fost grav rănit și ulterior ratat timp de aproape 11 luni. Cu toate acestea, după acest scor, cele trei culori au continuat în semifinale. În cele din urmă, în Cupa Mondială din 2019, Neagu a fost decisiv și a câștigat în ultima secundă, 28-27.

Este un meci special și nu avem nimic de pierdut. Evident, nu mai putem ajunge la cele mai bune șase echipe naționale din Europa, ceea ce ne-am dorit la început. Poate cu această presiune de pe umeri vom juca cu mai multă libertate „., Spuse Eliza Pucci.

România și Ungaria sunt singurii doi actori din cei 12 calificați în runda principală fără puncte.

România a anunțat o schimbare la acest meci. Alexandra Dindiligan este înlocuită de Ana Maria Țicu.