Calificări la Cupa Mondială 2022 | Meciurile europene în direct la televizor

Campania de calificare pentru Cupa Mondială 2022 pentru echipe din întreaga lume se reia pe măsură ce divizia europeană se încălzește și toate cele patru națiuni caută un loc în Qatar iarna viitoare.

Fiecare echipă va juca de trei ori în săptămâna viitoare, cel puțin două playoff-uri competitive calificându-se pentru pauza internațională.

Anglia va fi disperată să revină în fluxul competitiv după două turnee extraordinare din ultimii trei ani. Scopul va fi să continuăm traiectoria ascendentă și să mergem cu un pas mai departe de al doilea în Cupa Mondială 2022.

Scoția se confruntă cu o luptă pentru calificare, dar a început puternic, deși Țara Galilor și Irlanda de Nord se confruntă cu teste dure dacă vor să ajungă în Qatar.

Fiecare joc va fi prezentat în direct printr-o varietate de canale și suntem la îndemână pentru a vă aduce toate datele cheie ale jurnalului și pentru a ne asigura că nu pierdeți niciodată un moment.

RadioTimes.com vă aduce programul complet al meciurilor de calificare la Cupa Mondială Europeană 2022, inclusiv fiecare meci pe care îl puteți urmări în direct în Marea Britanie și vă vom ține la curent pe tot parcursul sezonului.

Pentru mai multe funcții, consultați: Cei mai buni jucători din lume 2021 | Cei mai buni jucători din Premier League 2021 | Cei mai bine plătiți jucători din lume 2021 | Cei mai bine plătiți jucători din Premier League 2021

Calificările Cupei Mondiale 2022 în direct la televizor

Tot timpul Marea Britanie. Jocurile fără un canal specific vor fi afișate pe Buton roșu Sky Sports.

A 4-a zi

Miercuri 1 septembrie

Grupa A
Luxemburg – Azerbaidjan (19:45)
Portugalia – Republica Irlanda (19:45) Sky Sports Premier League

grupa d
Kazahstan – Ucraina (ora 15:00)
Franța – Bosnia și Herțegovina (19:45)

F. Grup
Danemarca – Scoția (19:45) Fotbal Sky Sports / Evenimentul principal
Insulele Feroe – Israel (19:45)
Moldova – Austria (19:45)

Grupa G
Letonia – Gibraltar (19:45)
Norvegia – Olanda (19:45) Sky Sports Evenimentul principal
Turcia – Muntenegru (19:45)

grupa h
Malta – Cipru (19:45)
Rusia – Croația (19:45)
Slovenia – Slovacia (19:45)

READ  Previzualizare: România U23 vs Noua Zeelandă U23

Joi 2 septembrie

grupa b
Georgia – Kosovo (ora 17:00) Fotbal Sky Sports
Suedia – Spania (19:45) Sky Sports Premier League

grupa C
Italia – Bulgaria (19:45)
Lituania – Irlanda de Nord (19:45) Fotbal Sky Sports / Evenimentul principal

Grupa E
Republica Cehă – Belarus (19:45)
Estonia – Belgia (19:45)

Primul grup
Andorra – San Marino (19:45)
Ungaria – Anglia (19:45) ITV
Polonia – Albania (19:45)

J. Grup
Islanda – România (19:45)
Liechtenstein – Germania (19:45)
Macedonia de Nord – Armenia (19:45)

Ziua 5

Sâmbătă, 4 septembrie

Grupa A
Republica Irlanda – Azerbaidjan (ora 17:00) Fotbal Sky Sports
Serbia – Luxemburg (ora 17:00)

grupa d
Finlanda – Kazahstan (ora 17:00) Fotbal Sky Sports
Ucraina – Franța (19:45) Sky Sports Premier League

F. Grup
Insulele Feroe – Danemarca (19:45)
Israel – Austria (19:45)
Scoția – Moldova (19:45) Fotbal Sky Sports

Grupa G
Letonia – Norvegia (ora 17:00) Sky Sports Premier League
Gibraltar – Turcia (19:45)
Olanda – Muntenegru (19:45)

grupa h
Cipru – Rusia (ora 14:00)
Slovenia – Malta (ora 17:00)
Slovacia – Croația (19:45)

