Urmărește Israel vs România: Transmisiune în direct a calificărilor la Euro 2024 – Cum să urmărești și să remiți în flux în Liga Majoră și sporturi universitare

Pancho Arena este pregătită să găzduiască o confruntare interesantă de weekend între gazdele Israel și România, sâmbătă, într-un meci de calificare la Euro 2024. Românii intră în weekend ocupând locul al doilea în clasamentul Grupei I cu 16 puncte în opt meciuri până acum în sezon. datorită unui record general de patru victorii și patru egaluri. În ultimul lor meci de calificare, România a găzduit Andorra pe 15 octombrie pe Arena Națională, unde golurile lui Nicolae Stanciu, Giannis Hagi, Răzvan Marin și Florinel Koeman au înscris toate cele trei puncte într-o victorie cu 4-0 acasă. Între timp, ultimul meci dintre Israel și România a fost pe 9 septembrie, tot pe Arena Națională, unde Denis Alibec a marcat un gol pentru a-i pune pe români în avantaj cu 1-0 în minutul 27. Ulterior Oscar Galuch a egalat pentru echipa israeliană în minutul 53. minut, așa că cele două echipe au împărțit punctele.