Video | Atletico Madrid 1-0 Barcelona. Gafa lui Ter Stegen a stabilit meciul pentru Wanda Metropolitano

• Liga 1: Sibiu – AstraDuminică, ora 17:00, Digi Sport 1

• Liga 1: CFR Cluj – UTA AradDuminică, 20:00, Digi Sport 1

Madridul a avut prima șansă de a se potrivi în minutul 12, prin Llorente, care a lovit bara transversală din poziția sa perfectă. Griezmann i-a dat Barcelona răspunsul trimițând mingea peste poarta lui Oblak.

Messi ar fi putut înscrie egalarea în minutul 41, dacă lovitura sa liberă ar fi fost la doar câțiva centimetri de cealaltă parte a stâlpului.

Gazdele s-au putut înregistra și prin Carrasco. La sfârșitul primei reprize, belgianul a profitat de o ieșire greșită de la Ter Stegen și a înscris în poarta goală.

După acest meci, Atletico Madrid a urcat pe locul doi cu 20 de puncte și a egalat cu căpitanul Real Sociedad. Cu 11 puncte, Barcelona a menținut zece puncte, la patru puncte distanță de locurile din Europa.

Minutul 60: După un duel cu Clement Lenglet, Angel Correa a căzut pe piciorul lui Gerard Pique, iar fundașul spaniol nu a mai putut continua meciul. Înlocuit de Sergino Dest.

Minutul 46: Jocul a fost reluat!

Minutul 45 + 2: Oprește-te!

45 + 1 min: Gol – Atlético! Carrasco profită de o ieșire greșită de la Ter Stegen și lovește 40 de metri în poarta goală.

Minutul 41: Messi a ratat o mare oportunitate! Argentinianul Deckar primește o pasă superbă de la Jordi Alba, dar nu reușește să-l învingă pe Oblak.

READ  Consiliul de Finanțe al României vede deficitul bugetar pentru acest an la peste 7% din PIB

Minutul 12: O mare oportunitate pentru Atlético de Madrid. Llorente lovește bara cu Ter Stegen.

Minutul 1: fluierul de start!

Actualizare 21:10 – echipe de start:

• Atletico Madrid: Oblak – Trippier, Savic, Gimenez, Hermoso – Llorente, Koke, Saul, Carrasco – Joao Felix, Correa
  • Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Pique, Lenglet, Alba – Pjanic, de Jong – Dembele, Messi, Pedri – Griezmann

Cu patru victorii succesive în turneu, Atletico Madrid vrea să învingă și Barcelona, ​​care a avut un început de sezon fluctuant. Sub Ronald Koeman, catalanii sunt în prezent optimi, cu două meciuri scurte. Atletico are și două jocuri, dar are șase puncte față de Barcelona și se află pe locul trei.

Luis Suarez nu se va putea duela cu foștii săi coechipieri la Camp Nou, Covid19 infecție.

Transmisie în direct a Atletico Madrid – Barcelona, ​​de la ora 22:00, pe stadionul Digi Sport 1. Echipe potențiale

• Atletico Madrid: Oblak – Trippier, Felipe, Gimenez, Hermoso – Llorente, Koke, Saul, Carrasco – Felix, Correa
  • F.C.B: Ter Stegen – Dest, Pique, Lenglet, Alba – Pjanic, de Young – Dembele, Messi, Pedri – Griezmann

Meciurile din La Liga pot fi urmărite în direct pe canalele Digi Sport și în format video live pe digisport.ro.

Clasamentul ligii spaniole

Etichete: Atletico Madrid Si F.C.B Si Videoclipul Ligii Si Meciurile din Barcelona Si Meciuri de ligă