Duminică 5 septembrie

grupa b
Kosovo – Grecia (19:45)
Spania – Georgia (19:45)

grupa C
Bulgaria – Lituania (ora 17:00)
Elveția – Italia (19:45) Fotbal Sky Sports

Grupa E
Belarus – Țara Galilor (ora 14:00) Fotbal Sky Sports
Belgia – Republica Cehă (19:45)

Primul grup
Albania – Ungaria (ora 17:00)
Anglia – Andorra (ora 17:00) ITV
San Marino – Polonia (19:45)

J. Grup
Islanda – Macedonia (ora 17:00)
Germania – Armenia (19:45)
România – Liechtenstein (19:45)

A 6-a zi

Marți, 7 septembrie

Grupa A
Azerbaidjan – Portugalia (ora 17:00) Fotbal Sky Sports / Evenimentul principal
Republica Irlanda – Serbia (19:45) Fotbal Sky Sports

grupa d
Bosnia și Herțegovina – Kazahstan (19:45)
Franța – Finlanda (19:45)

F. Grup
Austria – Scoția (19:45) Sky Sports Evenimentul principal
Danemarca – Israel (19:45)
Insulele Feroe – Moldova (19:45)

Grupa G
Muntenegru – Letonia (19:45)
Olanda – Turcia (19:45)
Norvegia – Gibraltar (19:45)

grupa h
Croația – Slovenia (19:45)
Rusia – Malta (19:45)
Slovacia – Cipru (19:45)

Miercuri, 8 septembrie

grupa b
Grecia – Suedia (19:45)
Kosovo – Spania (19:45)

READ  US Capitol blockade shows "We Live in Americas"

grupa C
Italia – Lituania (19:45)
Irlanda de Nord – Elveția (19:45) Fotbal Sky Sports

Grupa E
Belarus – Belgia (19:45)
Țara Galilor – Estonia (19:45) Sky Sports Evenimentul principal

Primul grup
Albania – San Marino (19:45)
Ungaria – Andorra (19:45)
Polonia – Anglia (19:45) ITV

J. Grup
Armenia – Liechtenstein (ora 17:00) Fotbal Sky Sports / Evenimentul principal
Islanda – Germania (19:45) Sky Sports Premier League
Macedonia de Nord – România (19:45)

Ziua 7

Vineri 8 octombrie

Grupa E
Cehă – Țara Galilor (19:45)
Estonia – Belarus (19:45)

Grupa G
Gibraltar – Muntenegru (19:45)
Letonia – Olanda (19:45)
Turcia – Norvegia (19:45)

grupa h
Cipru – Croația (19:45)
Malta – Slovenia (19:45)
Rusia – Slovacia (19:45)

J. Grup
Germania – România (19:45)
Islanda – Armenia (19:45)
Liechtenstein – Macedonia (19:45)

Sâmbătă, 9 octombrie

Grupa A
Azerbaidjan – Irlanda (ora 17:00)
Luxemburg – Serbia (19:45)

grupa b
Georgia – Grecia (ora 17:00)
Suedia – Kosovo (ora 17:00)

grupa C
Lituania – Bulgaria (ora 14:00)
Elveția – Irlanda de Nord (19:45)

grupa d
Kazahstan – Bosnia și Herțegovina (ora 14:00)
Finlanda – Ucraina (ora 17:00)

F. Grup
Scoția – Israel (ora 17:00)
Insulele Feroe – Austria (19:45)
Moldova – Danemarca (19:45)

Primul grup
Andorra – Anglia (19:45) ITV
Ungaria – Albania (19:45)
Polonia – San Marino (19:45)

Ziua 8

Luni, 11 octombrie

Grupa E
Belarus – Republica Cehă (19:45)
Estonia – Țara Galilor (19:45)

