Barnsley 2-2 Cardiff City: Mick McCarthy luptă cu Bluebirds pentru a reveni la punct | știri despre fotbal

Un meci palpitant cu patru goluri în Barnsley s-a încheiat cu 2-2, când Cardiff l-a lovit pe Mick McCarthy venind din două goluri în spatele lui Oakwill.

Înainte de pauză datorită loviturii de cap a lui Mads Andersen, Tikes și-a dublat avantajul după a doua repriză, în timp ce Cole Woodrow a marcat dintr-o lovitură liberă a lui Alex Mowat.

Sheyi Ojo a tras apoi una spre Bluebirds înainte de ora marcată. Keffer Moore l-a urmat și l-a egalat pe Cardiff cu o lovitură de cap liberă cu puțin peste 20 de minute înainte de meci.

Echipa lui Barnsley a rămas aceeași față de echipa care a învins-o pe Norwich în Cupa FA în weekend.

imagine:
Cardiff s-a luptat să tragă 2-2 cu Barnsley

Noul antrenor al orașului, McCarthy, a făcut patru schimbări față de echipa care a pierdut în fața Queens Park Rangers săptămâna trecută. Joel Pagan l-a înlocuit pe Joe Bennett, iar Junior Hoylett a intrat în locul lui Max Waters, favorizându-i pe Eden Flint și Ojo în fața lui Sean Morrison și Harry Wilson, ambii coborâți de pe bancă.

Barnsley a crezut că au rupt impasul la începutul minutului opt. Echipa lui Tykes a lovit mingea peste linia porții, dar arbitrul Andy Woolmer a calculat un fault pentru șutul său asupra portarului de la Cardiff, Alex Smithies.

Un meci cu șanse reduse în bursele de deschidere, Andersen a luat gazdele în avantaj în minutul 19. Apucând o centrare a lui Dominic Fraser, danezul a marcat primul său gol la Barnsley.

Oaspeții păreau să răspundă în minutul 22. Perry Ng a încercat să egaleze, dar fără rezultat, Mawat a blocat șutul, iar coechipierul său Blue Fouls, Will Foulkes, nu a reușit să întoarcă recuperarea.

READ  Iga Swiatek menține apărarea Indian Wells pe drumul cel bun cu victoria asupra Soranei Cîrstea pentru a ajunge în semifinale

Hoilett l-a urmat cu o șansă în celălalt capăt. Atacantul de la Cardiff a întâlnit o centrare Volkswagen, dar a reușit să-și îndrepte efortul doar în minutul 40.

Cardiff a făcut prima schimbare seara la Oakwell, când Hulett a fost înlocuit de Josh Murphy în minutul 50.

Barnsley și-a dublat avantajul la scurt timp după a doua repriză. Woodrow a marcat primul său gol al anului cu o lovitură de cap dintr-o lovitură liberă a lui Mewat în minutul 52.

Ojo a redus avantajul pentru Cardiff în minutul 57. Extremul a profitat de poartă dintr-o centrare a lui Murphy, în timp ce Cardiff a redat meciul către partea din South Yorkshire.

Portarul lui Barnsley, Brad Collins, a fost forțat să facă o salvare rapidă, în timp ce în minutul 59 a refuzat lovitura de cap a lui Moore de la distanță.

Moore a egalat rapid partea din sudul Țării Galilor, marcând dintr-o lovitură de cap liberă, fostul atacant Barnsley uniform cu Cardiff când a întâlnit o centrare a lui Joe Rales.

Callum Styles a avut ultima încercare reală a meciului, dar mijlocașul lui Barnsley a putut trage o minge înaltă și lată în poarta din spate, în timpul opririi.

Ce au spus managerii …

Barnsley Valerian Ismail: „Evident că suntem pe drumul cel bun în acest moment. Am dominat meciul și le-am luat lupta. Punctul de cotitură a fost vina arbitrului și mi-a cerut scuze după meci. Trebuie să acceptăm lipsa tehnologiei VAR în turneul. „

„Dacă îi dau lui Cardiff o lovitură fixă, va fi ca și cum ai da un penalty și este foarte greu de apărat. Am luptat din greu, dar am pierdut controlul jocului. Cardiff a ieșit de nicăieri și am făcut greșeli. Este o senzație mixtă în această seară. trebuie să fie mai clinic, dar este un proces de învățare. „Altele pentru bărbați”.

READ  Urmăriți meciul Sheffield United împotriva Liverpool - Transmisie live pe internet și informații TV internaționale - Liverpool FC

Cardiff Mick McCarthy: „Sunt mulțumit de acest punct de astăzi. Cu toții putem învăța puțin din angajamentul și hotărârea Barnsley. Felul în care ne-am întors și am răspuns, spun că am luptat cu focul. Vom reuși doar împreună și vom Am arătat o disponibilitate reală pentru a obține un punct din joc.

„Sper că rezultatul le va oferi multă încredere. Extragerea de aici nu rezolvă tot ce se întâmpla. Aveam în continuare plasele noastre. Există părți ale jocului pe care Barnsley le-a preluat controlul, dar trebuie să le dau jucătorilor reale credit pentru luptă. A fost un joc greu și toți au trebuit să facă față. „Ați ales echipa cu ceea ce ați văzut în antrenament în ultimele două zile. Am anulat un punct foarte bun astăzi”.