Programul fazei grupelor UEFA Nations League

17 dec (Reuters) – Iată datele pentru meciurile din faza grupelor din UEFA Nations League 2022-23 (începe la 1945 GMT, dacă nu este indicat):

runda 1

joi 2 iunie

Înregistrați-vă acum pentru a obține acces gratuit nelimitat la Reuters.com

Grupa C: Georgia – Gibraltar (1700).

Grupa A2 Cehia – Elveția

Grupa A2 Spania – Portugalia

Grupa B: Albania x Rusia

Grupa B2 Israel – Islanda

Grupa B4 Serbia – Norvegia

Grupa D: Slovenia-Suedia

Grupa C2 Cipru / Estonia – Kosovo

Grupa C2 Irlanda de Nord – Grecia

Grupa C4 Bulgaria – Macedonia de Nord

Grupa B: Cipru / Estonia – San Marino

Vineri 3 iunie

Grupa C Kazahstan / Moldova – Azerbaidjan (1500/1945)

Grupa 1 Croația – Austria

Grupa 1 Franța – Danemarca

Grupa A4 Belgia vs Olanda

Grupa A4 Polonia vs Țara Galilor

Grupa C Slovacia-Belarus

Grupa D1 Letonia – Andorra

Grupa D1 Liechtenstein – Kazahstan / Moldova

Sambata 4 iunie

Grupa B Scoția – Armenia (1400)

Grupa C Ungaria – Anglia (1700)

Grupa C: Finlanda – Bosnia (1700)

Grupa C1 Lituania – Luxemburg (1700)

Grupa C: Italia vs Germania

Grupa B1 Irlanda – Ucraina

Grupa B3 Muntenegru vs România

Grupa C1 Turcia – Insulele Feroe

Ziua 2 a meciului

Duminică 5 iunie

Grupa B: San Marino vs Malta (1400/1700)

Grupa C2 Estonia și Cipru – Irlanda de Nord (1400/1700)

Grupa C4 Gibraltar – Macedonia (1700)

Grupa A2 Cehia – Spania

Grupa A2 Portugalia – Elveția

Grupa B4 Serbia-Slovenia

Grupa B4 Suedia – Norvegia

Grupa C2 Kosovo – Grecia

Grupa C4 Bulgaria – Georgia

luni 6 iunie

Grupa 1 Austria – Danemarca

Grupa 1 Croația – Franța

READ  LeBron James became the first ever with 1,000 two-digit scoring games

Grupa A4 Belgia vs Polonia

Grupa A4 Țara Galilor vs Olanda

Grupa B2 Islanda – Albania

Grupa B2 Israel – Rusia

Grupa C: Belarus – Azerbaidjan

Grupa C – Slovacia – Kazahstan

Grupa D1 Andorra – Kazahstan / Moldova

Grupa D1 Letonia – Liechtenstein

Marți 7 iunie

Grupa B1 Armenia-Irlanda (1700)

Grupa C: Germania vs Anglia

Grupa C 3 Italia – Ungaria

Grupa B1 Scoția – Ucraina

Grupa B3 Bosnia-România

Grupa B3 Finlanda – Muntenegru

Grupa C1 Insulele Feroe – Luxemburg

Grupa C1 Lituania – Turcia

Runda 3

joi 9 iunie

Grupa A2 Portugalia – Cehia

Grupa A2 Elveția – Spania

Grupa D: Norvegia – Slovenia

Grupa B4 Suedia în Serbia

Grupa C2 Grecia – Cipru / Estonia

Grupa C2 Kosovo – Irlanda de Nord

Grupa C4 Gibraltar – Bulgaria

Grupa C4 Macedonia de Nord – Georgia

Grupa D2 Malta – Cipru / Estonia

Vineri 10 iunie

Grupa A Kazahstan / Moldova – Letonia (1500/1945)

Grupa C: Azerbaidjan – Slovacia (1700)

Grupa 1 Austria – Franta

Grupa 1 Danemarca – Croația

Grupa A4 Olanda vs Polonia

Grupa A4 Țara Galilor – Belgia

Grupa B2 Albania vs Israel

Grupa B Rusia – Islanda

Grupa C3 Belarus – Kazahstan

Grupa D1 Andorra – Liechtenstein

Sambata 11 iunie

Grupa B3 Muntenegru-Bosnia (1400)

Grupa B1 Irlanda – Scoția (1700)

Grupa C1 Insulele Feroe – Lituania (1700)

Grupa C: Anglia vs Italia

Grupa C 3 Ungaria – Germania

Grupa B1 Ucraina – Armenia

Grupa B3 România – Finlanda

Grupa C1 Luxemburg – Turcia

Runda 4

Duminică 12 iunie

Grupa C2 Irlanda de Nord – Cipru / Estonia (1400)

