Rugby World Cup 2023: Programe, program și orele de start pentru Anglia, Țara Galilor, Irlanda, Scoția și multe altele în Franța | Știri Rugby Union

Franța găzduiește cea de-a 10-a ediție a Cupei Mondiale de rugby masculin, cu 20 de țări concurând pentru Cupa Webb Ellis în perioada 8 septembrie – 28 octombrie.

Meciurile vor avea loc și pe alte opt stadioane din Marsilia, Lyon, Lille, Bordeaux, Saint-Etienne, Nisa, Nantes și Toulouse.

piscină

Grupa A: Noua Zeelandă, Franța, Italia, Uruguay, Namibia
Grupa B: Africa de Sud, Irlanda, Scoția, Tonga, România
Grupa C: Țara Galilor, Australia, Fiji, Georgia, Portugalia
Grupa D: Anglia, Japonia, Argentina, Samoa, Chile

Programe și orele de start Marea Britanie

Vineri, 8 septembrie 2023

Franța 27-13 Noua Zeelandă

Sâmbătă, 9 septembrie 2023

Italia 52-8 Namibia
Irlanda 82-8 România
Australia 35-15 Georgia
Anglia 27-10 Argentina

Duminică, 10 septembrie 2023

Japonia 42-12 Chile
Africa de Sud 18-3 Scoția
Țara Galilor 32-26 Fiji

Joi, 14 septembrie 2023

Franța 27-12 Uruguay

Mai multe din Cupa Mondială de Rugby 2023

Vineri, 15 septembrie 2023

Noua Zeelandă 71-3 Namibia

Sâmbătă, 16 septembrie 2023

Samoa 43-10 Chile
Țara Galilor 28-8 Portugalia
Irlanda 59-16 Tonga

Duminică, 17 septembrie 2023

Africa de Sud 76-0 România
Australia 15-22 Fiji

Anglia 34-12 Japonia

miercuri, 20 septembrie 2023

Italia 38-17 Uruguay

Joi, 21 septembrie 2023

Franța 96-0 Namibia

Vineri, 22 septembrie 2023

Argentina 19-10 Samoa

Sâmbătă, 23 septembrie 2023

Georgia 18-18 Portugalia
Anglia 71-0 Chile
Africa de Sud 8-13 Irlanda

Duminică, 24 septembrie 2023

Scoția 45-17 Tonga
Țara Galilor 40-6 Australia

miercuri, 27 septembrie 2023

Uruguay 36-26 Namibia

joi, 28 septembrie 2023

Japonia 28-22 Samoa

Vineri, 29 septembrie 2023

Noua Zeelandă 96-17 Italia

READ  Cei cinci fabulosi din judogi! /IJF.org

Sâmbătă, 30 septembrie 2023

Argentina 59-5 Chile
Fiji 17-12 Georgia
Scoția 84-0 România

Duminică, 1 octombrie 2023

Australia 34-14 Portugalia
Africa de Sud 49-18 Tonga

Joi, 5 octombrie 2023

Noua Zeelandă 73-0 Uruguay

Vineri, 6 octombrie 2023

Franța 60-7 Italia

Sâmbătă, 7 octombrie 2023

Țara Galilor 43-19 Georgia
Anglia 18-17 Samoa
Irlanda 36-14 Scoția

Duminică, 8 octombrie 2023

Japonia 27-39 Argentina
Tonga 45-24 România

Fiji 23-24 Portugalia

Sâmbătă, 14 octombrie 2023

Sferturi de finală – Țara Galilor 17-29 Argentina

Sferturi de finală – Irlanda 24-28 Noua Zeelandă

Duminică, 15 octombrie 2023

Sferturi de finală – Anglia 30-24 Fiji

Sferturi de finală – Franța 28-29 Africa de Sud

Vineri, 20 octombrie 2023

Semifinală – Argentina 6-44 Noua Zeelandă

Sâmbătă, 21 octombrie 2023

Semifinală – Anglia 15-16 Africa de Sud

Vineri, 27 octombrie 2023

Meci pe locul trei – Argentina 23-26 Anglia

Sâmbătă, 28 octombrie 2023

Finala – Noua Zeelandă 11-12 Africa de Sud

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *