UEFA Nations League: Ungaria învinge Anglia; Italia la egalitate cu Germania

A treia ediție a Liga Națiunilor Europene Sambata a continuat in orasele din Europa, cu Meciurile prezentate sunt difuzate prin rețeaua FOX Sports (Și este difuzat pe aplicația FOX Sports).

Pentru a începe meciul, Ungaria a învins Anglia pe Arena Puskas din Budapesta, ghidată de o lovitură de pedeapsă esențială a lui Dominic Zuboszlai. Acel meci a fost urmat de o confruntare palpitantă între Italia și Germania pe stadionul Renato Dallara din Bologna, Italia, care s-a încheiat la egalitate 1-1.

Iată cele mai importante piese de teatru.

Italia 1, Germania 1 (Liga A)

Dougbel!

Italia aștepta să se prăbușească după o serie de apeluri apropiate, iar Lorenzo Pellegrini a spart în cele din urmă în minutul 70, după ce o pasă fină l-a eliberat. Colegii lui erau gata să-l grăbească după sfârșitul lui brusc.

Lorenzo Pellegrini aduce Italiei în avantaj cu 1-0

Lorenzo Pellegrini primește centrarea și înscrie pentru a pune Italia cu 1-0 în fața Germaniei în UEFA Nations League.

Vezi unul, ridică unul

Germania a revenit imediat după spectacolul inițial al Italiei, găsind murdărie în salarii după ce Joshua Kimmich a șutat puternic în plasă după o pasă superbă a coechipierului său.

Ultimul gol al lui Kimmich a fost meciul, care s-a încheiat la egalitate 1-1.

Ungaria 1, Anglia 0 (Liga A)

Ce șansă!

Ungaria a fost echipa care a început cu atacul. Echipa a creat o ocazie fantastică de a marca în minutul 11, după o centrare strălucitoare din prima rundă.

Dar portarul Angliei Jordan Pickford și fundașul Taugh au făcut echipă pentru a scoate mingea din cale pentru a bloca poarta.

alegerea lor

Pickford și-a păstrat obturatorul intact cu o altă oprire grozavă în minutul 28.

A evitat problemele cu puține șanse după ce o încercare ungurească a plecat prea departe de la mijlocul terenului.

READ  Un săritor britanic, în vârstă de 65 de ani, a murit după ce a căzut de pe coasta unui munte italian

Munca aduce rezultate

Stilul agresiv al Ungariei a strâns multe ocazii, iar în minutul 63, o lovitură puternică din aripa ei stângă a forțat Anglia să execute un penalty în interiorul suprafeței de pedeapsă. Dominic Zuboszlai a îngropat șutul care a urmat pentru a oferi Ungariei un avantaj cu 1-0.

Dominic Zuboszlai bate penalty-ul pentru a aduce Ungariei un avantaj cu 1-0

Ungaria a luat conducerea cu 1-0 în minutul 66 în fața Angliei în UEFA Nations League, după ce Dominic Zuboszlai a marcat lovitura de pedeapsă.

Du-te fără sens

În ciuda mai multor schimbări, Anglia a rămas rece în atac, nereușită în două încercări de a șut în interiorul suprafeței de pedeapsă pentru a rămâne fără gol.

Una pentru cărțile de istorie

Nu numai că Ungaria a câștigat primul meci din UEFA Nations League în 2022-23, dar a eliminat și Anglia pentru prima dată în 60 de ani.

Iată o privire la restul meciurilor de sâmbătă din UEFA Nations League:

Armenia 1, Republica Irlanda 0 (liga B)

Lovitură precisă a țintei!

Eduard Spersian nu a avut nicio problemă să lovească această lovitură din afara careului, iar încrederea sa în câștigurile Armeniei a dat roade. Şutul financiar al lui Persian a fost singurul scor din meci, Armenia devansând Irlanda cu 1-0.

Eduard Spersian marchează un gol ridicol pentru a ajuta Armenia să ia prima lovitură împotriva Republicii Irlanda, 1-0

Edward Spersian a ajutat Armenia să înscrie primul gol împotriva Republicii Irlanda, datorită golului său frumos din minutul 74 al UEFA Nations League.

Finlanda 1 Bosnia și Herțegovina 1 (liga B)

35 și numărând

Emoția nu a fost din plin la începutul timpuriu al acestui joc din B-league, dar Finlanda a luat foc la sfârșitul primei reprize după ce a câștigat un penalty și a transformat. Teemu Pukki l-a înșelat pe portarul PK, coborând în stânga jos, încercând să schimbe impulsul în direcția echipei sale înainte de pauză. Golul a fost numărul 35 al lui Pukki în joc internațional.

READ  Comunitatea Invictus a sărbătorit Ziua Internațională a Păcii în Slovacia, Ungaria și România - Fundația Invictus Games

Un penalti dulce de Teemu Pukki oferă Finlandei un avantaj 1-0 împotriva Bosniei și Herțegovinei

Teemu Pukki și-a arătat calmul și a marcat un penalty important chiar înainte de pauză pentru a oferi Finlandei un avantaj cu 1-0 împotriva Bosniei și Herțegovinei în UEFA Nations League.

Bosniacul Ismael Privljak a salvat șansele echipei sale transformând ambreiajul în minutul 90 (+3) pentru a împinge meciul la egalitate 1-1.

Luxemburg 2, Lituania 0 (liga C)

Top Shelver!

Luxemburg a marcat primul gol în minutul 43, conducând cu 1-0 după ce Daniel Sinani a trimis o rachetă în colțul din stânga sus al fileului din piciorul stâng.

Luxemburgul afișează o succesiune de echipe frumoasă pentru primul gol împotriva Lituaniei, 1-0

Daniel Sinani a încheiat o serie impresionantă pentru Luxemburg, grație unui final clinic în minutul 44 al meciului cu Lituania din UEFA Nations League.

Ce ban

Al-Sinani și-a ridicat numărul golului la doi după o pasă frumoasă a coechipierului său, în timp ce a falsificat un număr mare de apărători înainte de a arunca o altă rachetă pentru a îngheța meciul.

Turcia 4, Insulele Feroe 0 (liga C)

peste vârf

Turcia a fost prima în problemă după o salvare superbă a portarului Insulelor Feroe, dar turcii s-au găsit la locul potrivit la momentul potrivit la retragere, începând cu piciorul drept cu un avantaj 1-0.

Operarea aeronavei

Halil Dervisoglu și-a arătat roțile în minutul 46, când a pornit într-o încercare superbă de a împinge Turcia cu 2-0.

Halil Dervisoglu dublează avantajul Turciei împotriva Insulelor Feroe cu 2-0

Turcia își exercită hegemonia asupra Insulelor Feroe cu ajutorul golului lui Halil Dervisoglu din minutul 47 al Ligii Națiunilor Europene.

READ  A treia declarație despre războiul rusesc împotriva Ucrainei și sportul internațional

departe de furie

Turcia a marcat al treilea gol în meci cu o lovitură de cap a lui Serdar Dursun.

Lovitura de cap a lui Serdar Dursun a ajutat Turcia să avanseze cu 3-0 împotriva Insulelor Feroe

Serdar Dursun a făcut cadou Turciei cu al treilea gol împotriva Insulelor Feroe, datorită unei superbe lovituri de cap în minutul 82 din competiția UEFA Nations League.

Avalanşă

Turcia o turna pe el. Merih Demiral a dat echipei al patrulea gol, lovindu-l pe dodger în colțul din stânga jos pentru un pic de asigurare.

Merih Demiral își arată abilitățile supreme, avansând în Turcia cu 4-0 împotriva Insulelor Feroe

Atacantul turc Merih Demiral a venit și a marcat un gol superb în minutul 85 al competiției UEFA Nations League împotriva Insulelor Feroe.

Muntenegru 2, România 0 (liga B)

norocos

Această lovitură a fost mai multă pricepere decât noroc pentru Muntenegru. Echipa a făcut o demonstrație lăudabilă de mișcare a mingii, înainte de a găsi fundul fileului pentru a conduce cu 1-0 în minutul 65.

ia doua

Minute mai târziu, Marko Vukcevic și-a marcat meciul, dubland avantajul echipei sale pentru a asigura o victorie cu 2-0.

Marco Vukcevic, Muntenegru își dublează avantajul împotriva României

Marko Vukcevic a marcat după o serie leneșă defensivă a României pentru a-i oferi Muntenegrului un avans cu 2-0 în UEFA Nations League.

Obțineți mai multe de la UEFA Nations League Urmărește-ți favoritele pentru informații despre jocuri, știri și multe altele.