Grupa D: Norvegia – Suedia (1700)

READ  Mass-media israeliană laudă sosirea „istorică” a judoului născut în Iran

Grupa C: Georgia – Bulgaria (1700)

Grupa C: Macedonia de Nord – Gibraltar (1700)

Grupa A2 Spania – Cehia

Grupa A2 Elveția – Portugalia

Grupa B4 Slovenia – Serbia

Grupa C2 Grecia – Kosovo

Grupa D2 Malta – San Marino

Luni 13 iunie

Grupa C Kazahstan / Moldova – Slovacia (1500/1945)

Grupa C: Azerbaidjan – Belarus (1700)

Grupa 1 Danemarca – Austria

Grupa 1 Franța – Croația

Grupa A4 Olanda vs Țara Galilor

Grupa A4 Polonia – Belgia

Grupa B2 Islanda – Israel

Grupa B Rusia – Albania

Marți 14 iunie

Grupa A Kazahstan / Moldova – Andorra (1300/1945)

Grupa B: Armenia-Scoția (1700)

Grupa C 3 Anglia – Ungaria

Grupa C: Germania vs Italia

Grupa B1 Ucraina – Irlanda

Grupa B3 Bosnia-Finlanda

Grupa B3 România – Muntenegru

Grupa C1 Luxemburg – Insulele Feroe

Grupa C1 Turcia – Lituania

Grupa D1 Liechtenstein – Letonia

Runda 5

joi, 22 septembrie

Grupa C Kazahstan / Moldova – Belarus (1500/1945)

Grupa 1 Croația – Danemarca

Grupa 1 Franta – Austria

Grupa A4 Belgia vs Țara Galilor

Grupa A4 Polonia vs Olanda

Grupa C1 Lituania – Insulele Feroe

Grupa C1 Turcia – Luxemburg

Grupa C Slovacia – Azerbaidjan

Grupa D1 Letonia – Kazahstan

Grupa D 1 Liechtenstein – Andorra

vineri 23 septembrie

Grupa B: Armenia-Ucraina (1700)

Grupa D: Georgia – Macedonia (1700)

Grupa C Germania – Ungaria

Grupa C: Italia vs Anglia

Grupa B1 Scoția – Irlanda

Grupa B3 Bosnia-Muntenegru

Grupa B3 Finlanda – România

Grupa C4 Bulgaria – Gibraltar

Grupa D2 Cipru / Estonia – Malta

Sambata 24 septembrie

Grupa B Islanda-Rusia (1400)

Grupa D: Slovenia – Norvegia (1700)

Grupa C2 Irlanda de Nord – Kosovo (1700)

READ  Sports Digest: Roger Federer se retrage din Miami Open

Grupa A2 Cehia – Portugalia

Grupa A2 Spania – Elveția

Grupa B2 Israel – Albania

Grupa B4 Serbia-Suedia

Grupa C2 Cipru / Estonia – Grecia

Runda 6

Duminică 25 septembrie

Grupa D1 Andorra – Letonia (1400)

Grupa A Kazahstan / Moldova – Liechtenstein (1400)

Grupa C: Azerbaidjan – Kazahstan / Moldova (1700)

Grupa C: Belarus vs Slovacia (1700)

Grupa 1 Austria – Croația

Grupa 1 Danemarca – Franta

Grupa A4 Olanda vs Belgia

Grupa A4 Țara Galilor vs Polonia

Grupa C1 Insulele Feroe – Turcia

Grupa C1 Luxemburg – Lituania

luni 26 septembrie

Grupa C: Anglia vs Germania

Grupa 3 Ungaria – Italia

Grupa B1 Irlanda – Armenia

Grupa B1 Ucraina – Scoția

Grupa B3 Muntenegru vs Finlanda

Grupa B3 România-Bosnia

Grupa C4 Gibraltar – Georgia

Grupa C4 Macedonia de Nord – Bulgaria

Grupa D2 San Marino – Cipru / Estonia

Marți 27 septembrie

Grupa A2 Portugalia – Spania

Grupa A2 Elveția – Cehia

Grupa B2 Albania – Islanda

Grupa B Rusia vs Israel

Grupa B4 Norvegia – Serbia

Grupa B4 Suedia – Slovenia

Grupa C2 Grecia – Irlanda de Nord

Grupa C2 Kosovo – Cipru / Estonia

Înregistrați-vă acum pentru a obține acces gratuit nelimitat la Reuters.com

Scris de Hritika Sharma în Bengaluru Editare de Toby Davis

Criteriile noastre: Principiile de încredere Thomson Reuters.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *