Urmăriți Africa de Sud vs România: Cupa Mondială de Rugby în flux live, canal – Cum să vizionați și să transmiteți în flux Major League și sporturi universitare

Cupa Mondială de Rugby 2023 va continua sâmbătă dimineață, Africa de Sud înfruntând România în Grupa A. România ocupă în prezent ultimul loc în clasamentul grupei după ce a pierdut primul meci cu Irlanda cu scorul de 82-8. Singurele puncte pe care le-a înscris România în meci au venit de la Gabriel Rubano cu o încercare în minutul trei de joc și o lovitură de pedeapsă în minutul 21. La momentul penalty-ului, România era cu 19-8 în minus și nu a mai putut înscrie. Cu un avantaj de 74 de puncte față de Irlanda, România va avea mult de lucru pentru a urca în clasament și a ieși din faza grupelor.

Cum să urmărești astăzi Africa de Sud și România la Cupa Mondială de Rugby 2023:

Data meciului: 17 septembrie 2023

timp de joc: 9:00 ET

televiziune: CNBC

Transmisiune live a meciului Africa de Sud-România pe Fubo: Începeți încercarea gratuită astăzi!

Africa de Sud ocupă în prezent locul doi în clasamentul grupelor după ce a învins Scoția în primul meci din faza grupelor cu scorul de 18-3. Manny Lebouk a marcat două goluri din penalty-uri pentru a deschide scorul pentru Africa de Sud. Pieter-Steph du Toit și Kurt-Lee Arendse au marcat câte o încercare, după ce Scoția a câștigat trei puncte din penalty. François de Klerk a marcat cu o conversie după încercarea lui Arendse de a-și ajuta echipa să-și asigure o victorie și trei puncte la numărul echipei.

Aceasta va fi prima întâlnire dintre aceste două țări. România va trebui să câștige dacă dorește să aibă șanse corecte de a merge înainte pentru a juca Cupa Mondială.