Germania vs România: difuzare live, canal TV, Cum să urmărești calificările la Cupa Mondială (duminică, 28 martie)

Germania va înfrunta România în al doilea meci de calificare duminică.

Germania a fost eliminată din finala Ligii Națiunilor din noiembrie, care a înregistrat o victorie cu 6-0 în alunecarea terenului în mâinile rivalelor sale Spania. Germania se va strădui să-și demonstreze calitatea prin calificarea la Cupa Mondială 2022, întrucât a fost eliminată din faza grupelor din Rusia.

România se confruntă cu un test german istovitor, deoarece pare să obțină orice punct posibil din joc. România s-a confruntat cu Macedonia de Nord în primul său meci de calificare și a fost într-o formă bună, deoarece nu a pierdut cele două jocuri anterioare, egalând 1-1 cu Irlanda de Nord și 3-0 cu Norvegia, ambele în noiembrie.

Meciul de duminică va fi transmis pe TUDN și UniMas. Puteți viziona jocurile gratuit abonându-vă la o versiune de încercare gratuită a fuboTV.

Germania-România (calificări la Cupa Mondială 2022)

Timpul de începere: 14:45 EST

canal TV: TUDN, UniMas (căutător de canale: Vizualizări VerizonSi AT&T U VersSi Comcast, xfinitySi Spectru / CartăSi Optimizare / AlticeSi DIRECTVSi FarfurieSi HuluSi fuboTVSi praştie.)

Difuzare în direct: fuboTV | praştie | Puteți viziona jocul (și majoritatea transmisiunilor) online cu acreditările dvs. de conectare prin cablu prin TUDN. Dacă nu aveți un cablu, vă puteți înscrie pentru un fuboTV.

Mai multă acoperire prin intermediul Associated Press

De The Associated Press (AP) – Serginho Dest a marcat primul său gol internațional cu o lovitură uimitoare de 25 de metri, Sebastian Lilletgate a adăugat două goluri în a doua repriză, iar Statele Unite au învins Jamaica cu 4-1 la emisiunea de joi seară de la Wiener Neustadt. , Austria.

READ  Meciul dintre România și Kosovo din preliminariile Campionatului European a fost oprit din cauza scandărilor pro-sârbe: explicație completă | știri despre fotbal

Brenden Aronson a marcat pentru Statele Unite în minutul 53. Jamal Lowe a marcat golul Jamaicii în minutul 70 cu un contraatac, în timp ce portarul Zack Stephen a tras după ce Andrew Gray a trecut prin fundașul drept Reggie Cannon.

Christian Pulisic a revenit în echipa SUA pentru prima dată din octombrie 2019 și a jucat prima repriză. Datorită pandemiei de coronavirus, acesta a fost doar al treilea meci din data meciului FIFA pentru americani din noiembrie 2019.

Americanii clasați pe locul 22, care se pregătesc pentru semifinalele Ligii Națiunilor împotriva lui Honduras în iunie și începutul calificărilor la Cupa Mondială în septembrie, au obținut șapte victorii și un egal în ultimele opt meciuri, învingându-și adversarii cu 23-3 în patru victorii. Meciuri amicale directe.

Ei joacă duminica a 45-a în Irlanda de Nord, care a deschis calificările pentru Cupa Mondială de joi în Italia și numerele trebuie să fie atente în acest weekend înainte de meciul de calificare împotriva Bulgariei miercurea viitoare.

Dest a primit o pasă de la Yunus Musa pe partea stângă imediat după mijlocul terenului și a făcut aproximativ o jumătate de duzină de atingeri în timp ce înainta și îl învârtea în jurul lui Adrian Mariappa și l-a sărit pe Michael Hector, apoi l-a învins pe portarul scufundător Gideen White în poarta îndepărtată lovitura cu piciorul drept de la aproximativ 25 de metri.

Dest, în vârstă de 20 de ani, a făcut al șaselea debut internațional, ca fundaș stâng. Dest este în mare parte un fundaș dreapta și uneori un lateral drept la Barcelona, ​​unde joacă în primul său sezon și a marcat primele două goluri weekendul trecut la Real Sociedad.

READ  Europa Centrală, Balcanică, Atleții Visează Glorie la Beijing

Moussa a apărut pentru a treia oară, primul său de la angajamentul pe termen lung din această lună pentru Statele Unite. A jucat pentru echipa națională de tineret a Angliei.

Pulisic a fost înlocuit la începutul celui de-al doilea de Aaronson, iar Chris Richards s-a ocupat de apărarea centrală a lui Aaron Long. Aronson a jucat-o pe Reina gratuit în minutul 52, dar Reina a primit o primă atingere proastă la portar.

Aronson a dublat avantajul în minutul 53 cu al doilea său gol internațional, un șut de 4 metri de la pasul lui Josh Sargent, care l-a evitat pe Ethan Pinnock. Lletget a înscris de două ori din lovituri unice, din pase de Nicolas Giocini în minutul 83 și Luca de la Torre în minutul 90.

Antrenorul american Greg Berhalter a făcut cinci schimbări față de ultima dată când SUA a jucat în istoria FIFA, Aaron Long și John Brooks începând în centrul apărării, Clyn Acosta în mijlocul defensiv, Leggett în mijlocul avansat și Sargent în față ca parte a formațiunii 4-3-3.

Long și Brooks au fost împerecheați în centrul apărării pentru a treia oară după meciurile CONCACAF Nations League împotriva Ecuadorului în martie 2019 și împotriva Canadei în noiembrie 2019.

Geo Reina s-a alăturat lui Pulisic și Sergent în atac. Sargent nu a mai jucat pentru Statele Unite din noiembrie 2019.

Jordan Sebacho l-a înlocuit pe Sargent în minutul 82, cea de-a 64-a apariție de la pierderea din octombrie 2017 în Trinidad, i-a împiedicat pe americani să ajungă la Cupa Mondială 2018. Totalul include 41 de debuturi sub Berhalter.

Jamaica a format șase jucători la debutul său internațional: fundașii Amary Bale, Kim Moore și Pinnock și mijlocașii Casey Palmer și Lowe. Nizami, Reggae Boyz, clasat pe locul 47, a fost implicat într-o dispută financiară cu Asociația de Fotbal Jamaicană, care datează de la calificarea la Cupa Mondială din 2018.

READ  România ar putea deschide un centru regional de pregătire pentru piloții de F-16 pentru aliatul NATO, Ucraina