Dinamo București 30-35 Barcelona: Victorie în România

Barcelona a obținut o mare victorie la București și a păstrat locul doi Liga Campionilor EHF. Împotriva echipei antrenate de Xavi Pascual, antrenorul Barcelonei timp de 12 sezoane glorioase, Decca Mim (9) și Langaro (7) au fost golgheterii blaugrana.

Deși echipele aveau să fie împărțite doar la cinci goluri, catalanii au fost forța dominantă de la început până la sfârșit.

Leo Maciel A fost deosebit de special, deoarece Barcelona s-a separat în cele din urmă de români în repriza secundă. Dinamo nu s-a liniştit însă uşor, iar cu cinci minute înainte de finalul meciului, a reuşit să reducă diferenţa la doar două minute.

A însemnat o finală mai intensă decât s-ar fi așteptat mai devreme, dar Barcelona a fost la îndemână când a contat și a ajuns cu un set complet de puncte.

Statistici de meci

Dinamo de București: Guidban (-), Surhindo (2), Mamdouh (9), Nantes (8), Desinger (3), Gionia (4), Gamenade (-), Hydarad (-), Bezao (2), Alex Pascual (2) )) ), Gorbindo (2), Gavrilwaya (-) și Militaro (-)
Barcelona: Perez de Vargas (1), Fernandez (2), Langaro (7), Petros (-), Fabregas (2), Mim (9), I Alex (2), Maciel (1), Arieno (-), Yank (5), Cendric (-), Ben Ali (2), McCook (2), Njisan (1), Richardson (-) și Ali Zain (1)

perioade: 3-6; 5-6; 7-10; 10-12; 12-14 15-17 // 16-20; 19-22; 20-25; 23-28; 28-30; 30-35

READ  Cel mai mare parc liniar din România prinde contur în sectorul 6 al Bucureștiului