Grupa G
Letonia – Turcia (19:45)
Olanda – Gibraltar (19:45)
Norvegia – Muntenegru (19:45)

grupa h
Croația – Slovacia (19:45)
Cipru – Malta (19:45)
Slovenia – Rusia (19:45)

J. Grup
Islanda – Liechtenstein (19:45)
Macedonia de Nord – Germania (19:45)
România – Armenia (19:45)

Marți, 12 octombrie

Grupa A
Portugalia – Luxemburg (19:45)
Serbia – Azerbaidjan (19:45)

grupa b
Kosovo – Georgia (19:45)
Suedia – Grecia (19:45)

grupa C
Bulgaria – Irlanda de Nord (19:45)
Lituania – Elveția (19:45)

grupa d
Kazahstan – Finlanda (ora 15:00)
Ucraina – Bosnia și Herțegovina (19:45)

F. Grup
Danemarca – Austria (19:45)
Insulele Feroe – Scoția (19:45)
Israel – Moldova (19:45)

Primul grup
Albania – Polonia (19:45)
Anglia – Ungaria (19:45) ITV
San Marino – Andorra (19:45)

READ  Romanias este leagănul campionilor olimpici la canotaj

Ziua 9

Joi 11 noiembrie

Grupa A
Azerbaidjan – Luxemburg (ora 17:00)
Republica Irlanda – Portugalia (19:45)

grupa b
Georgia – Suedia (ora 17:00)
Grecia – Spania (19:45)

grupa h
Rusia – Cipru (ora 17:00)
Malta – Croația (19:45)
Slovacia – Slovenia (19:45)

J. Grup
Armenia – Macedonia (ora 17:00)
Germania – Liechtenstein (19:45)
România – Islanda (19:45)

Vineri 12 noiembrie

grupa C
Italia – Elveția (19:45)
Irlanda de Nord – Lituania (19:45)

F. Grup
Austria – Israel (19:45)
Danemarca – Insulele Feroe (19:45)
Moldova – Scoția (19:45)

Primul grup
Andorra – Polonia (19:45)
Anglia – Albania (19:45) ITV
Ungaria – San Marino (19:45)

Sâmbătă, 13 noiembrie

grupa d
Bosnia și Herțegovina – Finlanda (ora 14:00)
Franța – Kazahstan (19:45)

Grupa G
Norvegia – Letonia (ora 17:00)
Turcia – Gibraltar (ora 17:00)
Muntenegru – Olanda (19:45)

Grupa E
Belgia – Estonia (19:45)
Țara Galilor – Belarus (19:45)

Ziua 10

Duminică 14 noiembrie

Grupa A
Luxemburg – Republica Irlanda (19:45)
Portugalia – Serbia (19:45)

grupa b
Grecia – Kosovo (19:45)
Spania – Suedia (19:45)

grupa h
Croația – Rusia (ora 13:00)
Malta – Slovacia (ora 14:00)
Slovenia – Cipru (ora 13:00)

J. Grup
Armenia – Germania (ora 17:00)
Liechtenstein – România (ora 17:00)
Macedonia de Nord – Islanda (ora 17:00)

Luni, 15 noiembrie

grupa C
Irlanda de Nord – Italia (19:45)
Elveția – Bulgaria (19:45)

F. Grup
Austria – Moldova (19:45)
Israel – Insulele Feroe (19:45)
Scoția – Danemarca (19:45)

Primul grup
Albania – Andorra (19:45)
Polonia – Ungaria (19:45)
San Marino – Anglia (19:45) ITV

Marți, 16 noiembrie

grupa d
Bosnia și Herțegovina – Ucraina (19:45)
Finlanda – Franța (19:45)

Grupa E
Republica Cehă – Estonia (19:45)
Țara Galilor – Belgia (19:45)

Grupa G
Gibraltar – Letonia (19:45)
Muntenegru – Turcia (19:45)
Olanda – Norvegia (19:45)

Dacă căutați altceva de urmărit, consultați ghidul nostru TV sau vizitați centrul nostru sportiv pentru ultimele știri.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *